Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem divat már felvenni...

Miért nem divat már felvenni a férj nevét házasságkötéskor? Pl: xy-né. Hallottam már hogy régimódi. Ha pl a kötőjeles verzió lett volna régen divat akkor az most ciki,ódivatú lenne? Ciki ha egy fiatal lány xy-né?

Figyelt kérdés
2021. márc. 1. 17:54
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/102 anonim válasza:
41%
29 éves vagyok és "Xyné". Nem érzem magam öregnek és egyáltalán nem vagyok alárendelt és a férjem tulajdona sem 😅 természetesen mindenkinek szíve joga milyen nevet használ, nálam az egyik fő szempont az volt, hogy az eredeti vezeték nevem nem túl szép, sosem szerettem.
2021. márc. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/102 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudnám felvenni a férjem teljes nevét (XY-né) számomra az identitásvesztéssel érne fel. A vezetéknevét felvenném, vagy kötőjelesen a sajátommal. De a párom sem várná el hogy XY-né legyek.
2021. márc. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/102 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem egyáltalán nem ciki. Sok fiatal ismerősöm - né. Én is gondolkoztam rajta, de inkább a férjem vezetéknevét vettem fel. Kit érdekel mások véleménye? Amúgy meg manapság már minden ciki, nagyon rossz irányba megy a világ.
2021. márc. 2. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/102 anonim ***** válasza:
33%

Én senkinek nem vagyok attól a tulajdona hogy férjhez mentem,és xné és teljes leánykori nevem áll a papírokon.attol még mindenki tudja mi a keresztnevem.

Mert a teljesen nevem mutatkozom be aki nem ismer.

Viszont most Németországban lakom itt viszont az ügyintézöket ki tudja készíteni ez a fajta név írás .

2021. márc. 2. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/102 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon tucat vezetéknevem lenne felvettem volna a férjemét, de mivel nem az, és nincs testvérem így a nevem nem megy tovább. Ezért maradt a lánykori nevem, párom mondta neki mindegy, hogy felveszem e vagy sem. Megspóroltunk egy csomó okmánycserét :)
2021. márc. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/102 anonim ***** válasza:
100%
45- szerintem a kérdés arra a névválasztásra vonatkozik, amikor valaki teljesen elhagyja a lánykori nevét és csak Kiss Kálmánné lesz a neve, ennyi. Én legalábbis így értelmeztem.
2021. márc. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/102 anonim ***** válasza:
82%
olyan nagy baj, hogy ha a nő meg akarja tartani a saját nevét is? Vagy hogy nem akar "alárendelt" szerepet játszani, amit az xy-né viselése bizonyít?
2021. márc. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/102 anonim ***** válasza:
84%
A -né viselése egy kicsit régimódi. Szerintem. Haladni kell a korral. De amúgy meg mindenki el tudja dönteni, hogy szeretné viselni a nevét. Ha valakinek jó a -né, akkor senkinek semmi beleszólása nincs. Még jó, hogy van miből választani, és senkire nincs rákényszerítve olyan névváltozat, amit nem szeretne. Mindig is voltak régimódi emberek, és korral haladók is. Most is így van.
2021. márc. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/102 anonim ***** válasza:
89%

Egyetemista vagyok, az előző félévben volt mentálhigiéné óránk. Az oktató egy rendkívül unszimpatikus ember volt, nem kedvelte se a melegeket, se a kövéreket, se a nőket, és ezt elég egyértelművé tette. Ő azt tanította, hogy csak az XY-né a megfelelő névválasztás, az összes többi arra utal, hogy nem is akarod igazán a házasságot. Gondolom mondanom se kell, hogy nem ő volt a legnépszerűbb oktatónk. :D


Én azt gondolom, hogy mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy változtat-e nevet. Én személy szerint nem lennék XY-né, van nekem saját nevem. Ettől még nem érne kevesebbet a házasságunk.

2021. márc. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/102 anonim ***** válasza:
94%
Azért, mert már szerencsére egyre kevesebb ember gondolkodik úgy, hogy a férj "az úr a háznál" és a feleség vak valami tartozék, valakinek a "né"-je, akinek saját név sem jár. Meg nyilván a nők nagy részének borzasztóan furcsa, hogy most már saját keresztnevük sincs. HOgy lehet egy nőnek Jánosné, Lászlóné a neve? Ez borzasztó szerintem. Még ha úgy veszi fel, hogy X-né Y Ilonka, hát legyen, abban legalább benne van az ő neve is.
2021. márc. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!