Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire fair ez...

Szerintetek mennyire fair ez egy anyától?

Figyelt kérdés

Ketten vagyunk testvérek a húgommal. Anyám most úgy döntött, hogy ír egy végrendeletet, amiben egyedül a húgomra hagyja a lakását. Szerintem úgy lenne igazságos, ha fele-fele.

Nem vagyunk rosszban egyébként, az érve annyi, hogy nekünk már van három házunk, ők meg albérletben laknak. Szerintem meg nem én tehetek arról, hogy mi férjemmel örököltünk és spóroltunk is sokat, ők meg nem. Mi számítottunk arra a lakásra. 3 gyerekünk van, es anyámmal ellentétben egyformán akarok adni nekik.


2020. márc. 6. 16:04
 51/92 anonim válasza:
94%
🤦szégyen vagy teeee......
2020. márc. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/92 anonim ***** válasza:
96%

Húú anyukám! Te marhára tudhatsz valamit,ha a férjed eddig melletted maradt. Ő hogy nem vette észre,hogy csak a pénze miatt mentél hozza?

Ha lenne áron lakásom,ingyen megengedném a húgomnak,hogy lakjon benne,amíg legalább önerőre nem tud összekaparni valamennyit. Csak a rezsit kellene fizetnie. Ennyivel is segíteném. De teeee inkább elnézést,hogy fizeti az albérletet,és még le is szólok érte,mert nem otthon lakik. Talán mert önállósodni akar.

Belegondoltál mi lenne veled,ha a jó munkaképességű férjecskéd ne adj isten lebetegedne? Jajj tudom,eladsz egy lakást . ...

2020. márc. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/92 anonim ***** válasza:
97%
Arra még mindig nem reagáltál, hogy hol volt a kibaxott igazságérzeted, mikor nagyikától csakis te örököltél??? Lehet, ha a tesód örökli, akkor ő állna jobban anyagilag, mint te. Itt vered magad olyasmire, ami neked is a segged alá lett rakva. Szánalmas, haszonleső féreg vagy.
2020. márc. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/92 anonim ***** válasza:
89%
Iiilyen egy bánatt nőt te.
2020. márc. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/92 anonim ***** válasza:
95%
Amúgy mi van, ha húgodnak is születik majd 3 gyereke? Nem stoppolhatod le a te gyerekeidnek előre az örökséget az "arányok alapján".
2020. márc. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/92 anonim ***** válasza:
93%

Nos az egyik válaszodban gyakorlatilag feltetted a kérdést hogy miért nem olyan pasit fogott magának akinek van valamilye. Mivel magadból indultál ki, ebből lejön hogy nálad egy kapcsolat a pénzre épül.

Szóval igen! Aranyásó vagy!

Mondok jobbat. A férjed el fog hagyni, és mivel undorító jellemed van ezért a gyerekeid is el fognak hagyni amint tudnak. Aztán ott maradsz egyedül a kis hazikoiddal miközben mantrázod hogy "pénz,siker,ház,örökség..." és egyedül fogsz megdögleni.

2020. márc. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/92 anonim ***** válasza:
95%

Remélem tudod hogy milyen undorító "ember" vagy.

A többiek már leírták a véleményem.

2020. márc. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/92 anonim ***** válasza:
95%

Jesszusom, ha nekem lenne ilyen problémám esküszöm örülnék... Tudod, vannak olyan emberek, akiknek nem 1-2-3 házuk van, hanem egy sem fiatalon, és majd talán ki tudja fizetni a hitelt mire megdöglik. Ismétlem. TALÁN.

Jogos, hogy édesanyád a húgodra hagyja a házat.

Tudod. Nekem pl azon kell gondolkoznom, hogy ha fel is veszek egy hitelt, ki tudom majd fizetni, mert 0 segítségem lesz, ha majd oda jutok.

2020. márc. 7. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/92 anonim ***** válasza:
95%

Figyelj,ha te a mamádtól örököltél egy egész lakást,akkor most fair ,ahogy anyád eljár . Sőt,lehet,hogy családon belül meg is volt beszélve,hogy így fognak rendelkezni (nagyanyád és anyád) .

Az más kérdés,hogyha nekem lenne 3 a tetsvéremnek meg egy sem,akkor nem sajnálnám tőle . Sőt ,mondok egy meredekebbet amit úgysem fogsz elhinni : nálunk a családban szokás tiszteletben tartani a végakaratot . Szóval ha indoklás nélkül a tetsvéremnek adnák,akkor sem írogatnék ide .

2020. márc. 7. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/92 anonim ***** válasza:
94%

Ahogy olvasom ebben örökség is van,tehát jó helyre házasodtál.


Gondolom a húgod pedig nem.


Ebben nehéz igazságot tenni.

Ha ilyen nagy a különbség két gyerek között,akkor jobb a kevésbé sikereset segíteni.


Albérlet vs 3 ház elég nagy kontraszt.

Aki albérletben él,annak nem igen van miből spórolni.

Az első lakásotokat gondolom ti sem úgy szereztétek,hogy mellette albiban laktatok.

2020. márc. 7. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!