Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Beengedned -e azokat a rokonok...

Beengedned -e azokat a rokonokat a hazadba, akik oltasellenesek es nem oltatjak be magukat, hogy lathassak a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Ferjem bizonyos csaladtagjai oltasellenesek, nem hajlandoak beoltatni magukat. Az en csaladom, ferjem, szuleim stb. mindenki beoltatta magat. En azt gondolom ha mar mi beoltattuk magunkat, nem kellene kitenni magunkat es plane a gyerekeket a veszelynek, plane ha ostobasagbol veszelyeztetnek minket. A gyerekek kicsik, oltast meg nem kaphatnak, de a post covid szindromatol feltem oket. Most vita van koztem a ferjemmel, mert o inkabb megfelelne a csaladjanak. Ha jonnenek biztos puszilgatnak stb. Oket. Es nem anyosomrol, aposomrol van szo, mivel ok normalisak es beoltattak magukat.

2021. jún. 22. 18:49
1 2 3 4 5 6 7
 11/69 A kérdező kommentje:
Pont ez az, hogy kozos a haz! Tehat nem vagyok koteles en sem beengedni akit nem akarok, a sajat tulajdonomba. A ferjem sem szeretne, valojaban, csak fel attol, hogy sertodes lenne belole, vagy megromlana veluk a kapcsolat. Miert mit kapna a ferjed/feleseged? Ugyan mar...
2021. jún. 22. 22:26
 12/69 anonim ***** válasza:
76%

Az oltás csak a betegség súlyosbodásától véd meg . Fertőzés szempontjából veszélyesebb lehet egy oltott mivel tünetek kevesebb eséllyel jelennek meg .

Én azt tudom ajánlani ha valaki beteg ne jöjjön , de ha egészséges jöhet nyugodtan ! Gondolom a gyerekeidet engeded közösségbe így kegyetlennek gondolom megvonni a nagyszülőt attól , hogy lássak a gyereküket és az unokájukat .

2021. jún. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/69 anonim ***** válasza:
71%

Jaj úristen, a férjed rokonai jönnének üdvözölni a gyereket, milyen felháborító… Nem valami vadidegenről van szó, aki ráadásul rászolgált az ellenszenvre, hanem rokon, akinek egyetlen “bűne”, hogy nem oltatta be magát egy opcionális oltással.

A gyerek sem egyedül a te “tulajdonod”, a másik szülőnek is pont annyi beleszólása van, mint neked. Ha a saját nagyszüleitől akarnád tiltani sem tehetnéd csak úgy meg, ha a férjed akarná, bármikor elvihetné hozzájuk a gyerekeket.

Azt kapná, hogy a rokonok ugyanúgy eljöhetnének, egy ilyen baromság miatt biztosan nem fogja semelyik rokonomat kitiltani a házból, se eltiltani a gyerekeimet tőlük, ennyi. Mondjuk nálunk normális a család és meg sem fordul a fejeben hisztizni az oltáson.

Gondolom akkor dolgozni se jártok, ahogy a gyerekek sem, se oviba, se suliba, se sehova, nehogy elkapják..🤦🏻‍♀️

2021. jún. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/69 anonim ***** válasza:
83%
Most vajon csak a szokasos oltásosok és ellenesek vita gerjesztese a cél?
2021. jún. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/69 A kérdező kommentje:

Az oltas nem baromsag, aki ilyet ir, annak a velemenye teljesen irrelevans.Sajnos nem irtam oda a kerdeshez, hogy virustagado godenyista laposfoldhivok, akik az oltast sem tartjak semmire, ne irjanak.


Irtam azt is, hogy nem nagyszulokrol van szo.

Az nem igaz, hogy fertozes szempontjabol veszelyesebbek az oltottak, mivel sokkal kissebb szazalekban kapjak el a virust, illetve kb tizedannyira tud szaporodni a virus a szervezetukben. De tokmindegy mivel nem ertek hozza, az orvosok viszont igen.


