Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sok szülő miért nem akar...

Sok szülő miért nem akar 30èves kor előtt szülő lenni?

Figyelt kérdés
2022. febr. 5. 10:33
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/181 anonim ***** válasza:
89%
9- senkinek semmi köze ahhoz hogy kit szeretek, és kit nem. Én ezzel nem ártok senkinek.
2022. febr. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/181 anonim ***** válasza:
90%

"Igazából egyáltalán nem biztos, hogy jobb lesz az anyagi helyzeted 35 évesen, mint 25 évesen."


Akinek 10 év alatt nem sikerül jobb anyagi helyzetbe kerülnie, annak nem kellene gyereket vállalnia.


Persze van olyan olyan is, aki már 25 évesen is nagyon jó anyagi helyzetben van, de nem ez az általános.

2022. febr. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/181 anonim ***** válasza:
92%
Hát, én egyáltalán nem akarok szülő lenni és nem is leszek, pedig már elmúltam 30 éves.
2022. febr. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/181 anonim ***** válasza:
13%

"senkinek semmi köze ahhoz hogy kit szeretek"


Na igen, erről beszéltem. Hozzád senkinek semmi köze, de neked van közöd másokhoz 🙄😂

2022. febr. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/181 anonim ***** válasza:
89%

Mostanában sokat gondolkodok ezen, hogy mi lenne..

Idén leszek 30. 5 éve kezdtem el normális pénzért dolgozni, addig tanultam. Nincs mindenkinek a szülőktől alátolt lakása, így én tavaly tudtam venni. De nincs hitel! Így most simán szülhetnék, de nincs kinek. Rossz ezt kimondani, de most nőttem fel igazán. Látom, hogy mennyire alkalmatlan bármire is akivel élek. Ugyanis van párom, de nekem van lakásom és munkám. Na most. Ki fogja ruházni és egyáltalán elviselni a gyerekem? Én egyedül? Azért szüljek, hogy ő mutogassa majd én kigürcöljem a belem mögötte? Alkalmatlan nagyon sok férfi apának, ezért nem szülünk! Mert már van otthon gyerekünk..

2022. febr. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/181 anonim ***** válasza:
90%
14-es, amíg az én adómból tartom el őket családi pótlék és egyéb címszó alatt, az embereknek köze van hozzá, ki vállal csupasz seggre gyereket és ki nem. Én pl. fel se venném azt a pénzt, és ha mégis, jótékony célra tovább utalnám. Majd az a 12 ezer forint fogja megváltani a világot?
2022. febr. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/181 anonim ***** válasza:
93%

22 éves vagyok, az átlagnál sokkal szerencsésebb helyzetben. Van stabil, több éves párkapcsolat, van hitelmentes lakás és megtakarítás is. Csak épp a lakás az 38 nm-es, egy háló, egy nappali. Biztosan nem fogunk ide gyereket vállalni, hogy utána hosszú évekre lemondhassunk minden jellegű privát szféráról, mert nekünk kell majd nyilván a nappaliban aludni. Ráadásul két gyereket szeretnénk, erre meg aztán végképp alkalmatlan ez a hely.

Tudom, hogy vannak, akiknek ez mindegy, nekünk nem az.

2022. febr. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/181 anonim ***** válasza:
93%

6-os, az az igazság, hogy nem igen láttam még rá példát, hogy a huszonéves szülőnek az arcába mondták volna, hogy "jaj, de fiatal vagy, jól meggondoltad, biztos vagy benne stb", ellenben ha valaki 40 körül szül, vagy akár sokkal korábban, 35 évesen mondjuk, rengetegen jönnek az "de önző vagy, milyen öreg vagy, ugye elmész 520 vizsgálatra, jó bátor vagy, jól meggondoltad te" szövegekkel.


Ha már kettős mércét emlegetsz, aminek a jelentésével nem vagy teljesen tisztában, de értem, mire gondolsz: amikor 18 évesen azt mondtam, nem akarok gyereket, mindenki azzal jött, hogy majd meggondolom magam, amikor valaki 18 évesen meg már szülő, annak bezzeg nem mondják, hogy majd megbánod, majd meggondolod magad.

2022. febr. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/181 anonim ***** válasza:
4%
Önzőek.Fontosabb a karrier,mint az utód.Gyenge jellem.
2022. febr. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/181 anonim ***** válasza:
93%

26 éves vagyok, egyetemre járok. Kb 28 évesen fogok végezni. Utána jön még a "gyökeresedés" egy cégnél, ahonnan nyugodt szívvel fogok elmenni GYES-re, 2-5 évre. Ha szerencsém lesz, eddigre férjem és a gyakornoki munkám által keresett pénzből már lesz egy házunk, ahova tudom vinni a babát.

Nagyon jó esetben tehát 30 éves koromra taksálom, hogy családot alapítok.

2022. febr. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!