Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Beengedned -e azokat a rokonok...

Beengedned -e azokat a rokonokat a hazadba, akik oltasellenesek es nem oltatjak be magukat, hogy lathassak a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Ferjem bizonyos csaladtagjai oltasellenesek, nem hajlandoak beoltatni magukat. Az en csaladom, ferjem, szuleim stb. mindenki beoltatta magat. En azt gondolom ha mar mi beoltattuk magunkat, nem kellene kitenni magunkat es plane a gyerekeket a veszelynek, plane ha ostobasagbol veszelyeztetnek minket. A gyerekek kicsik, oltast meg nem kaphatnak, de a post covid szindromatol feltem oket. Most vita van koztem a ferjemmel, mert o inkabb megfelelne a csaladjanak. Ha jonnenek biztos puszilgatnak stb. Oket. Es nem anyosomrol, aposomrol van szo, mivel ok normalisak es beoltattak magukat.

2021. jún. 22. 18:49
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 anonim ***** válasza:
78%

Figyi, te agyhalott. A lényeg "szerinte"! Ez nem tudományos tény, ez egy szubjektív vélemény. Kinek hiszek jobban? Várjál, biztos nem annak az orvosnak, akit gyógyszer ügynökök látogatnak havonta és százalékot kapnak az eladott gyógyszer után. És nem az számít hogy meggyógyulj, hanem hogy jó drága legyen. Illetve a nagy oltás támogató "az ország virológusa" kampányol a gyerekek oltása ellen, de mikor megkérdezik tőle, hogy a saját gyerekét beoltaná-e, azt mondja, nem biztos. Utóbb kiderült, állat orvis az úr..... Ja, nem baj, te csak hidd el nekik... "Mert nem akárki a szakmájában"... Hát ki???

Nem beszélve arról, hogy megint csak tüneti kezelés az oltás. Nem gyógyítás. Ugyan úgy haza viheted a boltból, az orvosi rendelőből a vírust, csak nem lesz neked tüneted. De pont te fogod megfertőzni a gyereked, mert az oltás miatt, nem veszed magadon észre. Remélem az tiszta, hogy attól még ugyan úgy beteg vagy?!


Huha, jön a variáns, a mutáns meg még kitudja mi. Kíváncsi vagyok ősztől mit ér majd az oltásod...😁🤭


De mondok én neked valamit, hogyan lehet az, hogy multinál dolgozom. Végig dolgoztam a vírus alatt, novemberben megfertőzött a kolléganőm, ki tudja mivel, 3 hét táppénz. Kollégák pozitív covidosok voltak (mondjuk azokat a teszteket is hagyjuk, mekkora kamu már) 2 hete voltam antitest teszten, NULLA antitestem van! Na ezt meséld el hogyan lehet. Engem nem szeret ez a halálos vírus?

Akkor én mint beoltatlan, lapis föld hívő, hogyan fogom megfertőzni a gyerekedet? Meg akkor miért is oltassam be magam?!

Ja, várjál, most jön az, hogy még vírus tagadó is vagyok.

2021. jún. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/69 A kérdező kommentje:

Akkor megkerlek, hogyha eltorik a labad, akkor se higgy az orvosoknak es ne fogadd el a korhazi kezelest, ha meg kell operalni barmi miatt, akkoris nyilvan mondd el, hogy a csunya orvosoknak, akiket gyogyszerugynokol latogatnak es szazalekot kapnak a gyogyszerek utan teged csak ne gyogyitsanak, majd te megoperalod magad. Ugye igy lesz?

Ne is valaszolj kerlek, nincs hozzad kedvem.

2021. jún. 27. 23:10
 33/69 anonim ***** válasza:
66%

Nincs hozzám kedved? 😁😁😁 Jajjjj, de aranyos vagy, kb mint 1 2 éves kis gyerek.

Hát, ha neked ugyan az a 2 dolog, nem is értem a párhuzamot 🤷🏼‍♂️🙆🏼‍♂️🤦🏼‍♂️ láb törés és 1 nem látható valami, amit nem is tapasztalsz..... Csak mondják....hallod.... De hidd el, törés után is azt a vérhigítót és azt az antibiotikumot fogja felírni, ami neki jövedelmez.😉 Ne legyenek hiú ábrándjaid, bár ezzel a 2 éves gyerek szintel....

Még mindig nem tudjuk, hogy ki a te neves, elismert orvosod.

2021. jún. 28. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/69 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező.


Sehová nem viszed a kisgyerekeket? Nem viszed őket bölcsődébe/óvodába/iskolába, játszótérre, nem tömegközlekedtek, nem viszed végig őket az utcán mondjuk hazafelé menet? stb lehetne sorolni.


