Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sok szülő miért nem akar...

Sok szülő miért nem akar 30èves kor előtt szülő lenni?

Figyelt kérdés
2022. febr. 5. 10:33
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/181 anonim ***** válasza:
94%

91-es, de jó esetben az embernek 35 évesen már van saját otthona (ha hitellel is).


Mindig lehet az ember munkanélküli, de nem mindegy, hogy ki kell-e nyögnie havonta a bérleti díjat és van-e megtakarítása, amihez gond esetén nyúlhat. Nem csak a fizetés a lényeg, hanem a vagyon.


És ahogy írták, aki 35 évesen ott tart anyagilag, mint 25 évesen, az inkább tényleg ne is vállaljon gyereket.


Mi 25 évesen albérletben laktunk, és ha gyereket vállaltunk volna, tuti, hogy ma sem lenne otthonunk, nem tudtunk volna úgy megtakarítani. Nem is tudom, mit csináltunk volna, ha beüt valami gond.


Így 30 után lett gyermekünk, de legalább nem mennénk az utcára akkor se, ha egyikünk elveszíti az állását.

2022. febr. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/181 anonim ***** válasza:
98%

Én 25 vagyok, és már szeretnék gyereket. De hiába dolgozom évek óta, hol főállásban, hol csak diákként, mellette még nappalis egyetemista is vagyok, így keveset keresek. (Mesterszak, az alapszakot pedig nem elsőre találtam el, így jön ki a matek.) A mázlim, hogy a férjem bőven átlag felett keres, így nem kell aggódnunk az anyagiakon. Ja, csak ő meg már 30 felett van, mostanra lett jó egzisztenciája. Van több biztosításunk, bármelyikünk meghal, a másik egy csomó pénzt kap, ezen kívül van elég félretett pénzünk, hogy ha beüt a szar, egy ideig kihúzzuk belőle. Na, nyilván nem az én kis cuki zsebpénzemből, amit egyetem mellett keresek, hanem a férjem fizetéséből. Egyszerűen a legtöbb huszonéves ma még tanul aztán gyakornokként nem keresi halálra magát az első évkben. Aki meg nem tanul, hanem elmegy valami egyszerű munkakörbe, az szintén nem keres jól, csak ő valószínűleg később sem fog.

Persze, bármikor lehet bármi gáz, de nem mindegy, hogy egy haláleset, egy kirúgás, egy váratlan nagy kiadás úgy ér, hogy van B terv és félretett pénz, vagy úgy, hogy addig is épp csak megéltek a fizetésükből, és baj van. Én a második opcióra nem vállalnék gyereket, mert ebből lesznek a siárnkozós, adománykérős facebook posztok.

2022. febr. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/181 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és a biológia is játszik. Nekem is, meg szinte az összes barátnőmnek is van valami baja, ami kihat a termékenységre. PCOS, pajzsmirigy túl- vagy alulműködés, ilyesmik. És huszonéves nőkről beszélek. Nem tudom ez mitől van, de rengeteg manapság az ilyen betegségekkel küzdő nő.
2022. febr. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/181 anonim ***** válasza:
20%

97


Az ételnek nevezett szennyektől, ami a boltok 80%-át kiteszi :(

2022. febr. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/181 anonim ***** válasza:
41%
98, vagy inkább a stressz, a létbizonytalanság, generációs traumák, testképzavar, önutálat stb. A táplálkozás az csak egy kis szelete az egésznek.
2022. febr. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/181 anonim ***** válasza:
100%

99


Nyilván rá tesznek ezek is, de szerintem ezek nem új problémák, mégsem volt ennyi beteg ember. A táplálkozás viszont drasztikusan megváltozott és ezzel együtt a pajzsmirigyesek száma is megnőtt.

2022. febr. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/181 anonim ***** válasza:
26%
98. Akkor próbáld meg ezek közül mindent magad elállítani ebben a rohanó világban. Kíváncsi lennék hogy hány %-a sikerülne.
2022. febr. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/181 anonim ***** válasza:
17%

#62 nem jön a következő kör a 20asok gyalázására, a harmincasok épp így élnek, sőt a negyvenesek is.


Viszont vizsgáld meg, mi mondatja veled ezt a mantrát. Mert ebben a játékban nincs restart gomb.


Igen, abban igazad van egyébként, az egyetemet ne hagyd abba gyerek miatt. A képzetlen emberekért mindegy h kismama vagy nem, sehol nem kapkodnak. Egyébként a szüleink megcsinálták gyerekkel is a főiskolát, a nagyszüleink meg kb mindent is, akár öt gyerekkel is, miközben nem h mosógép nem volt, de a ruhákat is ők varrták plusz egy kis gazdaságot vittek hobbiból.. Ma mi van? Cirkuszt csinál mindeenki egy kis házimunkából is, pedig bedobálni a mosó szárítógép be vagy a mosogatógépbe kettő perc se.


A lényege a mondandómnak nem bárki fikázása, gondolkodásra, felismerésre ösztönzése sokkal inkább. Ráadásul az ember könnyen hazudik saját magának is, ez a legnagyobb csapda.

2022. febr. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/181 anonim ***** válasza:
81%

101


Nem akarom nagyon offolni a témát, de nem értem ezt miért írod nekem. Sehol se mondtam, hogy mindenkinek magának kell megtermesztenie mindent, de aközött és a mireliten való élés között is van átmenet.

2022. febr. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/181 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy van, hiszen a mirelit sem=a szeméttel, hiszen a konyhakertből származó fagyasztott málna is mirelit.
2022. febr. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!