Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sok szülő miért nem akar...

Sok szülő miért nem akar 30èves kor előtt szülő lenni?

Figyelt kérdés
2022. febr. 5. 10:33
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/181 anonim ***** válasza:
8%
Van gyerekem, de a kérdéseket látványosan kerülöd. Másrészt először is te kezdtél bele állni a családos emberekbe, szóval ne játszd az áldozatot.
2022. febr. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/181 anonim ***** válasza:
97%
Hülye kérdés. Ha még nem szülő, akkor hogy lesz szülő, akárhány évesen is? "Sok szülő nem akar 30 alatt szülő lennu", eleve értelmetlen a kérdés.
2022. febr. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/181 anonim ***** válasza:
100%

/33 anonim ***** válasza:

"Igazából egyáltalán nem biztos, hogy jobb lesz az anyagi helyzeted 35 évesen, mint 25 évesen."


25 évesen épp befejeztem az egyetemet. 35 évesen stabil munkám volt.

Szerinted mennyire változott a helyzetem?

2022. febr. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/181 anonim ***** válasza:
6%

Liberóék az anyagi helyzetre fogják a gyerek nem vállalást, valójában az elb.szott, egoista nevelésük hozadéka ez, hogy zsigerből utálják a gyerekeket.

Ennyi erővel semmilyen életszakaszban ne vállaljon senki gyereket, mert az nem 1 évre szól, de nem is kettőre. Lehet 35 évesen toppon leszel épp, utána meg jön a zuhanórepülés.

2022. febr. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/181 anonim ***** válasza:
100%

Sok adományozó csoportban vagyok benne.

Nagyon sok olyan van, hogy kérnek: kiságyat, pelenkát, ruhát, gyógyszert, babafürdetőt, tápszert, babakocsit... kb. mindent, amire szüksége van egy babának. Én még ezekben a csoportokban nem láttam 30 feletti nőt/férfit kéregetni.

2022. febr. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/181 anonim ***** válasza:
100%

Miért nehéz egyeseknek azt felfogni, hogy sok ember NEM AKAR biztos egzisztencia hiányára gyereket vállalni? De igazán meghallgatnám annak az élettörténetét is, hogy milyen körülmények között vállalt akár csak 1 gyereket is, akik annyira hangoztatják, hogy 30 éves kor alatt mindenkinek LEGALÁBB 1 gyerekkel rendelkezni kell, máskülönben önzőségre vall a viselkedésük...

Sőt, mit szóltok ahhoz, hogyha valaki nem sajátot csinál, hanem örökbe fogad?

2022. febr. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/181 anonim ***** válasza:
100%

28, "A szüleid hova tették a családit?" - a családi pótlék a szüleim bevétele mellett jelentéktelen mennyiségű pénz volt. Mivel, mint írtam egész életükben tisztességesen dolgoztak, adóztak is. Sokkal többet adóztak, mint amit családi néven visszakaptak.


Én most 30 vagyok, 18 éves korom óta dolgozom, egyetem mellett is végig dolgoztam, még a diákmunkámból is adóztam.

"Akkor gondolom a nyugdíjat sem veszed majd fel, amit a mai gyerekek adójából fizetnek majd ki, igaz?" - nagyon kis vicces naiv vagy, ha azt hiszed, lesz nyugdíjunk. Aki ebben bízik, az nagyon pofára fog esni. Még csak 30 vagyok, de már van nyugdíjmegtakarításom, ami csak gyűlni fog. Nem alapozok állami nyugdíjra, de egy élet befizetett adója után egyébként, ami nem is kevés, mert átlagon felül keresek, igenis elvárhatnám. Ugyanis én nem veszek ki az államkasszából semmit, még orvoshoz is csak magánúton járok.

2022. febr. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/181 anonim ***** válasza:
9%
Azok akik nem akarnak gyereket.Gondolom azt sem akarjátok majd, hogy a nyugdíjatokat más gyerekei termeljék ki nektek? Nem is értem hogy aki nem akar utódot,annak mi értelme van a létezésének? A társadalom szempontjából haszontalan. Csak úgy van.
2022. febr. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/181 anonim ***** válasza:
95%

35, abban igazad van, hogy az ember anyagi helyzete bármikor megváltozhat, csak abba nem gondolsz bele, hogy eleve szar anyagi helyzetbe gyereket vállalni mennyiben nehezíti meg a szegénységből való kitörést.

Az nyilvánvalóvá vált számomra, hogy a közgazdasághoz semmit nem értesz, ezért megírom az egyébként nyilvánvalót: a gyerek a fő elszegényedési kockázat, és az a faktor, ami a szegény embert leginkább szegénységben tartja. Ezt nem én találtam ki, meg a csúnya libsik, egyszerűen az van, hogy ha nincs (elég) pénzed, de abból még egy embert el kell tartanod, és még a munkavállalásban is hátráltatva vagy, akkor sokkal kevesebb eséllyel fogsz előbbre jutni.

Értelmes ember ezt végiggondolja magától. Teljesen más az, hogy beüt a szar és rossz anyagi helyzetbe kerülök később, de akkor talán már van megtakarításom, befektetésem, ingatlanom, végzettségem, munkatapasztalatom, kapcsolataim, egyszóval tőkém, amivel sokkal könnyebb lesz ismét talpraállni.


Lehet itt önzőzni, meg libsizni, de ajánlom előtte, hogy kicsit tájékozódj, és akkor nem fogsz mindenki előtt hülyét csinálni magadból.

2022. febr. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/181 anonim ***** válasza:
94%

39-es, olyan nyugdíjmegtakarításunk van a férjemmel, ami mellett az állami nyugdíjunk eltörpül majd. + a passzív jövedelmi forrásaink akkor is ugyanúgy meglesznek majd, mint most.


Elég szomorú életed lehet, ha szerinted az egyetlen teljesítmény az életben az, hogy szülöd egymás után a gyerekeket, "majd lesz valami" alapon. Tudod, fel is kell ám őket nevelni, elindítani az életben. :)

2022. febr. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!