Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányom kezén piros-fehér-zöld...

Lányom kezén piros-fehér-zöld fonott karkötőt fedeztem fel. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

14 éves lányom most megy középiskolába, kitűnő tanuló, sok barátja van, segít, amiben tud, nem is kívánhaték jobb gyereket. Tegnap láttam meg a fesztiválkarszalag mellet a kezén a nemzeti színű karkötőt. Ilyen fura fonással van, csíkokban megy végig.

Szóval, ti mit tennétek ebben a helyzetben? Nagyon félek, hogy baja lehet ebből, meg hogy valaki agresszívabb meglátja a kezén, stb... Eddig nem szóltam egy szót sem, úgy tettem, mintha nem venném észre, de nagyon aggódom. Ugye semmiféle szektába nem szervezhették be?

Soha nem gondoltam volna, hogy ilyet látok rajta, nőies, finom lány, feltűnő a kezén ez a karkötő.

Ti szólnátok, hogy vegye le, vagy ilyesmi? Lehet baja belőle?


2010. aug. 18. 16:06
 81/95 anonim ***** válasza:
81%

Úristenem!

Ha ez nem kamu kérdés a Boldogasszony napja és Szentistván között, akkor hamut szórok a fejemre, és megtépem a ruhámat! Hiszen magyar vagy!! Nem? Hiszen (HISZEN!!) MAGYARUL ÍRSZ. s AZT HISZEM, Magyarországról írsz magyarul.

De ha nem is. Te is kokárdát tűzöl a melledre tavasszal, nem? És nem zeti szalagot a kenyérre. Neked kellett volna a kezébe adnod 3 évesen a nemzeti zászlót, Vag ya mézeskalácshuszárt nemzeti szalagocskával. Hogyan tanítottad hazaszeretetre, ha így megijedsz a saját országodban. És a cigányok??? A cigányok talán nem magyarok? Ugyan olyan magyarok, mint mi, és hordhatják a trikolórt ők is, és tudtommal hordják is.

Tényleg csak örülhetsz a lányodnak, és tanulhatsz tőle!

Hogyan ünnepelitek otthon márciust, vagy Szentistvánt? Mit tanultz tőled a hazájáról?

Tanulj a lányodtól.

Ha Jamaikai zásztlót, Che-t vagy amerikai zászlót aggatna magár, akkor nem esnél pánikba.Ez hogy van? Magyarországon?


Egyrészt: neveld hazaszeretetre! Másrészt: ha albán zászlót teker magára, török bugyogót húz, vagy halálfejes pólót, hát, akkor sincs semmi. Hadd próbálkozzon!

A nemzeti karkötőről kedvesen kérdezd meg, és tanulj tőle! És mondd el, hogy mindenki büszke lehet a saját hazájára. És örülsz hogy ő is! Valamint a cigányok is magyarok, és ki lehet velük is jönni!


És ne pánikolj! lAZÍTS!

2010. aug. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/95 anonim ***** válasza:
78%

kELLENE BESZÉLNI! mAGYARSÁGRÓL, NEMZETRŐL, HAZASZERETETRŐL. éS NE SZÉGYELD SAJÁT HAZÁDBAN A NÉPEDET! éS A CIGÁNY IS MAGYAR CIGÁNY!

Bocs, nem kiabálok, csak beszorult a capslock.


De kiabálhatnék. Épp itt az ideje, a24 óra, hogy Magyarországról beszélj! És Kolozsvárt meg Pozsonyt se hagyd ki!


Szerencse, hogy ilyen egészséges kislány.


Sohasem hallottam vagy olvastam az irodalomban sem, hoyg valaki félne a saját nemzeti színeitől. Erre BÜSZKÉK vagyunk, büszkén viseljük. Egy magyar áruházláncban dolgozom, ma pótoltuk az ünnepi címeres zászlókat, mert olyan népszerűek, hoyg mind elvitték a kedves vásárlók emlékbe :)

2010. aug. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/95 anonim ***** válasza:
57%

Én a barátnőmtől kaptam egy ilyet amikor elszakadt az ezüst karkötőm. Ezzel akart vigasztalni. Neki pedig az edzője (röplabda) adta az egyik döntő előtt. Az egész csapat kapott. A te lányod nem sportol valami ilyesmit? Ha igen, talán neki is onnan van. :]

Am én is voltam Soundon és semmi bajom.

14/L

2010. aug. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/95 anonim ***** válasza:
81%

14-16 éves korom körül nekem is csináltak ilyet a barátnőim. Sokáig hordtam is. Több színt csináltak, de én is a nemzeti színt választottam, mert annak volt valami jelentősége, nem úgy, mint pl egy piros, sárgának. Ez nem egy nagy dolog, nem is értem, hogy lehet ettől ennyire kiborulni. Emiatt biztos, hogy nem fogják a cigányok sem bántani. Ha elkezded majd ezzel piszkálni, egyre jobban fogja érdekelni a dolog, és akkor lehet már nem csak ilyet fog hordani.

