Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire fair ez...

Szerintetek mennyire fair ez egy anyától?

Figyelt kérdés

Ketten vagyunk testvérek a húgommal. Anyám most úgy döntött, hogy ír egy végrendeletet, amiben egyedül a húgomra hagyja a lakását. Szerintem úgy lenne igazságos, ha fele-fele.

Nem vagyunk rosszban egyébként, az érve annyi, hogy nekünk már van három házunk, ők meg albérletben laknak. Szerintem meg nem én tehetek arról, hogy mi férjemmel örököltünk és spóroltunk is sokat, ők meg nem. Mi számítottunk arra a lakásra. 3 gyerekünk van, es anyámmal ellentétben egyformán akarok adni nekik.


2020. márc. 6. 16:04
 61/92 anonim ***** válasza:
90%

"Nem teljesen mindegy hogy örököltem? Nagymamám rámhagyta, ha ennyire érdekel"


És húgodat nem illette volna meg ugyanúgy az a lakás?

Neki is a nagyanyja volt.

Sőt,ha nem kellett unokatesókkal osztozni,akkor meg duplán jól jártál.

2020. márc. 7. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/92 anonim ***** válasza:
100%

"A hármat el lehet osztani három felé, de ugye nekünk is kell lakni valahol"


Ilyen mentalitással minek vállaltál 3 gyereket?

Az ilyen típusú emberek pontosan 1 gyereket szoktak vállalni,mert "mindent megakarnak adni neki".


Na,3 gyereknél ez bizony már sokkal nehezebb.

Persze manapság az újgazdagok úgy gondolják,hogy a társadalomnak kell CSOK formájában ezt biztosítaniuk.

Úgy,hogy közben sok egyedülállónak albérletben kell nyomorognia az ilyenek miatt,mint te.

2020. márc. 7. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/92 anonim ***** válasza:
95%

És,igen,mint előttem is írta valaki,azt amid van a 3 gyereknek 3 felé kell elosztani.


Mi lenne,ha a húgodnak is lenne 3?


Az igények azok megvannak,látom.

De ne a saját testvéredtől vedd már el,azért,hogy a gyerekeid hatalmas előnnyel kezdjék mind a 3-an.

Ha 2 lakást kell majd 3 felé osztaniuk,az is hatalmas dolog,majd eladják mindkettőt,és 3 felé osztják az árát,és mindenki eldönti mire van igénye,és kipótolja önerőből a maradékot.


Ez lenne az igazság.

De,a te gyerekeid is így fognak marakodni,akkor mit fogsz szólni?

2020. márc. 7. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/92 anonim ***** válasza:
100%

"Neki is mondtam vegye fel a falusi CSOK-ot".


Hát anyám!

Ez aztán ám az önerő.


Az állam fejése nem önerő.

Több százezer ember ezért él mamahotelben,mert mások,az állam pénzén nyomják fel az ingatlanpiacot.

Amit utána meg még ki is adnak albérletbe.

És az állam ezeket tolja,még másoknak 1 sincs,másokat,meg az állam CSÓKoltat,és az ilyenek verik a nyálukat,hogy ők mennyi mindent letettek az asztalra.

2020. márc. 7. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/92 anonim ***** válasza:
95%
A nagymamás sztori után igaza van anyádnak, őt vagy apádat (esetleg testvéreiket is) már kiforgattad egy ingatlanból mert nem az unoka örököl elsődlegesen.
2020. márc. 7. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/92 anonim ***** válasza:
100%

Amit még senki nem írt le,hogy már eleve az is igazságtalan,hogy a nagymama házát te kaptad egyedül.


Mivel a nagyszülő hamarabb hal meg,így te tudtál hamarabb pénzhez jutni,a testvéred csak akkor fog,ha anyátok meghal.


Anyátok helyében,én ezt nem hagytam volna már eleve.

Ha csak nem 20 év van a két gyerek között.

2020. márc. 7. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/92 anonim ***** válasza:
26%
Semennyire.
2020. márc. 7. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/92 anonim ***** válasza:
90%

1. lakás: nagymamitól örökölt

2. lakás: férj tulajdona, te csak oda beköltöztél

3. lakás: CSOK-ból vásárolt ingatlan



Most komolyan azt hiszed, ezek tudatában, letettél valamit az asztalra? Mivel is?

Az össz’ “munkád” annyi volt, h szülnöd kellett 3 kölyköt. Elleni meg egy tehén is képes, nem nagy művészet.



Már csak egyet nem tudok: édesanyád hogyan engedhette, h kizárólag te örököld a nagyi házát??? Nem mondta nagymamádnak, h “De Anyuka, 2 gyerekem van, nem korrekt, ha csak az egyik örökli!”???


Testvérnek és egy édesanya gyermekének nulla vagy! De lehet még anyának és feleségnek is....


Hálát adok az Istennek, h nekem van egy szerető és MINDENBEN támogató, a világon legjobb nővérem!!!!!

2020. márc. 7. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/92 anonim ***** válasza:
96%
Az a legszebb, hogy ez tényleg azt hiszi, megdolgozott a három házért. Beszarok.
2020. márc. 7. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/92 anonim ***** válasza:
12%
Ez normális emberi működés, annak adunk aki elherdalja, aki dolgozik spórol , gondolkodik , az nem kap semmit .
2020. márc. 7. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!