Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tehetősebb szülők gyerekeinél...

Tehetősebb szülők gyerekeinél ez a hozzáállás normális? A párom azt várja, hogy a szülei meghaljanak? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Én is jó családból származom, a szüleim jogászok. Sosem szenvedtem hiányt semmiben, de ez arra motivált, hogy később én is megteremthessem magamnak a jobb életszínvonalat, hogy ne hónapról hónapra éljek. Semmit nem vettem magától értetődőnek és örültem, ha segítettek a szüleim, nem még többet vártam el. Tanultam, diplomát szereztem és már dolgozom, eltartom magam.


Ezzel szemben a párom 26 éves, se nem dolgozik, se nem tanul. Elkezdett már több egyetemi képzést is, de mindet félbehagyta 1-2 félév után. Mert nem tetszik neki, mégsem az érdekli, nem abban látja a jövőjét. Igazából őt a kocsiján, a számítógépes játékokon, az edzésen és rajtam kívül szerintem semmi nem érdekli...

Az a baj főként, hogy nincs is ösztönözve arra, hogy változtasson. A szüleitől kap havonta egy bizonyos összeget, de ha azt elkölti 2 hét alatt, semmi gond, kap még egyszer annyit (ebből máshol 4-5 ember él meg egész hónapban). Tehát rászorulva tényleg nincs arra, hogy elmenjen és dolgozzon. De ő ezt meg is mondja, hogy minek menne bárhová, mikor a fizetés, amit kapna, nem fedezné a kiadásait még 1 hétig sem.

Külön kasszán vagyunk jelenleg, a rezsit felezzük, de amúgy mindenki magának fizeti a dolgait. Ez most még rendben van, de szeretnénk családot majd idővel, egy gyereket biztosan. Kérdeztem már, hogy akkor mi lesz, mire vállat vont, hogy hát gondolja majd akkor arányosan több pénzt adnak az apjáék, vagy "lehet addigra szerez valami diplomát". Mondom és ha a szülei már nem lesznek? Az volt a válasza, hogy akkor örököl annyi pénzt és vagyont, hogy utána sem lesznek anyagi gondjaink, nyugodjak meg.


Régóta együtt vagyunk és szeretjük egymást. Vele képzelem el a jövőmet, ha a családra gondolok, őt látom magam mellett. De sokszor kétségbe ejt, mikor eszembe jut, hogy semmi motivációja semmire nagyon, mert hogy a szüleinek, családjának van pénze és hogy neki sehol nem tudnának akkora fizetést ajánlani pályakezdőként, amiből ő megélne.

Hogy nyissam fel a szemét, mitől látná meg, hogy ez így nem jó?


2021. márc. 28. 20:53
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/80 anonim ***** válasza:
40%

Alulmaradt generáció...

IQ szinthez kötni az élethez való jogot!

Nőkből nőket csinálni!

Férfiakból férfit faragni!

Alapműveltségbe tartozzék egy kis alapvető mentalitás,ami visz valamire egyáltalán az életben!

#mentsükmegamagyartarsadalmatamigmeglehetmertegyretobbafogyatekosesnemvagyunkolyansokanegyebkent

2021. márc. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/80 anonim válasza:
100%
A második 2 válaszadó, valószínuleg meg nem volt szerelmes... Barátnom sajnos ugyanebben a cipoben jart, ezert is lett vege a kapcsolatuknak. Itt nagyon a szulok a hibasak. Nyilvan nekik meg nem mondhatod, hogy ne adjanak neki penzt. Le kell ulni vele megbeszelni. Eloszor mondani neki, dolgozzon, mert ez igy helyes, ha kozos gyereket szeretne toled, jarjon el jo peldaval. 100 evig is elhetnek szulei. Ha nem tudja becsulni a penzt, akarmekkora vagyont is kap, eltunik. Varni kicsit, ha nem valtozik, johet a fenyegetes, hogy akkor szakitas. Tudom nehez... De sajnos, ha ilyen az eletben, a babaval is ilyen lusta lesz es hidd el, ott majd kell a testi, lelki tamasz!
2021. márc. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/80 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak egy kérdésem lenne, a szülei miért pénzelik?

Ha az megszűnne, lenne motiváció hogy dolgozni menjen.

Elsősorban ezt beszélnèm meg a pasi szüleivel hogy ezzel pont hogy rosszat tesznek neki hogy pènzelik. Mégis milyen alapon? 26 éves felnőtt férfi...

