Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmennétek olyan helyre...

Elmennétek olyan helyre vendégségbe (ebédre), ahol semmit nem tudtok enni?

Figyelt kérdés

Nem távoli rokonról van szó, hanem konkrétan az apámról és a feleségéről.

Évente 2, maximum 3 alkalommal megy hozzájuk a család, kivétel nélkül pörkölt van.

Tudják, hogy én ilyesmiket nem nagyon eszem... Csirkehúson kívül más húst kb 7 éves korom óta nem fogyasztok. Ezt valahogy mindenki képes észben tartani, az ő felesége nem. Ezért minden ilyen "ebédnél" én eszek egy marék száraz sósat, aztán alig várom, hogy induljunk haza.


De már unom, ráadásul számomra nagyon sértő, hogy ennyire nem tisztelnek. Ezek az összejövetelek csak stresszel járnak, mellé ugye idő és pénz is (messzebb laknak, napom jórésze elmegy ezzel ilyenkor). A gyerekeik nem is nagyon ismernek/nem vagyunk jóban, nincs meg az a testvéri kapcsolat. Konkrétan a kisebbik lány 6 éves, apa tavasszal kezdte el neki mondani, hogy amúgy én is a testvére vagyok...

Most lesz az apám születésnapja+a felesége névnapja, ekkor van az egyik összejövetel, a következő majd január végén lesz. Mondtam mamáméknak, hogy én nem szeretnék már többet menni, mert számomra kellemetlen ez az egész, erre hogy hát miért nem akarok, örüljek egyáltalán, hogy ennyiszer elhívnak magukhoz... Szóval kb mintha még nekem lenne hálásnak lennem, hogy mehetek hozzájuk ajándékokkal felpakolva úgy, hogy cserébe kapok két pohár üdítőt, meg kiszáradt sós süteményt.


Érthető valahol, hogy már nincs kedvem menni, nem?


(19/L)


2021. szept. 12. 18:54
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/106 anonim ***** válasza:
96%

Amit nem egészen értek, körítést sem szoktak készíteni? Hogy csak sós rágcsát tudsz enni?

Egyébként igazad van abban, hogy ha kicsit is normálisan állnának hozzá, akkor olyasmit IS csinálnának, amit te is szeretsz. A legtöbb esetben ez nem igazán plusz munka!

De ha ennyire nem müködik, akkor két lehetöséged van. Ha meg akarod öket látogatni, akkor viszel magaddal kaját magadnak (még az is lehet, hogy ettöl észbekapnak), vagy nem mégy többé hozzájuk.

2021. szept. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/106 anonim ***** válasza:
19%

Viszont már többször mondtam, hogy nem eszem pörköltet


Hát istenem, fel év alatt elfelejtik. Nem jársz túl gyakran...

2021. szept. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/106 anonim ***** válasza:
82%

Nehogy már magyarázkodnia kelljen, hogy miért nem eszi meg a pörköltet!

Az én lányom sem eszi meg, viszont megeszik kb. százféle más kaját. Ez a magyaros ízvilág egyszerűen nem jön be neki, sőt taszítja. És akkor mi van???

Érdekes, neki tud az anyósa (mert náluk van mindig pörkölt, babgulyás, stb), szóval neki tud az anyósa natúr csirkemellet készíteni franciasalátával. Hozzáállás kérdése (ez is évi kb. 3 alkalom amúgy).

2021. szept. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/106 anonim ***** válasza:
16%
Tehát rajtad kivül mindenkinek jó a kaja, csak te kényeskedsz.
2021. szept. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/106 anonim ***** válasza:
81%

Jaj, ti kommenthuszárok...ti lennétek a legjobban felháborodva, ha elhívnának kajálni, és nem tudnátok enni belőle, szánalmasak és képmutatóak vagytok, akik csak bele akarjátok törölni a lábatokat a kérdezőbe. Nyilván nem ,,zabálni" megy, de nem normális, hogy ne egyen egész nap, csak sós perecet, mert mást nem tud.


Kérdező! Szerintem maximálisan igazad van. Ha elhívok magamhoz vendégeket, alap, hogy gondolok mindenkire, hogy mindenki tudjon normálisan enni. Szerintem nagyon bunkó dolog, ha 10-en az asztalnál esznek, de egy ember csak nézi. Volt már nálam párszor vendégség, érdekes módon se a vega, se a gluténérzékeny nem maradt éhen. Ha a gyerekemről van szó, akkor meg végképp odafigyelnék. Mondanám, hogy vigyél magaddal szendvicset, vagy valamit, amit megmelegítesz és azt eszed, de aki ennyire tuskó, mint apukád felesége, tutira nem venné észre magát (bár legalább nem éheznél). Én megértem, hogy nem akarsz menni, maximum a nagymamám kedvéért mennék el én is. Ez rég nem a családi szeretetről szól, csak kirakatból meg kell tartani az összejöveteleket.

2021. szept. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/106 A kérdező kommentje:

Az apámmal való kapcsolatomat kár boncolgatni... Sokkal jobban jártunk mi az anyámmal, lehet, ha anya vele marad, most mi laknánk Mucsaröcsögén és a Cote d'Azur, meg Mykonos helyett járhatnánk a helyi bányatóhoz fürdeni nyaranta. Szóval én nem bánom a válást, anya sem, bánja apa helyettünk is bőven. Nem erre irányult a kérdésem.


A köret meg főtt krumpli szokott lenni és kenyér. Szóval azzal sem vagyok túlságosan kisegítve... :D

2021. szept. 12. 19:51
 37/106 anonim válasza:
77%
Én sem mennék többet a helyedben hozzá! Nem hiszem, hogy ne tudnának olyan ételt készíteni ami mindenkinek jó! Egyértelműen nem tisztelnek! Mint mondtad, többször is szándékosan olyat főznek amit nem eszel meg. Ez egyértelmű! Igaz nem a kaja a fontos, hanem a család! De akkor is na! Ám lehet egy kicsit mégis válogatós vagy! Azért egy rántott húst megennél hasábbal nem? Talán azt mindenki megeszi. Meg alap hogy a vendég kedvére tegyünk nem? Akkor minek vendéget hívni ha le se szarom és nem tisztelem?
2021. szept. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/106 anonim ***** válasza:
63%

Főtt krumplihoz pörkölt???

Hát nem csoda, ha nem akarsz menni xd

2021. szept. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/106 A kérdező kommentje:

"Nem mindenkinél a kajáról szól a vendéglátás..."

Egy ebédmeghívás miről szól akkor? :D

2021. szept. 12. 20:06
 40/106 anonim ***** válasza:
81%

Igen, a család a fontos, de azt, ha valaki fontos nekem, épp azzal fejezhetem ki, hogy megpróbálok a kedvére tenni, örömet okozni neki!

Vagyis ha a vendéglátó soha nem főz olyat, aminek örülne a vendége, akkor neki nem fontos az a vendég, ennyi!

Nem a "finnyásságról" van szó, hanem hogy a kérdező azt érzi, ő nem fontos ott, nem szeretik.

2021. szept. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!