Honnan tudod hogy kitől kapják el? Hogy mondjuk nem az oviban a kis Fannitól/Petitől stb, vagy az utcán közlekedő Jani bácsitól s lehetne még sorolni.

Lehet hogy pont a Fannikától, Petikétől akiknek pl. a szülei nincsenek oltva. De lehet hogy a pincértől, eladótól stb. Ugyanis hiába kérik pl. az éttermekbe stb a védettségi kártyát a dolgozónak még mindig nem kötelező az oltás nyilván munkahelye válogatja de ahol normálisan kezelik a dolgot ott a dolgozóra bízzák.


Szóval bárkitől elkaphatja.


Illetve nem vonom kétségbe az orvosodat.


De akkor ezek szerint te szerencsés vagy hogy nem tapasztaltad meg. Viszont az orvosok között évek óta nincs egyetértés bármiben is. Az egyik azt mondja zöld a másik azt mondja kék. Akkor most melyik? De nem csak orvosoknál mindenhol megfigyelhető ez.

S attól függetlenül lehet mindekettőnek igaza is van.


De én amondó vagyok. Hogy gondold át alaposan. Mennyire fontosak neked ezek a rokonok?

Hogyha holnap nem lennének mennyire éreznéd hiányukat? S necsak magad részéről gondolkodj hanem gyerek szemmel is. A gyereknek mennyire hiányoznának?

Én pl. nagyon örülnék hogy ha újra viszont láthatnám a szeretteimet akik már nincsenek köztünk. S ezeket is számításba kéne venned. Sajnos nem tudhatjuk mit hoz holnap,hogy lesz e egyáltalán holnap ez s nem csak a covidra értetendő. Mi van ha a kisgyereked mikor már nagyobb lesz akkor fogja hiányát érezni hogy nem láthatta utoljára x rokonát.

2021. jún. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/69 A kérdező kommentje:

Koszonom a normalis valaszod kedves utolso.

Ugy vagyok vele, hogy megint mas az ha egy idegen elmegy mellettunk az utcan, vagy ha bevasarolunk, mint az, hogy ha huzamosabb ideig van nalunk valaki, aki puszilja, felveszi stb. A gyereke, vagyis fizikailag kozelebb van hozza. Tomegkozlekedni nem szoktunk.

Probalok minnel kevesebb kontaktot tartani. Amugy azert irtam a kerdest, hogy masoknak mi a velemenye, de ez a doktorno teljesen meggyozott. Egyebkent pl. a gyermekorvosunk is olyan, hogy kb semmit nem akar felirni,tehat nem el hal a szazalekokert....

De amugy ratapintottal a lenyegre, mivel ezek nem az en rokonaim, hanem a ferjeme, es ez az oltas dolog csak az utolso csepp amugy is nalam..

2021. jún. 28. 23:58
 36/69 anonim ***** válasza:
71%
Akkor meg hiteltelen a kérdés. Alapból van benned 1 ellenszenv és kellett neked a támogatás innen....🤦🏼‍♂️
2021. jún. 29. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/69 anonim ***** válasza:
91%
Kedves kérdező, rettegj, ez ennek a lényege. És mikor jön a hős megmentő, majd akkor tedd amit mond. Siker.....
2021. jún. 29. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/69 anonim ***** válasza:
87%

Kerdezo, 28as vagyok, gondolom a 30as valaszt nekem szantad, hisz en emlekeztem meg az ostobasagrol.😁

Abban igazad van, hogy tulajdonkeppen erdemi valaszt nem adtam a kerdesedre, ennek oka, hogy elsosorban szorakozni jottem ide, masodsorban pedig nem hinnem, hogy erdemi valaszt varsz. Ennek ellenere most potolom a hianyossagot.😁 Parancsolj.

