Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem divat már felvenni...

Miért nem divat már felvenni a férj nevét házasságkötéskor? Pl: xy-né. Hallottam már hogy régimódi. Ha pl a kötőjeles verzió lett volna régen divat akkor az most ciki,ódivatú lenne? Ciki ha egy fiatal lány xy-né?

Figyelt kérdés
2021. márc. 1. 17:54
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/102 anonim ***** válasza:
86%
van sajat nevem, ami raadasul kulonleges es nagyom szeretem. szerintem nagyon szoci hangulata van, akkor elvaras volt felvenni, ma mar furcsallnam ha egy huszoneves csaj xynéként mutatkozna be, de mindenki azt csinal amit akar.
2021. márc. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/102 anonim ***** válasza:
96%
40 évesen is cikinek tartanám,meg is tartottam a nevemet.XY-né még a szüleim idejében volt szokás.
2021. márc. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/102 anonim ***** válasza:
90%
Csak csatlakozni tudok az előttem írókhoz: mert egyenlőtlenséget, a férfi tulajdonlását sugallja. Szerencsére ez már Magyarországon is kezd ódivatúnak számítani.
2021. márc. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/102 anonim ***** válasza:
95%

Ismerek olyat, aki azért lett xyné, mert az most nem divat, és ő kifejezetten különc akar lenni.

Engem zavar ez a megoldás, mert va bemutatkozik egy Kovács Jánosné (vagy Kovácsné) , sokszor akkor sem tudom a keresztnevét, ha direkt rákérdezek.

Aztán a naptáram tele van Józsefnével, Istvánnével, Kovácsnével, meg Tóthnével, akiknek nem tudom a nevét.

2021. márc. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/102 anonim ***** válasza:
91%
Azért mert az XY-né egyszerűen idétlenül hangzik. Valóban öreges, ha ilyen névvel találkozom kapásból nyugdíjas orosz tanárnők jutnak eszembe. Nekem talán egyetlen 40 alatti ismerősöm sincs, aki valamilyrn né lenne. Vagy megtartják a teljes nevük vagy a férjük vezetéknevét kompletten veszik fel né nélkül.
2021. márc. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/102 anonim ***** válasza:
92%
Anyukám is xy-né volt, mert a 80-as évekig úgy lehetett. Aztán, amikor lehetőség nyílt rá, megváltoztatta az x-né, plusz lánykori nevére. Tehát például Kovács Jánosné helyett lett Kovácsné Varga Julianna.
2021. márc. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/102 anonim ***** válasza:
93%
Egyetlen egy oka volt a névválasztásomnak: a lánykori nevem nagyon bonyolult, mindig betűznöm kellett. Ezért lecseréltem a vezetéknevem a férjem vezetéknevére. Így sokkal egyszerűbb.
2021. márc. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/102 anonim ***** válasza:
94%

A "Jakab Péterné" nem praktikus, mert nem derül ki, hogy hogy lehet szólítani a hölgyet. Ezt régen úgy oldották meg, hogy "Jakab Péterné vagyok, Ilike." Ma már nem divat, meg nem is kényelmes.

A "Jakabné Kovács Ilona" ma is használatos, de ebben sokan érzik a birtoklást, ezért - jelezvén, hogy társak, kötőjelesen használják a legtöbben (Jakab-Kovács Ilona), amit felvehet a férfi is.

Ha valakinek bonyolult a családneve és a párjának egyszerű (és le akarja cserélni), akkor szokott történni, hogy Dobrovolszky Barbara onnantól kezdve Fehér Barbara lesz.

Praktikum-hagyomány-ízlés kérdése.

2021. márc. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/102 anonim ***** válasza:
92%

A nagymamám anno nemcsak né-ként vette fel a nagypapám nevét, hanem a postaládájukon is csak a nagypapa neve volt kint.

Ma már azért nem divat, mert a nő nem alárendelt. Mondom ezt hetero férfiként.

2021. márc. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/102 anonim ***** válasza:
95%
Nem ciki, de nekem pl nem tetszik, így nem is így váltottam nevet. Nem a férjem tartozéka vagyok, hogy a saját nevem már meg se jelenjen a személyi igazolványomon.
2021. márc. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!