Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire fair ez...

Szerintetek mennyire fair ez egy anyától?

Figyelt kérdés

Ketten vagyunk testvérek a húgommal. Anyám most úgy döntött, hogy ír egy végrendeletet, amiben egyedül a húgomra hagyja a lakását. Szerintem úgy lenne igazságos, ha fele-fele.

Nem vagyunk rosszban egyébként, az érve annyi, hogy nekünk már van három házunk, ők meg albérletben laknak. Szerintem meg nem én tehetek arról, hogy mi férjemmel örököltünk és spóroltunk is sokat, ők meg nem. Mi számítottunk arra a lakásra. 3 gyerekünk van, es anyámmal ellentétben egyformán akarok adni nekik.


2020. márc. 6. 16:04
 71/92 anonim ***** válasza:
94%
Mondjátok már könyörgöm, hogy ez kamu, mert besírok wazze.
2020. márc. 7. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/92 anonim ***** válasza:
95%

Te már örököltél! Gondolom édesanyád vagy édesapád (amelyik ágról volt a nagyi) átengedte neked a házat. A sajátját meg a hugodnak akarja így mindkét gyereke sacc ugyan annyit kap/ott (egy-egy házat). Nálunk is ilyesmi történt, abból gondolom, csak a férjemék jó testvérek és nem ment/megy a marakodás. A nagymama elhunyt, anyós volt az egyetlen örökös. A 3 gyerekének szánta, de nekünk és sógoroméknak is van saját, 1/3 ház árával meg sógornőm nem tudott volna sajátot. A 2 testvére átengedte neki, "cserébe", majd ha (remélem még nagyon sokára) a szülők is meghalnak az a ház meg az övék lesz fele-fele, mert arról sógornőm mond majd le a javukra. Így mindenkit "segítettek".

Akkor is kardoskodni kellett volna, amikor a nagyi házát csak te kaptad, hogy ott a hugod, neki is járna valami! Akkor lenne igazságos, ha abból is megkapja a felét, meg majd a szülői házból is.

2020. márc. 7. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/92 A kérdező kommentje:
Na szep, màr ott tartunk, hogy kiforgattam mindenkit az örökségből. Hát erről szó sincs. Anyàmnak nincs több testvére, így senki elől nem vettem el semmit. Húgom 9 éves volt, mikor nagymama meghalt, anyámmal élt, minek kellett volna neki egy garzon? De az is lehet esetleg, hogy én közelebb álltam a nagymamámhoz, nem? Mondjuk én heti háromszor látogattam, húgom jó ha havi kétszer. Szóval nem a semmire kaptam én.
2020. márc. 7. 07:42
 74/92 anonim ***** válasza:
96%
Jah. Most hogy mondod, tényleg ez így megy. Az kapja a házat, aki többször látogatta. A háziorvosoknak így lesz temérdek háza.
2020. márc. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/92 anonim ***** válasza:
97%
Minden megszólalással nagyobb görénynek tűnsz.
2020. márc. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/92 anonim ***** válasza:
94%

Tudod, attól, h a húgodnak nem volt rá igénye (mert még csak 9 éves volt), attól még a ház árának a fele megillette volna! Egy neki nyitott bankszámlára félre kellett volna tenni a pénzt, amit megkapott volna 18 éves korában pl.

Nem tudom, te hány éves voltál, mikor a nagyi haldoklott, de hasonlítsd már magad egy 9 éveshez! Persze, h nem látogatta olyan sűrűn, hiszen kb fel sem fogta, h mi történik a nagymamával.

De mindegy is, ha Anyud ezt hagyta és te tiszta lelkiismerettel fekszel le nap mint nap, akkor nekem is jó!

2020. márc. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/92 anonim ***** válasza:
94%
Egyre gázabb vagy😬
2020. márc. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/92 anonim ***** válasza:
100%

*de N E hasonlítsd már magad....



Bocsi

2020. márc. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/92 anonim ***** válasza:
96%

A nagyanyádnak te voltál a kedvence, te látogattad sokat, te örököltél. Anyukádnak a húgod a kedvence, így ő örököl akkor, a te felfogásod szerint. Mi itt a baj?

A saját húgodat forgattad ki az örökségből, mert csak 9 éves, és minek neki garzon. Most te nem kapsz majd nagy ló létedre semmit, mert mi szükséged van neked egy negyedik(!!!!!) házra. És itt megint csak a te gondolatmenetedet követtem.

Mi ez a kettős mérce a saját javadra? Egy undorító, pocsék féreg vagy egyre inkább.

2020. márc. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/92 anonim ***** válasza:
92%

A kérdésed miatt sokkal jobban becsülöm a testvéreimet, mindig segítünk egymásnak a bajban.

Szánalmasan irigy és pénzéhes aranyásó vagy, remélem el fog hagyni a férjed, ha rájön erre.

2020. márc. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!