Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sok szülő miért nem akar...

Sok szülő miért nem akar 30èves kor előtt szülő lenni?

Figyelt kérdés
2022. febr. 5. 10:33
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/181 anonim ***** válasza:
83%
A kérdés inkább az, hogy miért akar valaki 30 éves kor előtt szülő lenni?
2022. febr. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/181 anonim ***** válasza:
96%

"Önzőek.Fontosabb a karrier,mint az utód.Gyenge jellem."


Imádom ezt az érvet. Bár nem tudom, hogy miért önzőség az,ha az ember megteremti az anyagi biztonságot mielőtt gyereket vállal.

2022. febr. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/181 anonim ***** válasza:
22%

"amíg az én adómból tartom el őket családi pótlék és egyéb címszó alatt"


12 ezer ft-ból nem tart el senki sem egy gyereket, másrészt eltartod a cigányokat és a börtönben levőket is, valamint lehet (ne legyen ilyen) hogy olyan helyzetbe kerülsz, hogy rokkant leszel és mivel nincs gyereked aki gondodat viselné, az én adómból tart majd el téged az állam. Akkor majd beszólhatok neked?

Akkor blődség ez "az én adómból", hogy az valami hihetetlen. 25 év alattiak meg nem adóznak, szóval szóljunk be nekik is.


Ja és a jolly joker: Te is voltál gyerek, rád is kaptak családit, tehát téged az én adómból tartottak el, ergo én beszólhatok neked. 😂😂😂😂

2022. febr. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/181 anonim ***** válasza:
93%
Én pl. nem találtam olyat férfit, aki alkalmas lett volna családalapításra, ezért eszembe sem jutott a gyerekkérdés. Meg az életem sem volt olyan stabil, hogy alkalmas lett volna gyerekvállalásra.
2022. febr. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/181 anonim ***** válasza:
89%

Édesem, összehordtam annyi pénzt már, hogy ha majd vén idióta leszek és magam alá fogok csinálni, vagy más bajom lesz, telni fog magánintézményre. Megnyugodhatsz nem kell eltartanod majd.


A szüleim utánam nem igényeltek alamizsnát. Tudod jól kereső emberek voltak, nem az a pár forint vitte előbbre a háztartásunkat.

2022. febr. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/181 anonim ***** válasza:
94%
#23-as nagyszájú okostojás; te amúgy hány kölyköt ellettél eddig a világra, hogy ennyire osztod az észt?
2022. febr. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/181 anonim ***** válasza:
94%

23, engem nem mások adójából tartottak el, ugyanis nekem anyám-apám egész életében tisztességesen dolgozott. A ház, amiben felnőttem, nem mindenféle támogatásból lett, amit a kormány adott más kontójára, meg kedvezményes hitelekből, meg ingyen milliókból, hanem abból a pénzből, amit anyám meg apám összeraktak, meg a nagyszüleim segítettek egy élet kemény munkája után.


Abban a faluban, ahol felnőttem, és ez Nyugat-Magyarország, nem egy szegény, elmaradott régió, rengeteg család van 5+ gyerekkel is akár, ahol a nő már 30 körüli és még egyetlen napot nem dolgozott, de már van több gyerek. A férfi meg hol dolgozik, hol nem, hol be van jelentve, hol fusizik, csal, lop(!). Akkor gondolj bele, mi van az ország keleti részén, ahol mélyszegénységben élnek az emberek és konkrétan a segélyre csinálják sorban a gyerekeket. Elég naiv vagy, ha azt gondolod, van akinél az a pénz nem tényező. Sajnos rengeteg ember arra vállal gyereket.

Nem beszélve a CSOK-gyerekekről, akiket most termel ki a rendszer magából.

2022. febr. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/181 anonim ***** válasza:
89%

27, én pont Északkeleten élek. A magyar- és nem magyar családok, anyukák már hó elején remegve várják a családi pótlékot. Van aki abból vásárol be, mert ételt sem tud már az asztalra tenni. Soha nem akarnék ilyen lenni. Ezek nem egy gyereket vállaltak be a csóróságra, hanem 3-4et! Ovi és bölcsi mellett lakok, kutyasétáltatás közben hallom amit beszélnek. Mindig is szánalmasnak találtam őket.


Én felnőtt koromig azt sem tudtam hogy létezik ilyen hogy családi pótlék. A szüleim a saját pénzükből tartottak el, nem ilyen segélyeket igényeltek. 25-ös voltam.

2022. febr. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/181 anonim ***** válasza:
89%

#28, ha nekem ennyire nagy szám lenne, az lenne a minimum, hogy valamit felmutatok. Ezzel a hozzáállással legalább 8-10 gyereket elvárnék tőled, akár te szülted, akár csak megcsináltad. De gondolom még 1 sincs, de az arcod ennek ellenére hatalmas.


Ismered azt a mondást, hogy más fszával verni a csalánt könnyű? Mert te éppen ezt csinálod most...

2022. febr. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/181 anonim ***** válasza:
95%

"Igazából egyáltalán nem biztos, hogy jobb lesz az anyagi helyzeted 35 évesen, mint 25 évesen."


25 évesen még javában egyetemista voltam egy szörnyű kapcsolatban, albérletben élve.

35 évesen már annak a férfinek a felesége voltam, akinél jobb embert, társat keresve sem találhatnék. Albérlet helyett saját, hitelmentes kertesházban élünk, van két diplomám és három vállalkozásom.

Aki 35 évesen ugyanott tart, mint 25 éves fiatalként, az ne is vállaljon egyáltalán gyereket.

2022. febr. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!