Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tehetősebb szülők gyerekeinél...

Tehetősebb szülők gyerekeinél ez a hozzáállás normális? A párom azt várja, hogy a szülei meghaljanak? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Én is jó családból származom, a szüleim jogászok. Sosem szenvedtem hiányt semmiben, de ez arra motivált, hogy később én is megteremthessem magamnak a jobb életszínvonalat, hogy ne hónapról hónapra éljek. Semmit nem vettem magától értetődőnek és örültem, ha segítettek a szüleim, nem még többet vártam el. Tanultam, diplomát szereztem és már dolgozom, eltartom magam.


Ezzel szemben a párom 26 éves, se nem dolgozik, se nem tanul. Elkezdett már több egyetemi képzést is, de mindet félbehagyta 1-2 félév után. Mert nem tetszik neki, mégsem az érdekli, nem abban látja a jövőjét. Igazából őt a kocsiján, a számítógépes játékokon, az edzésen és rajtam kívül szerintem semmi nem érdekli...

Az a baj főként, hogy nincs is ösztönözve arra, hogy változtasson. A szüleitől kap havonta egy bizonyos összeget, de ha azt elkölti 2 hét alatt, semmi gond, kap még egyszer annyit (ebből máshol 4-5 ember él meg egész hónapban). Tehát rászorulva tényleg nincs arra, hogy elmenjen és dolgozzon. De ő ezt meg is mondja, hogy minek menne bárhová, mikor a fizetés, amit kapna, nem fedezné a kiadásait még 1 hétig sem.

Külön kasszán vagyunk jelenleg, a rezsit felezzük, de amúgy mindenki magának fizeti a dolgait. Ez most még rendben van, de szeretnénk családot majd idővel, egy gyereket biztosan. Kérdeztem már, hogy akkor mi lesz, mire vállat vont, hogy hát gondolja majd akkor arányosan több pénzt adnak az apjáék, vagy "lehet addigra szerez valami diplomát". Mondom és ha a szülei már nem lesznek? Az volt a válasza, hogy akkor örököl annyi pénzt és vagyont, hogy utána sem lesznek anyagi gondjaink, nyugodjak meg.


Régóta együtt vagyunk és szeretjük egymást. Vele képzelem el a jövőmet, ha a családra gondolok, őt látom magam mellett. De sokszor kétségbe ejt, mikor eszembe jut, hogy semmi motivációja semmire nagyon, mert hogy a szüleinek, családjának van pénze és hogy neki sehol nem tudnának akkora fizetést ajánlani pályakezdőként, amiből ő megélne.

Hogy nyissam fel a szemét, mitől látná meg, hogy ez így nem jó?


2021. márc. 28. 20:53
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/80 anonim ***** válasza:
30%

Kérlek ird le mennyit kap havonta, hogyan él ebből és mire “szórja” el a pénzét?

Ha minden hónapban vesz egy Gucci táskát, három havonta új Omega órát, Porsche szeretne és minimum kétszer telel egzotikus helyen esélyes hogy elszórja az örökségét ha hatalmas összegekkel kezd játszani az örökségéből, George Clooney szomszédja szeretne lenni Comóban.

De ha nem erről van szó, hanem kicsit jobb életminőségről nem biztos hogy nem lesz belőle később semmi vagy nem fog tudni olyan céget csinalni amiből jól él és jól forgatja a vagyonát.

2021. márc. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/80 anonim ***** válasza:
93%

Sajnos nem fog változni. Egy takarékos vagy fogalmazzunk úgy tudatos pénzbeosztó és egy pénzszóró soha nem fog jól funkcionálni együtt. A te életed kérdező. A posztod egy segélykiáltás, megerősítést vársz, hogy ó ez nem olyan nagy baj...csak.

Igenis nagy baj ez. Ő nem fog változni akkor sem ha egy fészekaljnyi gyereket szülsz neki. Attól, hogy az anyósjelöltel jól elbeszélgetsz még tudnod kell, hogy nem az anyóssal fogsz együtt élni, hanem a léhűtő fiával. Viszont te már eldöntötted, hogy 12 évet nem akarsz kidobni. Tudod mit? Ne is dobd ki! Az okos ember más kárán tanul, a buta a sajátján fog. Döntsd el te melyik kategóriába tartozol. Az élet, az idő nem fogja meghazudtolni önmagát.