Off: a Magyar Gárda nem szekta! Semmi köze nincs a kettőnek egymáshoz.

2010. aug. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/95 anonim ***** válasza:
100%

válasz írója 73%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:27

"Olaszliszkán pedig az volt az ok hogy elsodorta a tanár a cigány gyereket.De ha csak simán sétálsz nem hinném hogy agyonvernek.Hagyjuk már ők belőlünk élnek,mi tartjuk el az adónkból a családjukat.Nehogymár féljünk és senki ne ezeket sugalja senkinek."

Boccs, de te Olaszliszkán vagy a környező falvak valamelyikében élsz?

Szögi Lajos nem sodorta el a gyereket, a kocsi hozzá sem a gyerekhez. A kislány hazafutott, a rokonok meg agyonverték a tanárt. A kicsi lánya meg összepisilte magát félelmében, és azóta is orvosi kezelésre szorul.

Van olyan szemtanu, aki inkább elköltözött Olaszliszkáról, mert a tanuskodása után sorozatos atrocitások érték. Mások eleve nem is mertek tanuskodni.

Mezőzomboron a romák megállították a községen áthaladó autókat, mert azt hallották, hogy jön a gárda. Gondolhatod, hogy nem üres kézzel álltak az úton.

A vonaton meg jobb, ha olyan helyen ülsz, ahol többen is vannak magyarok, mert kb 3 hónapja vertek meg úgy egy férfit (mert nem volt nála cigi), hogy pár napig nem látott.

Ha errefelé élnél, nem így beszélnél, hanem félnél te is!

2010. aug. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/95 anonim ***** válasza:
81%

Ne keverd össze a választ, előző. Nyugodtan hordhat a lányod akár nemzetiszín pulóvert is, nem ezért fogják bántani.De nagyon szomorú, hogy belőled ijedelmet vált ki a nemzeti trikolór látványa, nem is tudom, honnan eredhet ez? Szerintem a lányod csak kapta vagy ilyesmi, nem hiszem,hogy ő is ekkora feneket kerített neki.De nehogy már félj a saját hazádban magyarnak lenni: akár a Történelmi az, akár a KÖztársaság. Nem vagy egyedül, 10-15 millió véred él melletted!Légy büszke, hogy magyar vagy!

De szerintem a lányodon ez csak az amit látsz:egy karkötő. Ha kék-sárga-piros, akkor sem kell kiborulni.

14 évesen jobban illik neki a zsinór, mint a nemes ékszer.Ne öregítsd! Én nem engedném még el fesztiválra ilyen idősen.És leírásod szerint a nemzetiszín fonat is nőies, finom hármas fonat.Talán ő maga fonta egy kézműves foglalkozáson.

Beszélgetni nem szoktatok? Nem kérdezted meg, kitől kapta?

2010. aug. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/95 anonim ***** válasza:
79%
Kérd meg, hogy készítsen neked is egyet!
2010. aug. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/95 anonim ***** válasza:
83%
Ne haragudj kedves kérdező,de most legszívesebb oylan alpári mocskos dolgot írnék,hogy a moderátorok 5 percen belül törölnék a válaszomat.Ez már borzasztó,amit megy az országban...MIÉRT ZAVAR AZ TÉGED,HOGY A LÁNYOD BÜSZKE ARRA,HOGY MAGYAR???????!!!!!!!Minden normális országban van egészséges nemzeti öntudat,ami fent tartja a rendet és összetartja az embereket,itt nincs...Isten "áldjon".
2010. aug. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/95 anonim ***** válasza:
61%
Én is örülnék, ha a lányom büszke lenne a magyarságára, és hordaná a nemzeti színeket... Más országokban simán kirakják a házakra a nemzeti zászlót, kitűzőt vagy bármi mást hordanak büszkén. Mi baj lenne ezzel??? Amíg nem azt látod, hogy bomber dzsekiben megy leborotváltatni a haját, hogy turult varrasson a helyére, addig ne aggódj. :) :) :)
2010. aug. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/95 anonim ***** válasza:
74%

Én 14 évesen magamnak készítettem hasonló karkötőket, és ha még emlékeznék rá, hogyan, most csinálnék egy nemzeti színűt. Abba nem szóltak bele a szüleim, hogy milyen színűt hordok, de hogy Balaton Soundra nem mehettem volna el, az 1000%.

Valami nincs rendben a fejedben kedves kérdező, ekkora ügyet csinálni abból, amire büszkének kéne lenned...Remélem, az én lányom is fog ilyet hordani, ha kicsit nagyobb lesz. És azt is remélem, addigra annyit javul a helyzet, hogy fel sem merül majd senkiben, hogy ezért bánthatja valaki a saját hazájában.

2010. aug. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!