Eloszor is tajekoztatnalak, hogy nekem, veled ellentetben, nincs szuksegem sem arra, hogy onigazolast keressek, sem pedig arra, hogy egy doktorneni hata moge bujva probaljam alatamasztani a velemenyemet. En keszseggel elhiszem neked, hogy talaltal egy doktornenit, aki megerositette az irracionalis felelmeidet es azt is megertem, hogy valaki szamara, aki biologiaval utoljara a gimnaziumban talalkozott, egy akarmilyen szakteruleten praktizalo vagy kutato orvos velemenye (ami termeszetesen nem reprezentalja az egesz szakmat) mervado lehet, en viszont megbocsass, de nem fogok ettol hasra esni. Mivel az eredeti kerdesed, ami inkabb provokacio es szegenysegi bizonyitvany, immunologiai teruletet erint, egy akarmilyen doktorneni velemenye, aki immunologiaval velhetoleg az egyetemen talalkozott utoljara (ami manapsag egyetlen feleves kurzust jelent, korabban sem volt ez maskepp) eppen annyira relevans, mint a buntetojoggal foglalkozo ugyved kozigazgatasi kerdesekben alkotott velemenye, vagy meg annyira sem. Relevans velemennyel klinikai immunologusok vagy immunologia teruleten tudomanyos fokozatot szerzett kutatok birnak, akik munkaja megkivanja az egyetemen es a doktori iskolaban megszerzett tudas folyamatos fejleszteset, a szakirodalom nyomonkoveteset, tekintve, hogy a molekularis es a klinikai immunologia egy robbanasszeruen fejlodo terulet. Es meg ebben az esetben sem ugyanolyan naprakesz az ember minden teruleten, pl. egy komplement rendszerrel foglalkozo kutato nem feltetlenul tud mindent a legujabb, tumorokat targetalo immunterapiakrol. Kizarolag egy teljesen laikus ember tekint ugy egy doktornenire, mint egy mindent is tudo szaktekintelyre. Es ezzel el is helyeztunk teged a tortenetben.

Relevans velemennyel biro emberek kozott nem talalsz olyat, aki ebben az agybajban megerositene teged. Ennek oka a kovetkezo (itt kiemelnem, hogy ennyit meg egy akarmilyen doktorneninek, aki nem akarki is illene tudnia): Bar sokan hasonlitjak a felnottek immunizaciojat a gyerekkori oltasokhoz, a ketto nem emlitheto egy lapon. A felnott populacio immunologiai szempontbol meglehetosen heterogen. Bar a gyerekek sem egyformak, annyi azonban kozos bennuk (a veleszuletett immunszupprimalt allapotokat kiveve, de ezek aranya nem jelentos), hogy abban a korban az immunrendszer jol mukodik. A timusz teljes kapacitassal mukodik, szeleskoru naiv T sejt repertoarral rendelkeznek, tovabba meg nem allnak fenn az eledmodbol fakado immunszuppresszalt allapotok, igy altalanossagban elmondhato, hogy nagy hatekonysaggal immunizalhatok. Ugyanez nem igaz felnottekre, tobb okbol sem. Peldanak okaert a naiv T sejt repertoar korral osszefuggo beszukulese miatt, ahogy idosodik az ember, ugy csokken az immunizacio hatasfoka. Ebbol kifolyolag peldaul egy 70 eves egyennek meg immunizalva is kevesebb eselye van a virussal szemben, mint egy 30 evesnek vakcina nelkul. Vagy peldaul a zsirszovet immunszuppressziv tulajdonsagai miatt az elhizottak sokkal kisebb hatekonysaggal immunizalhatok. Ebbol pedig ket dolog kovetkezik:

1. A nyajimmunitas ebben az esetben nem mas, mint vagyalom. (Arrol nem is beszelve, hogy inkabb konzervalt korokozok eseten realis.) Mindig lesznek veszelyeztetett emberek-vakcinaval vagy anelkul. Mivel a vakcinacio hatasfoka eppen azokban alacsonyabb, akikre a fertozes nagyobb kockazatot jelent, igy ezek az emberek ugyanazok lesznek, akik eddig is: az idosek es a civilizacios betegsegekkel elok. A propagandaval ellentetben ok a virus fo terjesztoi es a mutaciok forrasai. A virust azok terjesztik nagy mennyisegben, akikben szaporodni tud - ezek nem azok az emberek, akik tunetmentesen, vagy enyhe tunetekkel esnek at a fertozesen, vakcinacio nelkul is. A mutaciok pedig azokban alakulnak ki, akiknek a szervezete nem kepes a fertozes gyors terminalasara, igy elhuzodo fertozes alakul ki.

