Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem divat már felvenni...

Miért nem divat már felvenni a férj nevét házasságkötéskor? Pl: xy-né. Hallottam már hogy régimódi. Ha pl a kötőjeles verzió lett volna régen divat akkor az most ciki,ódivatú lenne? Ciki ha egy fiatal lány xy-né?

Figyelt kérdés
2021. márc. 1. 17:54
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/102 anonim ***** válasza:
86%
Köszönöm, hogy válaszoltatok a kérdéseimre.
2021. márc. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/102 anonim ***** válasza:
98%

Engem az egyenlőtlenség miatt zavar, hogy a nők miért akarják tudatni mindenkivel, hogy őket elvették, a férfiak meg miért nem? Miért kell egy nőnek azonnal tudni a családi állapotát?


A másik meg, engem totál nem zavarna, ha a bizonyos névfelvételekhez nem tartozna egy meggyőződés, ami viszont a társadalomra is hatással van. Nyilván nem minden -né egy múltszázadbeli boldog cseléd, de sok van, akinek konzervatív a felfogása. A konzervatívak meg sokszor akarják, hogy mások is úgy éljenek, mint ők.


A vallás a legjobb példa. Engem nem érdekel, hogy ki mit hisz a négy fal közt, de amikor a törvényhozásoknál megemlítik istent, akkor már nem érzem komfortosan magam. Ő választotta magának, aszerint én, én nem választottam, nekem ne legyen kötelező.


Jön a sok lenézés: ha nem veszed fel a nevét, nem szereted; ha a gyűrűt nem hordod, nem szereted; ha az utcán a rossz oldaladon megy, nem szereted... és ez olyan unalmas.

2021. márc. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/102 anonim ***** válasza:
88%

Számomra elfogadhatatlan a né és magamnak a kötőjelest is idétlennek tartom. Születtem egy névvel, eddig bevált, nem érzem szükségességét lecserélni. Így én maradtam a születése nevemnél (illetve én dr. is vagyok, valószínűleg emiatt is egyszerűbb volt megtartani a nevem).

Az hogy mások milyen formában veszik fel egymás nevét, engem nem érdekel, mindenkinek a saját neve, saját döntése.

Az olyan férfiaktól pedig meneküljetek, akik ELVÁRJÁK. :)

2021. márc. 4. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/102 anonim ***** válasza:
17%

Azért azt ugye mindenki tudja, aki a SAJÁT -azaz lánykori- névről beszél, hogy az a név meg az apja neve. Mint az apja lánya.

Kivéve, ha az anyja neve, mert úgymond zabigyerek volt.

Szóval, saját név így nem is létezik, csak ha valaki kitalálta -pénzért- magának. Nem?

2021. márc. 8. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/102 anonim ***** válasza:
92%

94-es, ne haragudj de ez hülyeség!

A kérdés, a Kiss Istvánnéknak szólt, nem a Kissné Varga Ibolyáknak vagy a Kiss-Varga Ibolyáknak.

Igy tulajdonképpen az Ibolya elvesztése a kérdés és helyette az Istvánné felvétele.

Az én Apám nem Varga Ibolya, így látható, hogy de, az Ibolya a saját nevem nem az apámé. Ahogy az apám ha Varga Péter, úgy én születésemkor nem leszek Varga Péterella automatikusan, szóval nem, a keresztnevem nem az Apám neve, hanem a sajátom, az Istvánné ellenben nem az enyém.

2021. márc. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/102 anonim ***** válasza:
28%

95

Olvasd végig a válaszokat, azt írják, hogy férjük nevét veszik fel a Kiss Ibolyák IS. A férjük családnevét.

Ha a te apád Varga Péter, akkor az apád családnevét viseled a saját keresztneveddel, ha Varga Ibolya vagy.

Ha asszonyként felveszed a férjed nevét, akkor Kiss Ibolya leszel, de csak lecseréled az apád nevét a férjed nevére.

Persze felveheted a férjed teljes nevét is, a nével kiegészítve, de akkor is az apád családnevét cseréled le a férjed teljes nevére.

Remélem, így már rendben.

2021. márc. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/102 PetheD ***** válasza:
100%
96-os hozzászóló: A válaszadók közül sokan valóban ilyen értelmű hozzászólást írtak, azonban a kérdésben az xy-né szerepel példaként. Ennek értelmében a 95-ös hozzászóló felvetése helytálló.
2021. márc. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/102 anonim ***** válasza:
39%

97

A 95-ösnek nem "felvetése" volt, hanem, kijelentette, hogy "hülyeség" mások válasza. Kekeckedett, magyarul.

Mindegy is, de pl. a Deutsch Tamás -fideszes Eu képviselő- még 30 vagy hány éve felvette a neje nevét is. Szóval csak a férfiakon áll, ők is felvehetik a feleség nevét.

2021. márc. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/102 PetheD ***** válasza:
100%

Nem az helytálló, hogy 95-ös "hülyeségnek" titulálta 94-es hozzászólását, hanem az értelemben, hogy a 96-oshoz képest jól értette a kérdést! A 96-os a korábbi hozzászólók véleményére utalt, de a kérdés nem erről szól. Bocsánat, én nem fogalmaztam egyértelműen: valóban nem felvetette, hanem kijelentette - többek között - ezt is.

A kérdésről alkotott véleményemet egyébként korábban kifejtettem 10-es alatt.

2021. márc. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/102 anonim ***** válasza:
10%
En fel fogom venni a ferjem nevet. Szerintem ez egy olyan gesztus, amit a nonek kell megtenni. Folosleges mindenbol egyenlosegi vitat nyitni. Nem kell mindenhol egyenlonek lenni.
2021. márc. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!