Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmennétek olyan helyre...

Elmennétek olyan helyre vendégségbe (ebédre), ahol semmit nem tudtok enni?

Figyelt kérdés

Nem távoli rokonról van szó, hanem konkrétan az apámról és a feleségéről.

Évente 2, maximum 3 alkalommal megy hozzájuk a család, kivétel nélkül pörkölt van.

Tudják, hogy én ilyesmiket nem nagyon eszem... Csirkehúson kívül más húst kb 7 éves korom óta nem fogyasztok. Ezt valahogy mindenki képes észben tartani, az ő felesége nem. Ezért minden ilyen "ebédnél" én eszek egy marék száraz sósat, aztán alig várom, hogy induljunk haza.


De már unom, ráadásul számomra nagyon sértő, hogy ennyire nem tisztelnek. Ezek az összejövetelek csak stresszel járnak, mellé ugye idő és pénz is (messzebb laknak, napom jórésze elmegy ezzel ilyenkor). A gyerekeik nem is nagyon ismernek/nem vagyunk jóban, nincs meg az a testvéri kapcsolat. Konkrétan a kisebbik lány 6 éves, apa tavasszal kezdte el neki mondani, hogy amúgy én is a testvére vagyok...

Most lesz az apám születésnapja+a felesége névnapja, ekkor van az egyik összejövetel, a következő majd január végén lesz. Mondtam mamáméknak, hogy én nem szeretnék már többet menni, mert számomra kellemetlen ez az egész, erre hogy hát miért nem akarok, örüljek egyáltalán, hogy ennyiszer elhívnak magukhoz... Szóval kb mintha még nekem lenne hálásnak lennem, hogy mehetek hozzájuk ajándékokkal felpakolva úgy, hogy cserébe kapok két pohár üdítőt, meg kiszáradt sós süteményt.


Érthető valahol, hogy már nincs kedvem menni, nem?


(19/L)


2021. szept. 12. 18:54
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 101/106 anonim ***** válasza:
31%
98-nak: Nem illik ilyent tenni, amit javasolsz.
2021. szept. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/106 anonim ***** válasza:
38%
Nem nem illik, meg o fog hulyen kijonni belőle...a nő m3g sztar lesz
2021. szept. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/106 anonim ***** válasza:
79%

#101, 102: ebben a szituációban tök mindegy, hogy mit illik és mit nem.


De ha már itt tartunk, az sem illik, hogy a nő nem képes olyat főzni amit mindenki szeret. Évente 2-3 alkalommal kibírhatná.


Mindenesetre kérdező úgy érzem, hogy nemcsak ez az egyetlen problémád velük. Én a helyedben amúgy nem mennék. Gondolom a nőre nem vagy kíváncsi, a féltestvéreddel sem vagy annyira jóban, apáddal meg csak találkozol külön is.

2021. szept. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/106 anonim ***** válasza:
83%
Előző vagyok: ha van lehetőséged apáddal találkozz előtte vagy utána való napokban külön és köszöntsd fel, azért köztetek maradjon meg a jó viszony. Ha még tanulsz akkor fogd a sulira, hogy most miért nem jó. Esetleg kamuzd be, hogy nem érzed jól magad, lehet akár Covid is stb ezért inkább nem mennél vagy ilyesmi.
2021. szept. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/106 anonim ***** válasza:
76%

Mivel apád plusz a felesége egy baromarc a leírásod alapján, én csak azért is valami tök extra saját magam készített kaját vinnék és jóízűen ennék belőle a többiek szeme láttára :D


Ha meg azzal jönnének, hogy bunkó vagy, akkor mondd, hogy a gyomrod mostanában nem bírja a zsíros kaját pedig azt a gourmet pörköltet a világért sem hagytad volna ki 🤭

2021. szept. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/106 anonim válasza:
71%

Nekem kétszer is volt ilyen.


Az egyik helyen nem emlékszem mi volt a kaja, de volt benne gomba is, amit nem szeretek. Ott kitúrtam a gombát az ételből, de a házigazda megjegyezte, hogy kár hogy nem tudta.


A másik vadas volt, amit én nem tudok megenni. Egyik rokonom vadast evett amiről kiderült, hogy nem volt jó és alul-felül jött belőle ki. Én amikor ezt hallottam még kiskamasz voltam és így hallásból is elkezdtem félni a vadastól. Ugyanígy a gyümölcslevestől is féltem, mert gyerekkoromban egyszer bemondták, hogy szalmonellával kezeltek miatta egy egész iskolát.


A legjobb barátnőmmel elmentünk külföldre és ott volt egy közös barátnőnk, akivel én még csak először találkoztam akkoriban és vadassal várt minket. Látszott, hogy sokat készült vele és mennyire boldog volt, hogy ezt megcsinálta, a barátnőm evett is belőle, de én nem mertem a fóbiám miatt, úgyhogy azt mondtam nem szeretem.


Utána a legjobb barátnőm megjegyezte, hogy azért illett volna egy kicsit ennem belőle, mert csupa szívvel és szeretettel készítette el nekünk a házigazda.

2021. dec. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!