Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sok szülő miért nem akar...

Sok szülő miért nem akar 30èves kor előtt szülő lenni?

Figyelt kérdés
2022. febr. 5. 10:33
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/181 anonim ***** válasza:
36%

Húh, elég komoly kis vita lett ebből.

Én azt szűrtem le, hogy az emberek nem változtak. Régen aki nem ment 20 évesen férjhez, azt a közvélemény elítélte, vén jánynak nevezte - ma már ha valaki fiatalon köt házasságot, vagy vállal gyereket, azt ítélik el. Pedig biológiailag 20 éves kor körül ideális. Természetesen én sem értek egyet azzal, hogy vannak olyanok, akik egzisztencia nélkül vállalnak gyereket.

Ugyanakkor az is beszédes, hogy sokan le írják, hogy utálják a gyerekeket (nem tudom őket is utálták-e a szüleik), ugyanakkor ha valaki azt írja, hogy utálja a macskákat vagy kutyákat, ugyanezek máris keresztre feszítik őket (jómagam egyébként szeretem az állatokat). Ez megint csak egy kettős mérce.

A nyugdíjak: a nyugdíjakat a következő generáció termeli ki. Ahhoz, hogy ez jól sikerüljön, a következő generációkban egyre több munkaképes korú ember szükséges. Mert ma keresel pl 500 ezret, abból levonják a nyugdíjalapot, de a pénz romlik idővel és mire nyugdíba mész, amit befizettél "bagóra se" elég. Mindegyik pénz romlik, a dollár is. Ha csak a te adódból fizetnék vissza a nyugdíjat, az semmit sem érne, mire nyugdíjas korú leszel. Elég megkérdezni egy 70 évest mennyi volt a fizetése 40-50 éve. Ha pl 20 ezer forint, abból leadózótt teszem azt 4 ezer forintot, az a pénz ma kenyérre sem lenne elég. Tehát akár tetszik akár nem, a majdani fiatalok fognak eltartani. Persze mivel egyre több az olyan, aki nem vállal gyereket, emiatt a nyugdíj rendszer összeomolhat, és ezért kizárólag ezek az emberek a hibásak, pedig ők maguk az államra mutogatnak. Az állam nem tud szülni, szóval a problémát nem rá hárítani kellene, hanem egyszerűen tudomásul venni, hogy ez van és te is tehetsz róla. A minimum, hogy nem siránkozol.

A magánnyugdíj pénztárakat pedig mindenki az állami támogatások miatt választja, aki nem, az hazudik. Ha nem így lenne, akkor gyűjthetné simán a párna alatt, vagy egy akármilyen bankszámlán a pénzt 0.5% kamattal. Ergo az, hogy most a nem családosok adójából támogatják a következő generációt, az senkit sem jogosít fel arra, hogy bírálja a családokat - mert ezek a családok biztosítják majd az ő jövőjét is. Minden mindennel összefügg, ezért lenne jó, ha az olyan emberek, akik abszolút nem értenek a közgazdaság tanhoz és az állam működéséhez nem próbálnának arcoskodni, mert mi, akik egyetemen tanultuk ezt csak kinevetjük őket.

A személyes véleményem az, hogy ha adottak a feltételek, minden családnak maguknak kell dönteniük arról, hogy mikor vállalnak gyereket. Sok esetben igaz, hogy 30 éves kor előtt nem tudnak elég feltételt megteremteni hozzá, bár én azt látom, hogy jó néhány esetben igazából ez azért van, mert nem is priorítás ez számukra.

Természetesen sok olyan ember is van, aki teljesen énközpontú és ezért nem akar gyereket - esetükben egyébként jobb is, mert egy önző ember nem szülőnek való, szóval én nem ítélem el ezért őket sem.


Aki nem tud belekötni az elmondottakba, az bosszúból nyugodtan pontozzon le, attól bizonyára megváltoznak a tények.

2022. febr. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/181 anonim ***** válasza:
100%
Egy nyomortanyán az óvszer hiánya a legkisebb gond... lehet azt se tudják mi az. Nőknek a fogamzásgátlóról nem is beszélve. 7-8 ezer Forint, és még menjen kivizsgálásokra előtte. Vannak olyan eldugott borsodi falvak, ahol a menstruáló lányok azt se tudják mi az a betét/tampon, és pénzük se lenne rá.
2022. febr. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/181 anonim ***** válasza:
94%

*Azok akik nem akarnak gyereket.Gondolom azt sem akarjátok majd, hogy a nyugdíjatokat más gyerekei termeljék ki nektek?"


Ez egy hülye érv, mondom ezt szülőként. Amíg többek közt a gyerektelenek finanszírozzák a jelenlegi gyerekeknek a közoktatást, az egészségügyet, a családi pótlékot meg sok minden mást, addig ezek a gyerek nem szólalhatnak meg, mert nekik meg a gyerektelenek nyugdíját kell fizetni.


A gyerektelenektől nem kell vonni a nyugdíjjárulékot akkor, és kivenni ezt a pénzt a közoktatásból.

2022. febr. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/181 anonim ***** válasza:
85%
Nyáron leszek 34 éves, én speciel búcsút inthetek a nyugdíjamnak. Ezt a felosztó-kiróvó rendszert nem lehet örökké fenntartani. Nekem biztosan nem lesz nyugdíjam, így sok lehetőséget keresek a pénzkeresésre hogy minél többet tudjak félretenni, vagy külföldre megyek.
2022. febr. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/181 anonim ***** válasza:
93%
74. Igen, így meg pláne nem lesz esélye hogy komolyabb szakmát tanuljon.
2022. febr. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/181 anonim ***** válasza:
100%
#72, ügyesen megkerülted a kérdést. Ha még könnyebb dolga is lenne bekerülni, akkor se biztos, hogy ezt a hivatást választaná. Sőt, az is lehet, hogy csinál 6 gyereket, és egyikből sem lesz orvos.
2022. febr. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/181 anonim ***** válasza:
100%
77-es, nekem ezt a tamponos, betétes dolgot mesélték ismerősök, akik nevelőotthonban dolgoznak. Nem akartam elhinni hogy a 21. században ilyen lehet, hogy egy lány nem tudja hogy mi az a betét vagy tampon :( Ezt hívják menstruációs szegénységnek.
2022. febr. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/181 anonim ***** válasza:
8%
78. De ha egyet sem csinálna, akkor sosem derülne ki hogy mind a 6 más pályát szeretne választani.
2022. febr. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/181 anonim ***** válasza:
100%
Magyar kislányok voltak.... csak iszonyat szegények.
2022. febr. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/181 anonim ***** válasza:
96%
79. De azért remélem hogy elmagyarázták neki hogy ebben a helyzetben mégis mit kell(ene) használnia.
2022. febr. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!