2. Mivel kockazatcsokkentesrol csak az egyen szintjen beszelhetunk, igy vilagos, hogy lesznek olyan emberek, akiket a vakcinacio megment a sulyos lefolyasu fertozestol, olyanok, akik a vakcinacio ellenere sulyos betegek lesznek, vagy akar meg is halnak, ahogy olyanok is, akik vakcina nelkul is konnyen esnek at a fertozesen, akar tunetmentesen. Te nem vagy kepes atlatni ennek a komplexitasat, ezert hibasan leegyszerusited a vakcinalt - nem vakcinalt semara, ami ostobasag. Bar en senkitol nem felek, tobbre tartom az embertarsaimat annal, minthogy csupan virusgazdakent tekintsek rajuk, ha nagyon aggodnek, akkor szemely szerint nagyobb biztonsagban tudnam az edesanyamat egy oltatlan (vagy oltott, nem relevans) 25 eves tarsasagaban, aki meg ha tunetmentes fertozott is, nem ad at olyan mennyisegben virust, hogy az komoly fertozeshez vezessen (expozicio, egy tunetmentes fertozott nem vagy alig urit virust, ha szoros kontakt reven megis atadasra kerul sor, az alacsony virusszam miatt az csak egy masik tunetmentes vagy enyhe tunetes fertozeshez vezet, masneven ezt hivjak vakcinacionak😁), mint mondjuk egy 60 eves elhizott egyen tarsasagaban, meg ha az vakcinalt is.

Vegul: Ha a doktornenid tajekozott lenne, akkor tudna, hogy egeszseges gyerekek kozott egyetlen sulyos esetet sem talaltak olyan orszagokban (pl. USA, Svedorszag), ahol elerhetok reszletes adatok erre vonatkozoan. Azt is tudna tovabba, hogy a riogatasra hasznalt sokszervi gyulladas is kizarolag egyebkent is beteg gyerekek eseteben (ideertve a sulyos elhizast is) fordult elo.

Megjegyzes: Ugy latom eloszeretettel laposfoldezel, ami a te tudasszinted mellett meglehetosen nevetsegesen hat. Ezzel kapcsolatban felhivnam a figyelmedet arra, hogy szamos, ma mar alapvetonek szamito tudasanyag (alapveto: meg te is tudsz rola) olyan embereknek koszonheto, akik kepesek voltak az un. out of the box (elnezest nem jut eszembe jobb magyar kifejezes) gondolkodasra, ami a fosodortol valo elteres miatt mindig kivivta a bigott kortarsak ellenszenvet, igy nemegyszer a gondolkodok eletebe, vagy minimum a palyajaba kerult. Igy volt ez a fold alakjaval kapcsolatban is. Ehhez kepest kisse nevetsegesnek hat, amikor olyan emberek, akik nemcsak az out of the box gondolkodasra keptelenek, de meg a legalapvetobb rendszerszintu gondolkodasra is alkalmatlanok ilyenekkel dobaloznak, mikozben az adott korban elve minden bizonnyal a bigott tobbseghez tartoztak volna. Bar valoban szarnyra kaptak hajmereszto elmeletek a koronavirussal kapcsolatban, kozted meg koztem az a kulonbseg, hogy en kepes vagyok megkulonboztetni az alaptalan felelmeket a jogos aggalyoktol, es legyen szo barmelyikrol kepes vagyok erdemben reagalni a felvetesekre. Te viszont azok koze tartozol, akik a jarvanymediabol tanultak az immunologiat, es az alapvetoen erzelmi alapokon nyugvo velemenyedet az hatarozza meg, hogy mit mondanak neked (ha mast mondanak, mast hinnel), ehhez kepest boszen laposfoldezel.🙄

A mentalitasod pedig, amivel az irracionalis felelmeidre alapozva kizarnal a csaladbol csaladtagokat az alapjan, hogy eltek-e egy onkentes oltas lehetosegevel, amellett, hogy arrogans, egyben veszelyes is. En azt innen nem tudom megitelni, hogy a szoban forgo rokonoknak ajanlatos volna-e oltatni vagy felesleges, de a tarsadalomra nezve veszelyesebbnek tartalak teged es a hozzad hasonloan "gondolkodokat", mint a virust.

Most leirtam hosszan azt, amit korabban roviden.😁

2021. jún. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/69 A kérdező kommentje:

Megmondom oszinten, hogy nem olvastam vegig csak az elejet, de koszonom a hozzaszolasodat, akit ez a resze erdekel, annak hasznos volt...bar igazabol nem ezt kerdeztem, de ha ennyire ra ersz..azert koszonom a velemenyed..

Gondolom nalad se csalad, se no mi, hogy ennyit irtal?

2021. jún. 30. 23:58
 40/69 A kérdező kommentje:
Egyebkent annyit meg hozza tennek, hogy a vedono is azt mondta, hogy tobb csaladot ismer a varosban, akiknek a gyereke korhazba kerult a coviddal, meg hogy tele vannak veluk a korhazak. Namost azert, ha a vedonotol es egy orvostol is ilyen infokat kap egy szulo, aki valoban teljesen mas teruleten dolgozik es valoban fogalma nincs az egeszrol, akkor azert nem lehet a szuloket hibaztatni.
2021. júl. 1. 00:07
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!