Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tehetősebb szülők gyerekeinél...

Tehetősebb szülők gyerekeinél ez a hozzáállás normális? A párom azt várja, hogy a szülei meghaljanak? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Én is jó családból származom, a szüleim jogászok. Sosem szenvedtem hiányt semmiben, de ez arra motivált, hogy később én is megteremthessem magamnak a jobb életszínvonalat, hogy ne hónapról hónapra éljek. Semmit nem vettem magától értetődőnek és örültem, ha segítettek a szüleim, nem még többet vártam el. Tanultam, diplomát szereztem és már dolgozom, eltartom magam.


Ezzel szemben a párom 26 éves, se nem dolgozik, se nem tanul. Elkezdett már több egyetemi képzést is, de mindet félbehagyta 1-2 félév után. Mert nem tetszik neki, mégsem az érdekli, nem abban látja a jövőjét. Igazából őt a kocsiján, a számítógépes játékokon, az edzésen és rajtam kívül szerintem semmi nem érdekli...

Az a baj főként, hogy nincs is ösztönözve arra, hogy változtasson. A szüleitől kap havonta egy bizonyos összeget, de ha azt elkölti 2 hét alatt, semmi gond, kap még egyszer annyit (ebből máshol 4-5 ember él meg egész hónapban). Tehát rászorulva tényleg nincs arra, hogy elmenjen és dolgozzon. De ő ezt meg is mondja, hogy minek menne bárhová, mikor a fizetés, amit kapna, nem fedezné a kiadásait még 1 hétig sem.

Külön kasszán vagyunk jelenleg, a rezsit felezzük, de amúgy mindenki magának fizeti a dolgait. Ez most még rendben van, de szeretnénk családot majd idővel, egy gyereket biztosan. Kérdeztem már, hogy akkor mi lesz, mire vállat vont, hogy hát gondolja majd akkor arányosan több pénzt adnak az apjáék, vagy "lehet addigra szerez valami diplomát". Mondom és ha a szülei már nem lesznek? Az volt a válasza, hogy akkor örököl annyi pénzt és vagyont, hogy utána sem lesznek anyagi gondjaink, nyugodjak meg.


Régóta együtt vagyunk és szeretjük egymást. Vele képzelem el a jövőmet, ha a családra gondolok, őt látom magam mellett. De sokszor kétségbe ejt, mikor eszembe jut, hogy semmi motivációja semmire nagyon, mert hogy a szüleinek, családjának van pénze és hogy neki sehol nem tudnának akkora fizetést ajánlani pályakezdőként, amiből ő megélne.

Hogy nyissam fel a szemét, mitől látná meg, hogy ez így nem jó?


2021. márc. 28. 20:53
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/80 anonim ***** válasza:

# 70:


kinek írtad, a kérdezőnek? Vagy valamelyik válaszolónak?

2021. márc. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/80 anonim ***** válasza:
93%
A szülőknek kellene szólni, hogy zárják el a pénzcsapot! Nyilván nem szó nélkül és azonnal, de adjanak egy-két hónap türelmi időt, ennyi idő alatt a gyereküknek munkát kell találnia, mert utána nem utalnak neki több pénzt és ennyi. Rögtön észbe kapna a párod, ha kérnéd tőle a havi rezsi díjat, de nem lenne miből kifizetnie, és kiraknád az utcára. Azért ilyen életképtelen, mert mindannyian támogatjátok ebben az életmódban: az ő szülei is meg még te is. Így sosem fog felnőni. ¯\_(ツ)_/¯
2021. márc. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/80 anonim ***** válasza:
100%

12 év alatt te tanultál, melóztál stb. Ő meg semmit nem csinált. Ha van ennyi della simán vállalkozhatna, tanulhatna amit akar.

Amúgy ha szülők úgy döntenek, hogy itt szépen eladnak mindent, és felélik az egész pénzt és bemennek egy luxus otthonba és nem marad zseton?

2021. márc. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/80 anonim ***** válasza:
45%
Ebből is látszik, hogy ha van sok pénz egy pasinak, akkor is van nője ha nem dolgozik.
2021. márc. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/80 anonim ***** válasza:
28%

Azért ez felháborító, hogy a szülők adnak 300-400 ezret havonta a fiacskájuknak, aki nem dolgozik csak a lábát lógatja. És ő éli vígan az életét külön a lakásában, meg barátnője is van meg autója is. Mindezt munka nélkül.

Én ha nem dolgozok, akkor nincs költőpénzem, hogy el tudjak menni akár egy étterembe vagy kirándulni valahova és autóm sincs pénz nélkül.

Igaz azt is utállom amikor egy 20 éves főiskolás gyereknek autót vesznek a szülei meg pénzelik és így szedi össze a csajokat. Mert ismerek ilyet a környezetemben is. Miközben ha nem autóval járna, hanem busszal, akkor barátnője sem lenne. Miért nem küldik el a szülők a gyereket dolgozni, majd ha végzett az iskolával? És vegyen a saját pénzén autót amiért megdolgozott meg tartsa el magát.

2021. márc. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/80 anonim ***** válasza:
100%

75: Komolyan ha a te szüleid is megtehetnék visszautasítanád a lakást/autót/pénzt? Nem.

A szülő aki megteheti hogy megvásárolja mindezt rossz szülő, azért mert megteszi? Nem. A kisbabáknak is már több százezres babakocsit vásárolnak mert csak a legjobbat akarják megadni akkor a felnőtt gyereküknek ne adnának autót/lakást/pénzt ha megtehetik?

Szülőként te se adnád meg mindezt?


Sajnos ez a kapitalizmus van akinek minden megvan és van aki hónapról hónapra él. Ez mindenhol megvan, New Yorkban ahol milliárdosok élnek ott is vannak nincstelen útcán élők.

2021. márc. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/80 anonim ***** válasza:
0%
Itt magyarországon kettő fajta ember van, a gazdag réteg és a minimálbéren élők. Vegyék csak a szülők a több százezres babakocsit ha őket az boldoggá teszi. Ettől érzik többnek magukat. Persze a gyártó nevet a legnagyobbat a hülyéken, mert tudja ha drágán adja akkor is megveszik. De a kérdező történetében a szülő élete végéig pénzeli a fiát, és annak semmit sem kell csinálnia. Én nem vennék a gyerekemnek lakást/autót, mert úgysem fogok nyerni lottó 5-öst. Meg gyerekem sem lesz soha, mert nem is akarok.
2021. márc. 30. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/80 anonim ***** válasza:

Magyar átlag igényesség 2021

Elszomorító...mindig is az volt.

2021. márc. 30. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/80 anonim válasza:
Érts egyet vele. Imádkozzatok együtt azért,hogy teljesülhessen a vágya.
2022. dec. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/80 anonim ***** válasza:
40%
Összeálltál egy semmirekellő NEET-tel, aki ráadásul látens pszichopata, de minimum nárcisztikus tudatzavara van. Élvezd az eredményt...
2022. dec. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!