Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire fair ez...

Szerintetek mennyire fair ez egy anyától?

Figyelt kérdés

Ketten vagyunk testvérek a húgommal. Anyám most úgy döntött, hogy ír egy végrendeletet, amiben egyedül a húgomra hagyja a lakását. Szerintem úgy lenne igazságos, ha fele-fele.

Nem vagyunk rosszban egyébként, az érve annyi, hogy nekünk már van három házunk, ők meg albérletben laknak. Szerintem meg nem én tehetek arról, hogy mi férjemmel örököltünk és spóroltunk is sokat, ők meg nem. Mi számítottunk arra a lakásra. 3 gyerekünk van, es anyámmal ellentétben egyformán akarok adni nekik.


2020. márc. 6. 16:04
 31/92 anonim ***** válasza:
90%
Hàt tudod kérdező nemolyan rég en is örököltem egy nagyobb házrészt,de neki ajandekoztam a fiatalabb tesomnak mert kb neki semmilye sincs,nem mint ha en/mi a férjemmel huu de jól allitanank de nekünk már van saját házunk,úgy gondoltam had boldoguljon ő is az életben.
2020. márc. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/92 anonim ***** válasza:
88%
#30 Nem vagy egyedül :D Nekem is szimpatikusak a válaszai :P
2020. márc. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/92 anonim ***** válasza:
94%

De gusztustalan egy lény vagy te...

Nektek van három ingatlanosok, sajnálom a testvéredtől azt az egyet, amivel sokkal könnyebb lehetne az élete.

Emellett itt hangoztatott, hogy ti mindent "saját erőből" értetek el, de azért kiderült, hogy ti is öröklés által jutottatok ennyi mindenhez.

Apropó, akkor hol volt a kivágott nagy igazságérzetét, mikor nagyanyád kizárólagosan rádhagyott egy lakást? Gondolom akkor nem kardoskodtál azért, hogy a testvérednek is jusson valami.

Az ilyen emberektől hányni tudnék.

2020. márc. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/92 anonim ***** válasza:
95%

Kíváncsi lennék a kérdező fejére, mikor a válaszokat olvassa.


“Hát ezek mind idióták itt....”


🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

2020. márc. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/92 anonim ***** válasza:
10%

Alapesetben úgy lett volna fair, hogy a nagymama a gyerekére (vagy gyerekeire?) hagyja az örökségét, így anyukád igazságosan adhatott volna két gyermekének 1-1 házat és az anyukád sem lett volna megkerülve az örökösödésben.

Persze az is biztos, hogy az elkótyavetyélős rokonnak nem hagynék ott egy gombostűt sem, nem hogy egy házat, hogy aztán majd esetleg az nézhessem, hogy a bank elveszi azt a helyet, ahol felnőttem.

2020. márc. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/92 anonim ***** válasza:
14%

*ingatlanotok

*hangoztatod

*kibaxott

2020. márc. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/92 anonim ***** válasza:
96%

Minek teszed fel a kérdést, ha tudod a válaszodat, és nem változik sehogy a véleményed? Leírták százan, hogy ez fair. Van három lakásotok, egyet te örököltél a nagyanyádtól, és ott nem játszott a fele-fele, amit magadtól is megtehettél volna, miután a tied lett. Nektek bejött az élet a férjeddel, örülj neki, ezt a lakást hagyd meg a testvérednek. Neked van bőven, nem kerültök utcára, valaki örül, ha egyáltalán egy lakása van, nemhogy három! Ha a tesódék elrontották a dolgaikat, na fene, nem a te dolgod, neked akkor sem jár a fele a lakásnak, amiről az anyátok rendelkezett, hogy az övé legyen, teljesen korrekt érvekkel.


Ha majd a gyerekeid felnőnek, és az egyikük rossz passzban lesz, mennyire néznéd jó szemmel azt, hogy valamelyik testvér magának akarná a lakást, ami kihúzná a pácból?

2020. márc. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/92 anonim ***** válasza:
97%

A fő kérdésre válaszolva: a teljes sztori tükrében teljesen jogos, hogy édesanyád a testvéredre akarja hagyni a lakását.


Véleményem rólad: gerinctelen féreg vagy, a nagy igazságérzet, meg a fele-fele hol volt, mikor te örököltél? Jah az úgy teljesen rendben volt. Egyébként meg lóf*ért se dolgoztál te meg, csak örököltél és azt fektetted be, még talán lennél is valaki a szememben ha teljesen a 0-ról építetted volna fel azt a három lakást, dehogy, feneked alá lett tolva öröklésből, akkor mire fel ez a nagy pofa, ami van neked? Maradj csendben, örülj a három házadnak, és ne az öröklésekre számítgassál. Haszonleső nyomorult vagy. Ordas mód kinyílt a bicska a zsebemben ahogy a szövegedet olvastam.


"Mi számítottunk arra a lakásra. "

"nekünk már van három házunk"


És nem sül le a pofádról a bőr.... Remélem kizárnak az öröklésből úgy ahogy vagy!!

2020. márc. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/92 anonim ***** válasza:
94%

Ilyen testvértől mentsen meg az Isten. Szörnyen gonosz, irigy, önző ember vagy.



Kalap Ur, mint mindig most is pacsi.

2020. márc. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/92 A kérdező kommentje:

Na álljon már meg a menet.

Valaki jól írta, nem akarom nézni ahogy anyám lakását elviszi a bank.

Nekik is volt lehetőségük. Felvettek csomó hitelt, amit csesztek fizetni. Persze nem annyit vettek fel akkor sem, ami a kaucióra kell. Hanem akkor màr persze bútor is kell. Na én ezért nem adtam neki egy fillért se, amikor kért. Nem vagyok irigy, de mikor anyámnál is lakhatott volna akkor minek kellett neki albérletbe menni?

Arról sem tehetek, hogy ő nem tudott egy jó szakmával rendelkező férjet találni, vagy akinek van is valamije.

Én is voltam padlón. Felálltam mert áldozatokat hoztam. Voltam munkanélküli, az összes bevételem annyi volt, hogy a garzont kiadtam albérletbe. Igen, leköltöztem a férjem házába Székesfehérvárra. Neki is mondtam hogy vegye fel a falusi csokot, vegyenek belőle egy kis házat, de ők nem mennek el Pestről. Segíts magadon, az Isten is megsegít. Na még mindig én vagyok a rossz? Minden a seggem alá van tolva? Hát nekem sem volt könnyű.

2020. márc. 6. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!