Azt is irtam, hogy a gyerekeket feltem a legjobban, es a legkissebb kockazatnak akarom oket kitenni. Egyebkent tenyleg nem talalkozunk oltatlanokkal, max a vasarlas soran.

2021. jún. 22. 23:07
 16/69 anonim ***** válasza:
67%

Mondjuk lehet nem ártana megtanulni szöveget értelmezni, az azért sokat segítene. Nem azt írtam, hogy maga az oltás baromság, hanem hogy emiatt nem engedni a házba a rokonokat és eltiltani tőlük a gyerekeket, na az a baromság!

Oltással is ugyanúgy elkaphatod a vírust és ugyanúgy terjesztheted is, minden egyes emberről, akivel kontaktba kerültök pedig úgy sem tudhatjátok, hogy oltott-e vagy sem, ilyen alapon zárjátok el magatokat hermetikusan a házba, aztán ki se mozduljatok sehova.🤦🏻‍♀️ Komolyan, kész parádé. Ti tavaly óta nem mozdultatok ki a 4 fal közül? Nem jártok dolgozni? A gyerekek nem járnak oviba vagy éppen suliba, ergo közösségbe? Ugyan honnan tudhatnád, hogy az összes munkatársad meg azok rokonai, barátai, az összes oviban/suliban levő gyerek szülője, azok rokonai, ismerősei, akikkel napi kontaktokban vannak, be vannak-e mind oltva?! Sehonnan, de hisztizz nyugodtan azon, hogy néhány rokon szeretné látni a gyerekeiteket, akik nincsenek beoltva.


Amúgy meg nem értem minek írod ki a kérdést, ha aztán besértődsz a nem veled egyetértőkön és kikéred magadnak. Írhattad volna egyből azt is, hogy csak az válaszoljon, aki a te szent véleményeden van és jön nyalni a hátsód, hogy mennyire ügyesen cselekszel, megspóroltunk volna néhány felesleges kört.

2021. jún. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/69 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem te minden neked nem tetsző válasz mögött egy "vírustagadó gődényista laposföldhívőt" látsz, így viszont értelmezhetetlen a kérdésed. Ennyi erővel kijelentő módban is fogalmazhattál volna, és fölösleges körök nélkül bejelented a GYIK népének, hogy büszkén vállalod a vírusrettegő rendpárti házmester-proli identitásodat.


Úgysem tudunk meggyőzni, nem?

2021. jún. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/69 anonim ***** válasza:
22%
Nem engednem. Barmit kitalalnek, de zart helyen nem talalkoztatnam a gyerekeimmel. Szervezzetek teraszos, setalos jatszoteresprogramot. A legfontosabb ugyis az, hogy betegen torokfajosan, tusszogosen, kohogosen, lazasan ne talalkozzatok veluk. Es sajnos ez csak rajtuk mulik mennyirw oszintek. Sokan bekuldtek ev vegen betegen a gyerekeiket a suliba. Nemreg derult ki nalunk is az egyik gyerek osztalyaban megis volt covidos diak is. Persze lehet mashonnan kaota nem adta tovabb de ki tudja. Sokan voltak ugyanolyan tunetekkel betegek.
2021. jún. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/69 anonim ***** válasza:
54%

Sokkal jobb az, ha mindenki be van oltva és nincsenek tünetek, így sokkal nyugodtabban fertőzöm a többieket ☝️🤭😁😁😁 "jajjj, bics, nem tudtam"


Te tényleg ilyen ostoba vagy???

2021. jún. 23. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/69 anonim ***** válasza:
60%
Kicsi gyerekekre soha nem is volt veszélyes a covid. Általában tünetmentesen, vagy egy kis takonykórral átmegy rajtuk,a gond az,hogy iszonyatosan fertőznek ,aztán viszik haza nagymamának-nagypapának a vírust. Nem kell minden baromságot elhinni . Természetesen ha tartós betegek ,szervátültetettek, szívbetegségben szenvednek akkor van mitől félni.
2021. jún. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!