Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tehetősebb szülők gyerekeinél...

Tehetősebb szülők gyerekeinél ez a hozzáállás normális? A párom azt várja, hogy a szülei meghaljanak? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Én is jó családból származom, a szüleim jogászok. Sosem szenvedtem hiányt semmiben, de ez arra motivált, hogy később én is megteremthessem magamnak a jobb életszínvonalat, hogy ne hónapról hónapra éljek. Semmit nem vettem magától értetődőnek és örültem, ha segítettek a szüleim, nem még többet vártam el. Tanultam, diplomát szereztem és már dolgozom, eltartom magam.


Ezzel szemben a párom 26 éves, se nem dolgozik, se nem tanul. Elkezdett már több egyetemi képzést is, de mindet félbehagyta 1-2 félév után. Mert nem tetszik neki, mégsem az érdekli, nem abban látja a jövőjét. Igazából őt a kocsiján, a számítógépes játékokon, az edzésen és rajtam kívül szerintem semmi nem érdekli...

Az a baj főként, hogy nincs is ösztönözve arra, hogy változtasson. A szüleitől kap havonta egy bizonyos összeget, de ha azt elkölti 2 hét alatt, semmi gond, kap még egyszer annyit (ebből máshol 4-5 ember él meg egész hónapban). Tehát rászorulva tényleg nincs arra, hogy elmenjen és dolgozzon. De ő ezt meg is mondja, hogy minek menne bárhová, mikor a fizetés, amit kapna, nem fedezné a kiadásait még 1 hétig sem.

Külön kasszán vagyunk jelenleg, a rezsit felezzük, de amúgy mindenki magának fizeti a dolgait. Ez most még rendben van, de szeretnénk családot majd idővel, egy gyereket biztosan. Kérdeztem már, hogy akkor mi lesz, mire vállat vont, hogy hát gondolja majd akkor arányosan több pénzt adnak az apjáék, vagy "lehet addigra szerez valami diplomát". Mondom és ha a szülei már nem lesznek? Az volt a válasza, hogy akkor örököl annyi pénzt és vagyont, hogy utána sem lesznek anyagi gondjaink, nyugodjak meg.


Régóta együtt vagyunk és szeretjük egymást. Vele képzelem el a jövőmet, ha a családra gondolok, őt látom magam mellett. De sokszor kétségbe ejt, mikor eszembe jut, hogy semmi motivációja semmire nagyon, mert hogy a szüleinek, családjának van pénze és hogy neki sehol nem tudnának akkora fizetést ajánlani pályakezdőként, amiből ő megélne.

Hogy nyissam fel a szemét, mitől látná meg, hogy ez így nem jó?


2021. márc. 28. 20:53
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/80 anonim ***** válasza:
100%
Egy lusta, élősködő ember ő. Erre van szükséged? Most a szülei vérét szívja, majd a tiédet fogja. Más az értékrendje, ha egyáltalán van neki. Hogy lennél egy ilyen emberrel boldog? Mielőbb szakítanék.
2021. márc. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/80 anonim ***** válasza:
36%

#26-nak:


"Mi innen nem tudhatjuk kik a barátod szülei, lehet hogy a Top 100 leggazdagabb klub tagjai. Meglehet hogy befektetések, részvények, osztalékokból havi bontásban milliókat tesznek zsebre. Ennyi pénzből havi 1.000.000 zsebpénz semmi amit a gyereküknek utalnak, ha mondjuk közben osztalékból havi 10 milliót vagy annak a sokszorosát teszik zsebre.


Ilyen anyagi körülmények között minek menjen valaki par száz ezerért dolgozni?"


Ha lottómilliárdos lennék, akkor se lennék lusta, cégeket alapítanék, terveznék, dolgoznék. A munka öröm, ha olyan a munka, amit szeretsz. Akinek ennyi pénze van, az kvázi olyan munkát végezhet, amilyent csak akar. Van pénze tanulni, minden szükséges körülményt megteremteni.


Az baj ezzel az emberrel, hogy éretlen, lusta és motiválatlan. A kérdező nagy eséllyel boldogtalan lesz mellette.

2021. márc. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/80 anonim ***** válasza:
91%
Ha úgy gondolod, Kérdező, hogy te tudsz ezzel élni, hiszen eddig is ezzel éltél, akkor gondolj arra, milyen példát fognak látni a gyerekeid az apjuktól. Te próbálod majd az életre, a munkára nevelni a gyerekeket, míg a férjed valószínűleg ugyanúgy tömi majd őket pénzzel, mint ahogy őt tömték. Csakhogy a párod feje felett olyan emberek állnak, akik megteremtették az anyagi biztonságot, a gyerekeidé felett meg olyan apa lesz, aki csak élvezte a gyümölcsöt, de soha nem dolgozott érte.
2021. márc. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/80 anonim ***** válasza:
94%

A párom apja ilyen, mint a párod. A szülei szép nagy gazdaságot vittek, volt pénz, több is, mint elég, generációk élhettek volna belőle, olyan jól ment. A párom anyja dolgos nő volt, ő vitte a családi vállalkozást tovább a férje helyett. Aztán a kedves apuka inni kezdett nagy unalmában, amit az asszony megunt 14 év alatt és elhagyta a fenébe. Semmit nem vitt magával, mindent otthagyott. A nagyszülők megöregedtek, párom apjának kellett volna irányítania a gazdaságot, de mivel nem értett hozzá, szépen elkezdett leépülni a dolog. A nagyszülőket 80 éves korukban is pumpolta a fiuk. Miután meghaltak, a nagy örökség szép lassan eltűnt, pedig ő volt az egyetlen örökös, mára két ház maradt belőle csak, mindkettő az összedőlés határán, mert azokat se gondozza, pedig az egyikben lakik. Apuka 60 éves, 2 ledolgozott évet tud felmutatni, idénymunkákból tartja fenn az alkoholizmusát.

Gondolkozz el rajta..

2021. márc. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/80 anonim ***** válasza:
Olvastad Rejtő Jenőtől a Piszkos Fred közbelép Fülig Jimmy őszinte sajnálatára című könyvét? Az ebben szereplő milliomos ifjú pont olyan, mint a párod. Előnyös külseje, felületes életfilozófiái vonzóvá tették, és az elve az, hogy akinek nem a megélhetéshez kell a pénz, az ne zavarja dolgozással a mások életét. Csak a végén a főhősnek azért lett munkája.
2021. márc. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/80 anonim ***** válasza:
47%
#38: nem csak a pénzen van a hangsúly, hanem a mentalitáson... Azon, hogy here módjára él, nem is ismeri a jól elvégzett munka fölött érzett örömöt, stb. stb. Ami normális embernél alapvető igény.
2021. márc. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/80 anonim ***** válasza:
45: ez lett volna a következő kommentem. :-) (előző voltam)
2021. márc. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/80 anonim ***** válasza:
58%

#49: azért számomra az elég fura, ha 12 év után még mindig rózsaszín ködöt lát...


Inkább a kognitív disszonancia elnyomása az, ami nála játszik....

2021. márc. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/80 Kései Sirató ***** válasza:
100%

52-est miért pontoztátok le?

Elítéli a lustaságot, mint itt a többség. Esetleg el sem olvastátok?

2021. márc. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/80 anonim ***** válasza:
58%

Ingatlanok stb, gazdag szülök meg minden

magyarul milliomosok vagytok xd

Mit akarsz még? Egyértelműen VAN

2021. márc. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!