2021. márc. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/80 anonim ***** válasza:
97%
Amikor az indítódat olvastam még más választ akartam írni, de azóta már láttam a többi információt is. Ha ennyire jól él a családja, hogy ingatlanokból, befektetésekből is dől a pénz, meg sem kottyan nekik a fiukat támogatni, akkor ebben az esetben nem opció, hogy rávedd egy napi 8 órás állásra, ahol mondjuk 200 ezret fog keresni. Az esetében próbáld inkább a tanulásra motiválni, s valami jövőképet adni neki. Mondjuk, hogy olyasmire is fordíthatná a pénzt, ami értelmes dolog, saját vállalkozás, tanulás, későbbi komolyabb célok elérése. Tehát ne csak éljen célok nélkül. Ne feltétlenül arra akard rávenni, hogy holnaptól keressen munkát, bármit, mert dolgozni KELL, mivel neki pont, hogy nem kell. Hanem értelmes célokat tűzzön ki maga elé, amik megvalósításához, sokakkal ellentétben, még anyagi forrása is lesz.
2021. márc. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/80 anonim ***** válasza:
95%
Ne fogod megváltoztatni. Pont. Ez nem lehet a választásod alapja. Nincs ilyen. Ne akkor jöjjél rá, amikor már rátetted az egész életedet plusz még két gyerekét. Jön még megfelelő ember az életedbe, csak nem kéne becsukni előttük a szemedet.
2021. márc. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/80 anonim ***** válasza:
96%

"Nem csak pénzről van szó, vannak befektetések, ingatlanok is. Tehát amikből úgy is "folyik be a pénz", hogy nem kell tenni érte."


Kérdező!

Az meg van, hogy a több milliárdos lottónyereményeknek is a nyakára hágnak, majd két év múlva újra nyomorognak.

A párod nem ért az üzlethez, a részvényekhez, és az egyéb befektetésekhez.

Az örökség ki fog folyni a kezei közül rövid idő alatt.

Utána vagy te finanszírozod majd a megszokott életvitelét, vagy belevág valami törvénytelenbe és a sitten végzi.

Te meg ott állsz majd egy-két gyerekkel és marhára csodálkozol...

2021. márc. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/80 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező, azt gondolom, elég mafla dolog arra várni, hogy a párod megváltozik. Nem fog. Ilyen mentalitással nagy hiba családot, gyereket tervezni. Ha pedig tényleg arra vár, hogy meghaljanak a szülei (ahogy a fő kérdésben írod), az nagyon gáz.
2021. márc. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/80 anonim ***** válasza:
97%
Barátnőm férje a 40es évei közepére sem lett elég motivált, hogy kezdjen magával valamit. Legalább most dolgozik (évekig otthon vakargatta a tökeit és a szülei pénzelték), de egy csicska alkalmazott, miközben akármilyen saját vállalkozást is csinálhatna és még tétje sem lenne, ha bukik rajta. De minek törje magát? Most pl. mellényzsebből fizették a szülők nekik a telekvásárlást és házépítést.
2021. márc. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/80 anonim ***** válasza:
90%
miért kéne változnia? ha van miből költeni és kitart egy életen át,akkor nem fogja törni magát. hát igen, így is lehet annak élni ,aki gazdag. ne csináljunk már ugy, mintha egyetlen ilyen volna az országban...
2021. márc. 29. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/80 anonim ***** válasza:
96%
Dehogy normális. Egy link alak. Mellette fel fog kopni az állad.. Egy gyerek sem fogja megváltoztatni. Az a baj, hogy még mindig rózsaszín csővön keresztül nézed.
2021. márc. 29. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/80 anonim ***** válasza:
100%

Mit szeretnél ettől a kapcsolattól?

Megadja neked ezt a kapcsolat?

Ha igen, akkor hajrá.

Ha nem, akkor döntsd el meddig vársz, hogy megadja neked amit szeretnél. Ha lehet, akkor gyereket addig ne szülj, azzal csak konzerválod az állapotokat, vagy csak rosszabb lesz.


TLDR: döntsd el meddig vársz, szerintem mást nem tehetsz.

2021. márc. 29. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!