Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmennétek olyan helyre...

Elmennétek olyan helyre vendégségbe (ebédre), ahol semmit nem tudtok enni?

Figyelt kérdés

Nem távoli rokonról van szó, hanem konkrétan az apámról és a feleségéről.

Évente 2, maximum 3 alkalommal megy hozzájuk a család, kivétel nélkül pörkölt van.

Tudják, hogy én ilyesmiket nem nagyon eszem... Csirkehúson kívül más húst kb 7 éves korom óta nem fogyasztok. Ezt valahogy mindenki képes észben tartani, az ő felesége nem. Ezért minden ilyen "ebédnél" én eszek egy marék száraz sósat, aztán alig várom, hogy induljunk haza.


De már unom, ráadásul számomra nagyon sértő, hogy ennyire nem tisztelnek. Ezek az összejövetelek csak stresszel járnak, mellé ugye idő és pénz is (messzebb laknak, napom jórésze elmegy ezzel ilyenkor). A gyerekeik nem is nagyon ismernek/nem vagyunk jóban, nincs meg az a testvéri kapcsolat. Konkrétan a kisebbik lány 6 éves, apa tavasszal kezdte el neki mondani, hogy amúgy én is a testvére vagyok...

Most lesz az apám születésnapja+a felesége névnapja, ekkor van az egyik összejövetel, a következő majd január végén lesz. Mondtam mamáméknak, hogy én nem szeretnék már többet menni, mert számomra kellemetlen ez az egész, erre hogy hát miért nem akarok, örüljek egyáltalán, hogy ennyiszer elhívnak magukhoz... Szóval kb mintha még nekem lenne hálásnak lennem, hogy mehetek hozzájuk ajándékokkal felpakolva úgy, hogy cserébe kapok két pohár üdítőt, meg kiszáradt sós süteményt.


Érthető valahol, hogy már nincs kedvem menni, nem?


(19/L)


2021. szept. 12. 18:54
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/106 anonim ***** válasza:
86%
Csirkepörit nem tudna csinálni?
2021. szept. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/106 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem érthető, hogy nincs kedved menni. Ez tényleg úgy hangzik, mintha te nem lennél igazán fontos. Főleg hogy nem valami huszadrangú rokon vagy, hanem közeli. Apukád ezt tudhatná rólad, neki kéne szólnia a feleségének, hogy főzzön mást is, ha azt akarja, hogy jól érezd magad. De ezek szerint ez nem érdekli.
2021. szept. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/106 A kérdező kommentje:

Azt sem szeretem, alapból nem rajongok a pörköltért. Jobban szeretem az olyan ételeket, ahol nincs szaft, zsír stb.

De pl. egy sima roston sült csirkét salátával, paradicsommal megeszek, azt körülbelül 15 perc elkészíteni. Viszont már többször mondtam, hogy nem eszem pörköltet, nem szeretem, elmondtam azt is, hogy egy natúr csirkemellel is boldog vagyok, de nem vették a lapot, vagy igazából nem akarták venni. Szóval én ezek után már nem akarom nekik mondani, mert a végén a felesége bele is köp főzés közben (kicsit proli szegény).

2021. szept. 12. 19:02
 4/106 anonim válasza:
23%
Csirkepaprikást nem jöhet szóba?
2021. szept. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/106 anonim ***** válasza:
30%
Tehát van apad, a felesege, minimum két gyerek, plusz a nagyszüleid, akiknek megfelel az eléjük tett étel, még te, akinek nem. Tehát a masik 6 kellene hogy alkalmazkodjon hozzad.... Nem kell menned, ha nem akarsz.
2021. szept. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/106 anonim ***** válasza:
28%
Bakker, évi ket alkalommal mesz hozzajuk, hagy ne körülötted forogjon már a világ.
2021. szept. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/106 anonim válasza:
21%
4-es vagyok. A rántotthúst se szereted?
2021. szept. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/106 anonim ***** válasza:
31%
A családot mész meglátogatni, vagy csak az ingyenebéd miatt?
2021. szept. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/106 anonim ***** válasza:
32%
De miért kell finnyáskodni? Évente 2 vagy 3 alkalommal nem igaz, hogy nem lehet megenni egy pörköltet. Nem attól az évi 3 pörkölttől fogsz elhízni. Én nem adok neked igazat, persze tudom, hogy ez nem számít :D Én is egészségesen élek, étkezem, sportolok, de azért vendégségben azt eszem ami van, ha az egy szaftos csülökpörkölt, akkor azt. Néha bőven belefér, a 80-20 szabályt követve.
2021. szept. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/106 A kérdező kommentje:

Ők alapból kicsit egyszerűbbek, pl. ott a gyerekeknek nem nagyon van szavuk. Ha nem ízlik nekik, nem esznek. Ennyi. Én pedig úgy nőttem fel, hogy mindig volt olyan az asztalon, ami kedvemre való.

És nem kell hozzám alkalmazkodni, nem azt mondtam, hogy mindenki egyen csirkemellet salátával. De őszintén, mennyi időbe telne megsütni egy szeletet?

Fiatal vagyok, két hete költöztem el otthonról. Mégis ha vendégek jönnek hozzám, már most van bennem annyi, hogy olyan készítek, amit szeretnek, vagy amiről tudom, hogy megeszik... Legyen szó akár rendes vacsoráról, vagy csak vendégváró falatokról, snackekről. Szerintem ez alap, ha már vendéget hívok magamhoz.

2021. szept. 12. 19:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!