Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tehetősebb szülők gyerekeinél...

Tehetősebb szülők gyerekeinél ez a hozzáállás normális? A párom azt várja, hogy a szülei meghaljanak? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Én is jó családból származom, a szüleim jogászok. Sosem szenvedtem hiányt semmiben, de ez arra motivált, hogy később én is megteremthessem magamnak a jobb életszínvonalat, hogy ne hónapról hónapra éljek. Semmit nem vettem magától értetődőnek és örültem, ha segítettek a szüleim, nem még többet vártam el. Tanultam, diplomát szereztem és már dolgozom, eltartom magam.


Ezzel szemben a párom 26 éves, se nem dolgozik, se nem tanul. Elkezdett már több egyetemi képzést is, de mindet félbehagyta 1-2 félév után. Mert nem tetszik neki, mégsem az érdekli, nem abban látja a jövőjét. Igazából őt a kocsiján, a számítógépes játékokon, az edzésen és rajtam kívül szerintem semmi nem érdekli...

Az a baj főként, hogy nincs is ösztönözve arra, hogy változtasson. A szüleitől kap havonta egy bizonyos összeget, de ha azt elkölti 2 hét alatt, semmi gond, kap még egyszer annyit (ebből máshol 4-5 ember él meg egész hónapban). Tehát rászorulva tényleg nincs arra, hogy elmenjen és dolgozzon. De ő ezt meg is mondja, hogy minek menne bárhová, mikor a fizetés, amit kapna, nem fedezné a kiadásait még 1 hétig sem.

Külön kasszán vagyunk jelenleg, a rezsit felezzük, de amúgy mindenki magának fizeti a dolgait. Ez most még rendben van, de szeretnénk családot majd idővel, egy gyereket biztosan. Kérdeztem már, hogy akkor mi lesz, mire vállat vont, hogy hát gondolja majd akkor arányosan több pénzt adnak az apjáék, vagy "lehet addigra szerez valami diplomát". Mondom és ha a szülei már nem lesznek? Az volt a válasza, hogy akkor örököl annyi pénzt és vagyont, hogy utána sem lesznek anyagi gondjaink, nyugodjak meg.


Régóta együtt vagyunk és szeretjük egymást. Vele képzelem el a jövőmet, ha a családra gondolok, őt látom magam mellett. De sokszor kétségbe ejt, mikor eszembe jut, hogy semmi motivációja semmire nagyon, mert hogy a szüleinek, családjának van pénze és hogy neki sehol nem tudnának akkora fizetést ajánlani pályakezdőként, amiből ő megélne.

Hogy nyissam fel a szemét, mitől látná meg, hogy ez így nem jó?


2021. márc. 28. 20:53
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/80 anonim ***** válasza:
88%

Hogyne lottó milliárdos vagy és majd nekiállsz dolgozni...

Szerintem a legtöbb ember csinálna annyit hogy jöjjön valahonnan a pénz (pl ingatlan) és ennyi...

Senki nem fogja saját magát szopatni

2021. márc. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/80 anonim ***** válasza:
65%

62: olvasd végig a "sikeres" lottómilliárdosok történetét - pl. a győri eset, akik hajléktalanok lettek pár év alatt..


A "dolgozni" nem csak azt jelenti, hogy beáll a gyártósorra....


Egy vállalkozás létrehozása, működtetése is munka... Sőt, a befektetések kezelése is!

2021. márc. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/80 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az #52 is írta:


"Ha lottómilliárdos lennék, akkor se lennék lusta, cégeket alapítanék, terveznék, dolgoznék. A munka öröm, ha olyan a munka, amit szeretsz. Akinek ennyi pénze van, az kvázi olyan munkát végezhet, amilyent csak akar. Van pénze tanulni, minden szükséges körülményt megteremteni."

2021. márc. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/80 Kései Sirató ***** válasza:
83%

#61


A világ leggazdagabb emberei mind dolgoznak. Te nagyon buta vagy, ha azt hiszed a munka, csak a szalag melletti rabszolgasággal egyenlő.

2021. márc. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/80 Kései Sirató ***** válasza:
96%

#60


Azt, hogy legyenek céljai, tervei, normális élete, munkája (hivatása, ha így jobban tetszik), legyen értékrendje. Lehessen majd jó példa a gyermekei számára. Mindez hiányzik belőle. Élősködni, anyuci pénzét elszórni - ezekhez nem kell tehetség, tudás, kitartás, szorgalom, semmi. Ez nem lehet életcél.

A pénz eszköz, nem cél. Akinek cél, az nem boldog. A pénz azért jó dolog, mert jó dolgokra lehet fordítani, de a pasi erre is képtelen, csak elszórni tudja.

2021. márc. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/80 anonim ***** válasza:

Hol mondtam én olyat hogy gyárban szalag mellet?

Én arra gondolok hogy milliárdosként kurvára nem fogsz "küzdeni"...

Kurvára nem fogsz fent maradni éjjeleket tanulni, gondolkodni, stresszelni, "dolgozni".

Annyit nyilván megteszel hogy ne menj "csődbe", de az közel sem "dolgozás". Sőt szerintem nem is munka, mert valószínű olyat teszel amit élvezel.

2021. márc. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/80 anonim ***** válasza:
100%
65: 10pont! :)
2021. márc. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/80 anonim ***** válasza:
100%

66: nézd meg, hogy pl. egy Csányi, vagy más súlyos milliárdosok hogyan nyilatkoznak a munkáról... Külföldieket is nézhetsz...

Aki komoly, egy se HAwaii-s strandi képeket posztolgat magáról!!!

2021. márc. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/80 anonim ***** válasza:
jó oké XDX
2021. márc. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/80 anonim ***** válasza:
TE vagy, aki nem normális, de nem fejtem ki, miért. Felesleges...
2021. márc. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!