Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem divat már felvenni...

Miért nem divat már felvenni a férj nevét házasságkötéskor? Pl: xy-né. Hallottam már hogy régimódi. Ha pl a kötőjeles verzió lett volna régen divat akkor az most ciki,ódivatú lenne? Ciki ha egy fiatal lány xy-né?

Figyelt kérdés
2021. márc. 1. 17:54
 71/102 anonim ***** válasza:
65%
De hát nem is kötelező. Akkor mi a baj? Senkinek sem tartanak pisztolyt a fejéhez, gondolom. Aki meg így dönt, az ő dolga. Lehet, hogy okkal dobja el a nevét. Senkinek semmi köze hozzá.
2021. márc. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/102 anonim ***** válasza:
89%
Egyáltalán nem értem, miért fontos egyeseknek az, hogy mások lássák, hogy "férjhez van menve" - ez miért jelent valami plusz értéket ma, a 21. században? Van, akinek az a fö "teljesítménye" az életében, hogy "elkelt"????
2021. márc. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/102 anonim ***** válasza:
84%
Soha nem lennék né, nekem az egyenesen undorító. Bocsánat mindenkitől.
2021. márc. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/102 anonim ***** válasza:
62%
Ha magyarhoz mennék nem lennék -né. Ha tetszene a férjem vezetékneve akkor felvenném de -né nélkül, ha nem akkor nem. De angolhoz megyek, az ő nevét úgy veszem fel ahogy itt szokás
2021. márc. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/102 anonim ***** válasza:
88%
#72: sajnos manapság nagyon sok embernek ez.
2021. márc. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/102 anonim ***** válasza:
80%
Mert olyan, mintha a nő a férfi tulajdona lenne. Mintha a nő elvesztené saját identitását és abból állna, hogy ő xy felesége.
2021. márc. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/102 anonim ***** válasza:
13%
De továbbra is a nő döntése. Akkor nem mindegy? Agyatokra ment kicsit Gileád...
2021. márc. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/102 anonim ***** válasza:
100%

"Az asszony családneve Patik, érdekes lenne a Patikúr név"


Ha a családneve Patik, az apja is Patik, tehát őt hívták Patik úrnak. Vagy csak egybeírva érdekes?


Egyébként én nem az úr szót tenném oda, hanem a -fi utótagot. Az van kb. a -nével egy szinten.


Ha Papp József vagy, így lennél Patikfi Papp József. Vagy Patik Máriafi Papp József.

2021. márc. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/102 anonim ***** válasza:
79%

Miért kéne bárkinek is felvennie bármilyen formában is a férje nevét..? Miért nem divat felvenni a feleség nevét? Ezt is meg lehetne kérdezni.

Nekem van saját nevem, amit szeretek és ami nagyon ritka (külföldi) és irtó hülyén hangzana egy magyar vezetéknévvel, így nálam szóba sem jöhetett semmilyen formában, de ha magyar vezetéknevem lenne, se venném fel, max kötőjellel és csak akkor, ha a férjem is ugyanúgy felvenné az enyémet kötőjellel. Ha már a tartozást fejezi ki, akkor ő is fejezze ki, hogy hozzám “tartozik”....

2021. márc. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/102 anonim ***** válasza:
36%
De nem is kell felvenni. Akkor mire a cirkusz, vakaki magyarázza már el, mert nem értem! Ha meg más felveszi, ahhoz senkinek semmi köze. Sokadszor kérdezem. Mit kell vergődni ezen? Miért baj? Honnan veszi bárki a bátorságot, hogy véleményezze egy másik ember egyéni döntését, ami ráadásul semmilyen hatással nincs nagyjából semmire? Komolyan, a két évesem meg azon balhézik, hogy ő a kék pohárból akar inni. Na, ez ugyanaz a kategória.
2021. márc. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!