Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmennétek olyan helyre...

Elmennétek olyan helyre vendégségbe (ebédre), ahol semmit nem tudtok enni?

Figyelt kérdés

Nem távoli rokonról van szó, hanem konkrétan az apámról és a feleségéről.

Évente 2, maximum 3 alkalommal megy hozzájuk a család, kivétel nélkül pörkölt van.

Tudják, hogy én ilyesmiket nem nagyon eszem... Csirkehúson kívül más húst kb 7 éves korom óta nem fogyasztok. Ezt valahogy mindenki képes észben tartani, az ő felesége nem. Ezért minden ilyen "ebédnél" én eszek egy marék száraz sósat, aztán alig várom, hogy induljunk haza.


De már unom, ráadásul számomra nagyon sértő, hogy ennyire nem tisztelnek. Ezek az összejövetelek csak stresszel járnak, mellé ugye idő és pénz is (messzebb laknak, napom jórésze elmegy ezzel ilyenkor). A gyerekeik nem is nagyon ismernek/nem vagyunk jóban, nincs meg az a testvéri kapcsolat. Konkrétan a kisebbik lány 6 éves, apa tavasszal kezdte el neki mondani, hogy amúgy én is a testvére vagyok...

Most lesz az apám születésnapja+a felesége névnapja, ekkor van az egyik összejövetel, a következő majd január végén lesz. Mondtam mamáméknak, hogy én nem szeretnék már többet menni, mert számomra kellemetlen ez az egész, erre hogy hát miért nem akarok, örüljek egyáltalán, hogy ennyiszer elhívnak magukhoz... Szóval kb mintha még nekem lenne hálásnak lennem, hogy mehetek hozzájuk ajándékokkal felpakolva úgy, hogy cserébe kapok két pohár üdítőt, meg kiszáradt sós süteményt.


Érthető valahol, hogy már nincs kedvem menni, nem?


(19/L)


2021. szept. 12. 18:54
 81/106 anonim ***** válasza:
6%
#79, téged az anyád mannával etetett, vagy mi a rosseb ehetetlen pl. a babgulyásban? Mit kellene tálalniuk? Avokádókrémet ráksalátával?
2021. szept. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/106 anonim ***** válasza:
3%

79!


Tudsz olvasni? "Amúgy én pl kimomdottan válogatós vagyok, de oylan még nem volt, hogy ne tudtam volna vendégségben mit enni. Itt se tudom elképzelni. Ha pörkölt van, akkor van hozza valami köret, és kb biztosan saláta vagy savanyúság is. Éhen tehát nem halnál. De épp kérhetnél egy szelet kenyeret is."

2021. szept. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/106 A kérdező kommentje:

Leírtam, hogy az apámmal való kapcsolatom nem miattam alakult így.

Arról nem tehetek, hogy sikerült a föld legostobább szeretőjét megtalálnia anno, aki a csöppnyi agyával nem fogta fel, hogyha családos pasival kezd ki, ahhoz bizony gyerek is jár.

2021. szept. 13. 10:50
 84/106 anonim ***** válasza:
0%
Továbbra is érdekel, hogy te tudod mit eszik és mit nem apád, a nevelő anyád, vagy a testvereid? 19 éves vagy, a kapcsolatotok 18 éves korod óta rajtad is múlik.
2021. szept. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/106 A kérdező kommentje:

Persze, bármi ami magyaros, zsíros, vagy kolbász/hurka.

Meg ott a gyerekeknek (nem a testvéreim) nincs olyan, hogy valamit nem esznek meg. Ők is utálják a pörköltet, de még a saját születésnapjukon sincs olyan kaja, amit ők szeretnek.


Hogy őszinte legyek, én annyi bántást, negatív élményt kaptam tőlük óvodás korom óta, hogy nem is nagyon szándékozom javítani a kapcsolaton. Hiába jöttök azzal, hogy ez rajtam is múlik.


Mikor megszületett az első gyerekük, a nő még a kórházban megkérdezte apától, hogy akkor én így fogok-e apa után örökölni, vagy az anyámmal való válása miatt semmire nem vagyok jogosult?! Mikor később egy ügyvéd is elmagyarázta neki, hogy ez hogy működik és köteles részre pl. ugyanúgy igényt tarthatok, akkor elkezdte apát zsarolni, hogy apa ajándékozzon mindent neki, vagy a gyereküknek és ne is legyen soha semmi a nevén, nehogy nekem "követeléseim" legyenek.

Ugyanezzel bepróbálkozott a nagyszüleimnél is, és velük akkor romlott meg a viszonya ennyire, hogy évente kb 3-szor megyünk. Mert ők közölték, hogy nekik ugyanúgy az első unokájuk vagyok és egy válás nem fog engem meg nem történtté tenni.


Utána mikor pár éve apa végül csak feleségül vette, akkor engem nem hogy az esküvőre nem hívtak meg, de még csak szólnia sem szóltak. Mikor ezt a nagynéném szóvá tette nekik, az volt a válasz, hogy a nő nem akart gyerekeket az esküvőn, mert zajonganak (15 voltam akkor...). És még rengeteg ilyen kis szösszenet van.


Lehet áskálódni, meg utálkozni, de akkor csinálná legalább okosan. Mert ezzel csak annyit ért el, hogy apa mellől elmarta a családját, köztük a szüleit, gyerekét, testvéreit. Boldogtalan életük van, ez látszik. Plusz apa minden évben felköszönti anyát a születésnapján és mondja anya, hogy nem telik el úgy év, hogy ne mondaná, hogy mennyire megbánta anno azt, hogy elhagyott minket és ma már teljesen máshogy cselekedne.

Szóval szépen mellényúlt ő ezzel a famíliával, dehát ez van.

2021. szept. 13. 11:26
 86/106 anonim ***** válasza:
90%
Engem senki nem vádolhat meg azzal, hogy konyhatündér vagyok, vagy klasszik házimami, akinek mindig fakanál lóg ki a zsebéből, de ha nem tudnék évi 2x egy rohadt húst rábszni a grillre, a saját fejem égne. Ha elhívok valakit, a kedvére teszek, nem kell lobogtatnia az orvosi leletet, nagy ívben leszarom, miért nem eszi meg x dolgot, joga van nemet mondani bármire. Ha valaki kis dobozt venne elő, szar érzés lenne, hogy akkora prolinak néz, hogy nem csinálnék kaját, ami neki is ízlik.
2021. szept. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/106 anonim ***** válasza:
79%
81-es, te nagyon hülye: Mit nem lehet azon felfogni, hogy utálja a magyaros ízeket. Én sem utaznék 40 kilométert egy babgulyásért, ha nem eszem meg.
2021. szept. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/106 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem nincs értelme a vitának. Ez most az a tipik gyakoris felállás, hogy a kérdezőt kell szidni.

Ha a mostoha tette volna fel a kérdést, hogy miért baj az, hogy ő egy évben 3-szor sem főz a kedvére valót a lánynak, akkor a nőről szednétek le a keresztvizet.

Ez a gyk színvonala, hajrá:DDDDDDDDD

2021. szept. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/106 anonim ***** válasza:
97%
Amikor hív, akkor jelezd, hogy neked csirkét süssön!
2021. szept. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/106 anonim ***** válasza:
93%
Ha ilyen a viszony, akkor minek mész? Itt nem a pörkölt a probléma.
2021. szept. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!