Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem divat már felvenni...

Miért nem divat már felvenni a férj nevét házasságkötéskor? Pl: xy-né. Hallottam már hogy régimódi. Ha pl a kötőjeles verzió lett volna régen divat akkor az most ciki,ódivatú lenne? Ciki ha egy fiatal lány xy-né?

Figyelt kérdés
2021. márc. 1. 17:54
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 101/102 anonim ***** válasza:
94%

Semmit nem KELL megtennie a nőnek, amit nem akar. Minden embernek, nőnek-férfinek egyaránt van saját neve, ha nem kívánja azt lecserélni/megvaltoztatni, akkor véletlenül sem “kell” megtennie.

Normális kapcsolatban a név kérdés nem úgy működik, hogy a nőnek gesztusként fel kell vennie a férje nevét, ha akarja, ha nem! Hanem megbeszélik, hogy neki így megfelel-e, szeretné-e felvenni, ha igen, akkor milyen formában, szeretné-e esetleg, hogy a férje is felvegye az ő nevét (ami ugyanolyan gesztus, mint fordítva...) stb. Ha pedig nem akarja sehogy sem felvenni, azt is elfogadja hiszti nélkül. Na meg azt is, ha a felesége kötőjelesen venné fel a nevét és ragaszkodik ahhoz, hogy a férj is vegye fel kötőjellel az ő vezetéknevét. Aki erre húzza a száját és elvárja, hogy a “zasszony” úgy cselekedjen, ahogy neki jó, az már régen rossz.

2021. márc. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/102 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem azért nem divat már, mert mind találkoztunk gyerekkorunkban már egy olyan emberrel, aki Ferencné volt és nem árulta el a keresztnevét, ezért kénytelenek voltunk Ferenc néninek hívni!

Egyébként én is megtartottam a saját, jól bevált nevemet, mert mindenhogy pancserul hangzana, ha kombinálnánk. Viszont házasságkötés után 8 napon belül ingyenes a változtatás, utána meg egy tízes, és akárhányszor, akármilyen variációra megváltoztathatod a neved. Nagy Józsefné Vas Virágról Nagyné Vas Virágra, a következő évben meg Nagy-Vas Virágra. Annyi, hogy ki kell csengetni a 10 ropit minden alkalommal, meg az igazolványok újragyártása, de amúgy nem kérdeznék semmit.

2021. márc. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!