Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmennétek olyan helyre...

Elmennétek olyan helyre vendégségbe (ebédre), ahol semmit nem tudtok enni?

Figyelt kérdés

Nem távoli rokonról van szó, hanem konkrétan az apámról és a feleségéről.

Évente 2, maximum 3 alkalommal megy hozzájuk a család, kivétel nélkül pörkölt van.

Tudják, hogy én ilyesmiket nem nagyon eszem... Csirkehúson kívül más húst kb 7 éves korom óta nem fogyasztok. Ezt valahogy mindenki képes észben tartani, az ő felesége nem. Ezért minden ilyen "ebédnél" én eszek egy marék száraz sósat, aztán alig várom, hogy induljunk haza.


De már unom, ráadásul számomra nagyon sértő, hogy ennyire nem tisztelnek. Ezek az összejövetelek csak stresszel járnak, mellé ugye idő és pénz is (messzebb laknak, napom jórésze elmegy ezzel ilyenkor). A gyerekeik nem is nagyon ismernek/nem vagyunk jóban, nincs meg az a testvéri kapcsolat. Konkrétan a kisebbik lány 6 éves, apa tavasszal kezdte el neki mondani, hogy amúgy én is a testvére vagyok...

Most lesz az apám születésnapja+a felesége névnapja, ekkor van az egyik összejövetel, a következő majd január végén lesz. Mondtam mamáméknak, hogy én nem szeretnék már többet menni, mert számomra kellemetlen ez az egész, erre hogy hát miért nem akarok, örüljek egyáltalán, hogy ennyiszer elhívnak magukhoz... Szóval kb mintha még nekem lenne hálásnak lennem, hogy mehetek hozzájuk ajándékokkal felpakolva úgy, hogy cserébe kapok két pohár üdítőt, meg kiszáradt sós süteményt.


Érthető valahol, hogy már nincs kedvem menni, nem?


(19/L)


2021. szept. 12. 18:54
 61/106 anonim ***** válasza:
13%

Kérdező, egyfelől értelek, és itt a probléma gyökere sokkal mélyebb, mint az a kva csirkepörkölt.

Másfelől nem értelek. Ha tudod, hogy ilyenek - és évek óta ilyenek -, mennyibe telt volna bedobni a táskádba egy saját magad által összedobott csirkesalátát, és ebéd alatt azt előhúzni? Helyette sértődötten duzzogsz, és tüntetőleg ropit eszel minden alkalommal.


És azt is gondolom, hogy ha egyszer úgy igazándiból éhes lennél, a vasszöget is megennéd.

2021. szept. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/106 Metionin ***** válasza:
97%
Itt nem a pörkölttel van a fő probléma, hanem hogy minek hívnak ha le vagy szarva. Én se mennék, és nem a kaja miatt (amúgy átérzem, én laktózérzékeny vagyok és mióta anyósom tudja, még abba is tett tejet amibe nem kell - bár már nem megyek oda és nem csak emiatt).
2021. szept. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/106 anonim ***** válasza:
12%

Amúgy én pl kimomdottan válogatós vagyok, de oylan még nem volt, hogy ne tudtam volna vendégségben mit enni. Itt se tudom elképzelni. Ha pörkölt van, akkor van hozza valami köret, és kb biztosan saláta vagy savanyúság is. Éhen tehát nem halnál. De épp kérhetnél egy szelet kenyeret is.

Nem Magyarorszagon élek, a gyerekemnek amíg kisebb volt szokása volt haza hozni a barátait és bejelenteni, hogy itt esznek. Nos, nem mindenki szereti a magyaros ételeket, pláne nem egy 8-10 éves kisgyerek. Így aztán nálunk rendszeres volt, hogy mi ettük amit főztem, a vendég gyerek meg vagy ette a köretet, vagy kapott egy szendvicset. Nem, egyikük se halt bele, nem borultak ki rajta és nem hisztiztek, pedig gyerekek voltak. Sőt, a barátságon se esett csorba, jöttek és maradtak enni ugyanúgy.

2021. szept. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/106 anonim ***** válasza:
100%

Nem Magyarorszagon élek, a gyerekemnek amíg kisebb volt szokása volt haza hozni a barátait és bejelenteni, hogy itt esznek.


63-as, at teljesen más tészta, hogy valaki beugrik váratlanul, vagy elhívod ebédre. Ha a gyereked 8 éves barátját elhívtad volna, biztos nem pacalt készítesz csakazértis, hogy ehesse az üres kenyeret szegény gyerek, hanem mondjuk pizzát sütsz nekik. A két helyzetet ne hasonlítsuk már össze.

2021. szept. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/106 anonim ***** válasza:
98%

Leirjatok 120an, hogy vigyen valamit. Visz, eloveszi, megeszi.


Ki nyer?

A kerva, mert milyen bunko a lany, hogy o gürcölt, meg is hivta, erer pofatlan modon kajat visz

2021. szept. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/106 anonim ***** válasza:
100%

#65, a kerva így is, úgy is nyer, valakinek célszerű lenne megszüntetni ezt a játszmát.

És vagy visz kaját, és leszarta a kervát, vagy eztán el sem megy. (Akkor meg az lesz a kerva szidalmazásának az oka, de azt is le kell szarni)

2021. szept. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/106 anonim ***** válasza:
8%

64!


Valóban, ha tudom előre hogy marad, akkor úgy készülök. A példám arra próbált rámutatni, hogy a gyerek nem hisztizett. Pedig gyerek volt és nem felnőtt.

Amúgy meg egy olyan embert, aki évente kétszer vagy háromszor megy valakihez, érthetően nem ugrálnak körbe. Nem kötelező mennie.

2021. szept. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/106 anonim ***** válasza:
15%

65, kva, mert apunak nem volt jó a felesége, és más nő kellett neki?

A kérdező le se tojja őket, akkor miért kellene egyáltalán tudni, mit szeret és mit nem?


Én sokszor fogadok vendéget, igyekszem mindenkire figyelni, de a sógornőm, aki évi egyszer néz ránk, pont nem érdekel, mit szeret vagy mit nem. Nincs ott napokig, hoy éhezzen, hát istenem, egyzser kevesebbet eszik ebédre, majd pótolja otthon uzsonnával.

2021. szept. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/106 anonim ***** válasza:
4%
Egyébiránt honnan a viharból kellene tudniuk hogy mit nem eszik a kérdező, ha évente max háromszor látják?
2021. szept. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/106 anonim ***** válasza:
93%
69, apam sokkal tobbszor lat, megse fogja fel 13 eve, hogy nem ehetek tejeset.
2021. szept. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!