Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan sértődtem meg és...

Jogosan sértődtem meg és tettem ezt szóvá? Eléggé rosszul esett.

Figyelt kérdés
Meghívtak egy szülinapi ebédre. Előbb úgy volt délután lesz a buli, de közelebbi időpontra rakták. Küldtek is egy meghívót amin már az új időpont szerepelt. Írtam hogy igyekszem ott lenni, de nem ígértem biztosra, mivel a kocsim sajnos összetört így ezt is meg kellett oldanom. A lényeg hogy fél 3 után odaértem. Tortát vágtak nekem de ebédet nem kaptam. Mégcsak meg se kérdezték hogy kérek e. Üdítővel kávéval sós krékerrel kínálgattak. De főt ételel amiből ők ebédeltek nem. Mégcsak meg se kérdezte a házi gazda, hogy kérek e, akarok e enni? Nagyon rosszul esett, szóvá is tettem, hogy biztos jó volt a kaja csak nem nekem, és hogy baj van náluk a fejekbe. Úgy érzem illetlenség volt nem megkínálni ebéddel, ha már egyszer meghívtak. Egyedül is megettem volna, azt az ételt.

#Sértődés, ebéd
2021. aug. 28. 23:37
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/120 Gábris válasza:
79%
Lényegében az előzőekhez írtakat tudom mondani itt ebben az esetben szerintem nálad van a probléma főként mivel kissé gyermekien nyilvánultál meg a kedves nagyvilághoz . És neked van 1 kialakult véleményed akkor miért is kérdőjelezed meg saját magadat ha szerinted nem volt rossz dolog . Bár te szerintem ezen jobban megsértődtél mint ahogy kellet volna főként azzal hogy neked már alapból volt 1 szilárd véleményed amibe később te még itt is bele kötöttél ami szerintem alapból kicsit fura számomra . De figyelj ember vagy aki hibázik és a hibáidból tanulsz hogy azokat később ne kövesd el és más megoldás találsz magához a célba éréshez
2021. aug. 29. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/120 anonim ***** válasza:
79%

Nincs igazad és nem jogos a sértődés.

Azért, mert vendég vagy, nem kötelesek nyolcfogásos ebédet felszolgálni neked úgy, hogy késtél.

Alternatív megoldás lehetett volna, hogy csomagolnak neked és elviheted haza, de ez sem kötelező. Pláne akkor, ha minden elfogyott...


Erre szokták azt mondani, hogy nagyobb gondod ne legyen az életben. Azzal pedig, hogy nekiestél a házigazdának, hosszútávon csak te jártál rosszul, mert oda sem fognak téged többet meghívni. Mondjuk egy ilyen emberért nem is nagy kár...

2021. aug. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/120 anonim ***** válasza:
88%
Túlreagálod, és azt a benyomást kelted, mintha nem is a szülinapos miatt mentél volna oda, hanem csak az ingyen ebédért...
2021. aug. 29. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/120 anonim ***** válasza:
82%

Nekem is az jutott eszembe, mintha a potya ebédért mentél volna oda. De ha azért is mentél volna, ha egy icipici illem szorult volna beléd, akkor nem szólsz, hanem tudomásul veszed, hogy fél három lévén már lemaradtál az ebédről.

Ha azért mentél volna, hogy megköszöntsd a szülinaposat, akkor megköszöntöd, majd utána örömmel elfogyasztod a sütit, tortát stb. amivel megkínálnak.

2021. aug. 29. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/120 anonim ***** válasza:
86%
Háát.. több órás késés után, mikor már senki sem eszik főtt ételt, én nem problémáznék rajta hogy nem melegítgetnek mindent újra, nem terítenek újra csak mert én úgy óhajtom.
2021. aug. 29. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/120 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem igaza van a kérdezőnek, ő szólt hogy később tud menni. Egy tányér kaját ami már kész van nem olyan megerőltető adni a vendégnek.


Szerintem igenis egy jó házigazda kerdezgeti az embereket hogy ki éhes, ki mit kér...

2021. aug. 29. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/120 anonim ***** válasza:
81%
A kérdező éppen azt írta hogy "nem ígéri hogy ott tud lenni" akkor mégis meddig parádézzanak körülötte?
2021. aug. 29. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/120 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem meg nincs igaza! + lehet, hogy nem is maradt mar az ebedbol! Tortaval megkinaltak..


Szerintem itt a kerdezo a pofatlan..raadasul meg burkolt megjegyzesejet is tett.

Utalom az ilyen etkes belu embereket, akik csak a belukre gondolnak.


Egyszer randiztam egy sraccal. Munka miatt fel orat kestem az ebedrol, o addig vart ram. Tole kellett indulni. Teljesen fel volt haborodva, idezem: "miattad, mar fel oraja ehezem!" - ez tok idegesen.

Eleg gyorsan le is zartam vele az ismerkedest, ugyanis a Kerdezohoz hasonloan hisztis volt. Tobb ilyen kajaval kapcsolatos hisztit lerendezett.

2021. aug. 29. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/120 anonim ***** válasza:
77%
Nem jogosan sértődtél meg. Órákkal később mentél, mindent kaptál, ami akkor volt folyamatban, az ebéd már lezárult.
2021. aug. 29. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/120 anonim ***** válasza:
84%

16-os, pl. az én szüleim biztos megkérdezték volna a vendégtől, hogy kér-e ebédet. De ez nem várható el! Nincs oka és joga megsértődni, ha nem kérdezik meg.

Amúgy az se mindegy, milyen rokon/ismerős szülinapjára ment. Pl. ha a szüleimhez vagy a testvéremékhez megyek, akkor nem ciki még azt se mondani, hogy "Bocs, nem tudtam ebédelni, ha maradt valami, ehetnék belőle?" De ugyanezt mondjuk egy távolabbi rokonom vagy barátom szülinapján nem kérdezném meg. AZ egy másik kérdés, hogy olyan fokig ünnepeljük egymás szülinapját, ameddig még van olyan kapcsolat, hogy akár ilyet is megkérdezzünk egymástól.

De nem várható el, és bunkó dolog emiatt megsértődni ill. szóvá tenni.

2021. aug. 29. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!