Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem divat már felvenni...

Miért nem divat már felvenni a férj nevét házasságkötéskor? Pl: xy-né. Hallottam már hogy régimódi. Ha pl a kötőjeles verzió lett volna régen divat akkor az most ciki,ódivatú lenne? Ciki ha egy fiatal lány xy-né?

Figyelt kérdés
2021. márc. 1. 17:54
 51/102 anonim ***** válasza:
86%
Engem ezért mindig lepontoznak, de nekem erről mindig A szolgálólány meséje jut eszembe. Miben más a Jánosné, mint az Offred (Of Fred)?
2021. márc. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/102 anonim ***** válasza:
11%

51 manapság már a no dönti el milyen nevet szeretne viselni, lehet ő választja hogy alarendelodjon a férjének

Ez is egy szabad női választás manapság és nem az elnyomás jele

2021. márc. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/102 anonim ***** válasza:
28%
Alárendelt szerep, komolyabb. XD Ezt divat lett ismételgetni, olyan, mint a harmadik nem, vagy a mosipelus. Ne legyek én már attól alárendelt, mert felvettem a férjem nevét, azért álljon már meg a fáklyás menet. :D
2021. márc. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/102 anonim ***** válasza:
85%

Lehet hogy nem rendelodik alá a XXI. századi Bencene/Dominikne, de mit akar üzenni ezzel a külvilágnak? Hát valami ilyesmit.

Nekem mindegy hogy alárendelt vagy sem, van egy üzenete a nevvalasztasnak, a legtöbben le is irtak a sztereotipiakat ezzel kapcsolatban. Aki nem akar "üzenni" az egyszerűen nem veszi fel.

2021. márc. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/102 anonim ***** válasza:
15%
En sem veszem fel a ferjem nevet. Igy lesz Vitainé- Molnár.
2021. márc. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/102 anonim ***** válasza:
54%
Én meg Budapestről származom, de faluban élek. Megtartottam a lány nevemet esküvő után, és mindig bizonygatni kell hogy összeházasodtunk, pl. orvosnál, vagy ahol bemutatkozom. Egyszer adtak a férjemnek egy nevemre szóló borítékot, és megkérdezték: -Ki ez, a barátnőd?
2021. márc. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/102 anonim ***** válasza:
98%

Nekem a zassony azt mondta, hogy ő le akarja cserélni a vezetéknevét az enyémre. Ennek egyrészt az az oka, hogy az apja elhagyta mikor nagyon kicsi volt és soha nem találkoztak utána, így nem nagyon látja értelmét annak, hogy megtartsa azt a családnevet. Másrészt meg szerinte így látszik, hogy együtt vagyunk.


Személy szerint nekem erre nincs igényem és nem is várnám el senkitől, hogy megváltoztassa a nevét, de mivel a sajátja, így ez a döntés teljesen rá van bízva.

2021. márc. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/102 anonim ***** válasza:
100%
52: Ez semmit sem változtat azon, amit írtam, nem állítottam sehol, hogy valaki kényszeríti ezeket a nőket. Azt írtam, “egyre kevesebb ember gondolkodik így”, nem azt, hogy egyre kevesebb férfi.
2021. márc. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/102 anonim ***** válasza:
11%

Nekem ott van a férjem vezetékneve a "né" végződéssel a teljes lánykorni nevem előtt. Így az is látszik, hogy férjezett vagyok, hozzá tartozom, de megmaradt a lánykori is, mert az is én voltam egész eddigi életemben. De most már feleség is vagyok, szóval egyértelműen a nevem is jelzi ezt. Kecske is, káposzta is...

A "né", az nem identitásunk vagy önmagunk elvesztése, hanem egy új titulus, melyet mi magunk is akartunk. Akkor miért baj? Miért érzi bárki kisebbnek, jelentéktelenebbnek magát tőle? Még csak el sem kell dobni az eddigit sem. Mi akkor a hiszti tárgya?

2021. márc. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/102 anonim ***** válasza:
77%
#59 Mi nem erről beszélünk, hanem a "Kovács Béláné" helyzetről, ahol "eldobod" a lánykori nevedet. A Kovácsné Kiss Andrea teljesen más, ott megmaradsz önmagad, de azt is jelzed, hogy egy pár vagytok. Mondjuk érdekes, hogy a férfiak ezt miért nem jelzik hasonlóan. Ha mindkét fél nevet változtatna, és mondjuk kötőjelesen használná, az lenne a legjobb.
2021. márc. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!