2021. márc. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/80 A kérdező kommentje:
Az anyukája egyszer megjegyezte nekem, hogy valahol az ő hibája a leginkább, hogy a párom ilyen lett. Ezért szerintem náluk ez valamiféle bűntudat is, vagy nem tudom.
2021. márc. 28. 21:20
 25/80 anonim válasza:
100%
Én a helyedben elmondanám neki is amit itt leírtál, ha nem változtat, akkor pedig beszélnék a szüleivel. Mert amíg nincs rákényszerítve hogy dolgozzon (azaz kapja a pénzt) addig szerintem nem is fog. Azt írtad hogy rendes szülei vannak szóval szerintem megértenék a helyzetedet.
2021. márc. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/80 anonim ***** válasza:
55%

Nem a legmegfelelőbb hely erre a kérdésre a gyakori ahol az átlag válaszoló havi 200-300.000 keres és albérletben vagy hitellel terhelt lakásban próbál megélni.


Mi innen nem tudhatjuk kik a barátod szülei, lehet hogy a Top 100 leggazdagabb klub tagjai. Meglehet hogy befektetések, részvények, osztalékokból havi bontásban milliókat tesznek zsebre. Ennyi pénzből havi 1.000.000 zsebpénz semmi amit a gyereküknek utalnak, ha mondjuk közben osztalékból havi 10 milliót vagy annak a sokszorosát teszik zsebre.

Ilyen anyagi körülmények között minek menjen valaki par száz ezerért dolgozni? Szerintem te se tudod minek körülményeik vannak, mennyi a jövedelmük míg a barátod tudja és ezért se törekszik arra hogy munkát találjon magának.

Mondjuk sokan nem is dolgoznak klasszikus értelemben, ilyen mértékű jövedelem mellett. Lehet pár év mulva csinál saját céget és avval sokat fog keresni.


Akik pedig itt írnak azok nem látnak tovább a klasszikus középosztály világán ahol munkából és fizetésből élnek.

30/n

2021. márc. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/80 anonim válasza:
89%

Huuuu, ha ilyen regota vagytok egyutt... ahj

En is 15 evesen jottem ossze parommal, 5 evig egyutt voltunk, azt hittem eletem vegeig vele leszek de az, hogy szakitottam vele volt eletem legjobb dontese. Bele lehet ragadni rossz kapcsolatokba. Amugy a 23-as vagyok, en tamogatom a kapcsolatot, ha azt mondod tenyleg tokeletes!

2021. márc. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/80 Savlekotő ***** válasza:
100%
12 éve várod hogy változzon? Mikor értitek meg hogy a másik nem fog változni ha nem is akar..
2021. márc. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/80 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag a párod egy nagyra nőtt gyerek. Ez szép szóval nem fog változni, de sokszor még verítékkel se. És főleg nem rajtad múlik...

Ha ilyennel akarsz családot, akkor üdv a gyakorin, valszeg még hatmillió kérdést fogsz kiírni, hogy mit csinálj a lusta, naplopó férjeddel, meg hogy miért nem csinál otthon semmit, miért nem segít a gyereknevelésben, miért csak gépezik, stb stb stb.

És akkor mi van egyébként, ha 12 éve vagytok együtt? Hm? Semmi. Ugyanúgy szét lehet menni, ha nem vagytok megfelelőek egymásnak. Kb gyerekként jöttetek össze, az első szerelem többeknek sokáig tart, mert nem akarják elengedni, de tényleg keveseknek jött be annyira, hogy megérje velük maradni. Az, amit írsz, hogy amúgy rendes ember - és? Ez a legtöbb emberre igaz. De egy ilyen kisfiúval csak problémáid lesznek az életben, ez borítékolható.

Nem minden tehetősebb szülő gyereke ilyen egyébként, egyáltalán. Bár ez a srác biztos, hogy rosszul van nevelve, meg a szülei se százasok, ha még mindig pénzelik a nagy ló fiukat. Szerintem a srác ott fog megöregedni anyu szoknyája szélébe kapaszkodva, ismerek ilyet. Nem szép látvány.

2021. márc. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/80 anonim ***** válasza:
98%

Hát a szemembe az eléggé gazos,hogy ha valaki 26 évesen nem csinal semmit és a szükei adjak a segge ala a pénzt.

Az pedig egyenesen gyomorforgató,hogy a szülei örökségére hajt.

2021. márc. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!