Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem divat már felvenni...

Miért nem divat már felvenni a férj nevét házasságkötéskor? Pl: xy-né. Hallottam már hogy régimódi. Ha pl a kötőjeles verzió lett volna régen divat akkor az most ciki,ódivatú lenne? Ciki ha egy fiatal lány xy-né?

Figyelt kérdés
2021. márc. 1. 17:54
 61/102 anonim ***** válasza:
21%
#60 Akkor én legyek Asztalosúr Kovács Jakab, az asszony meg Kovácsné Asztalos Irén, vagy hogy gondoltad ezt? :D
2021. márc. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/102 anonim ***** válasza:
82%
Né én sem lennék, mert az olyan, mintha valakiÉ lennék. Viszont, nekem az apám nem volt velem valami szeretet teljes, ahogyan a családom sem éppen. (azóta sokat javult a kapcsolatom, de szomorú kimondani, de valóban azért van, mert már nincs az apám.) Szóval én mindig is úgy voltam vele, ha megtalálom életem párját aki szeret, akkor biztosan felveszem a nevét, mert annak a férfinek akarom a nevét viselni, aki szeret. Viszont NÉ semmi képen sem leszek.
2021. márc. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/102 anonim ***** válasza:
91%
#61 Úgy, ahogy leírtam, legyetek Kovács-Asztalos Jakab és Kovács-Asztalos Irén.
2021. márc. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/102 anonim ***** válasza:
90%
Amúgy az Asztalosúr se rossz, nem rosszabb, mint az Asztalosné, csak azért furcsa, mert senkit nem hívnak így. Meg lehetne szokni.
2021. márc. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/102 anonim ***** válasza:
23%

#63 Persze, meg majd 2 hétig írok alá egy szerződést, nem brazil szappanopera sztár vagyok, hogy tovább tart a színészek nevének felsorolása, mint egy-egy rész a sorazatból. :D


#64 Az asszony családneve Patik, érdekes lenne a Patikúr név... :D

2021. márc. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/102 anonim ***** válasza:
91%

#65 Értem én, de akkor a nőktől se legyen már elvárás, ha a férfiaknál nem az. És itt nem rád gondolok, nem ismerem a véleményed, csak úgy általánosságban mondtam.


Hát igen, nem minden név lenne szalonképes, ezen a rendszeren még dolgozni kell. :D

2021. márc. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/102 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy nem én pontoztalak le, nem szoktam pontozgatni.
2021. márc. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/102 anonim ***** válasza:
24%
Nem különösebben érdekel az itteni szellemi toprongy társadalom véleménye, a lepontozása meg főképp nem. :D Egyébként már az első válaszomban is írtam, hogy én nem várok el ilyet senkitől. Értelmét se igazán látom, mert csak macera minden papírt, igazolványt stb. cseréltetni...
2021. márc. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/102 anonim ***** válasza:
61%

Mások nevében nem tudok nyilatkozni.

Én semmilyen formában nem venném fel senki más nevét, van nekem sajátom. Az identitásom, személyazonosságom nem változik a házasságkötéstől.

Ezzel együtt nem tartom cikinek egyik verziót se, de azt nem tartom érettnek aki az alapján dönt a saját nevéről, hogy "ciki-e".

N

2021. márc. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/102 anonim ***** válasza:
68%

Anyám 50 már. Nem vette fel, mert papír munkán sporolt már 20 éveiben méghozzá faluról származót.

Házmester több panelnél és én néha segítsek neki névsor írásban, átírásban word-ben és rányomtatni azt a papírra. Sok idősebb család, párnál vagy magányos vénnél se annyira jellemző. Egy harmadánál van csak.

2021. márc. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!