Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sok szülő miért nem akar...

Sok szülő miért nem akar 30èves kor előtt szülő lenni?

Figyelt kérdés
2022. febr. 5. 10:33
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/181 anonim ***** válasza:
90%
Gondolom azért, mert felelős ember nem szül a semmire, vagy más nyakára, és azért harminc éves megvan az ember mire megteremt egy stabil hátteret.
2022. febr. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/181 anonim ***** válasza:
89%

#80, ha ennyire lovagolni akarsz ezen a "mi lenne, ha..." szálon, akkor nézzük meg a másik oldalt is, mert az élet nem csak rózsaszín cukorfelhő.


Honnan tudhatjuk, hogy az, akit a világra hoz, nem lesz például autista? Mert azzal aztán tényleg a társadalom hasznára lesz, hogyha egy olyan gyereket hoz a világra, aki előreláthatólag 50 évesen sem lesz képes az önellátásra... Vagy honnan tudhatjuk, hogy nem lesz belőle sorozatgyilkos? Ami meg aztán végképp nem kell egy társadalomba sem.


Szóval maradjunk annyiban hogy a "mi lenne, ha..." kérdésekkel inkább ne foglalkozzunk, te meg foglalkozzál a saját gyerekeddel, ha már egyszer megcsináltad, a többieket pedig hagyd békén...

2022. febr. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/181 anonim ***** válasza:
88%
83. A nevelők nyilván elmagyarázták nekik, de a beivódott szokásokat nehéz volt levetkőzniük. Volt hogy rongyot tettek a bugyijukba, vagy vattát. De szépen lassan megszokták hogy ha ilyen helyzet van, tessék betétet vagy tampont használni.
2022. febr. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/181 anonim ***** válasza:
91%

Nálam például nincs reális esély arra, hogy 29-30 éves koromnál előbb legyen hozzá megfelelő egzisztencia. Koromból adódóan (24) nyilván szülhetnék most is,de nem lenne hová és miből eltartani.

Persze semmi sem garantálja, hogy addigra ez teljesül,akkor gyermek nélkül maradok. Nem tartom előnyösnek magamra nézve 35+ évesen szülni az első gyereket.

2022. febr. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/181 anonim ***** válasza:
71%
85. Ha nem szüli meg akkor sehonnan. Ami pedig engem illet, nekem egészségügyi okokból nincs gyerekem, nem pedig "egzisztenciális" okokból, mint a legtöbb válaszólónak. Ami szerintem nagy különbség, mert ha ez nem lenne, akkor én velük ellentétben már 10-15 éve apa lehetnék.
2022. febr. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/181 anonim ***** válasza:
9%
66-os.Nem a meddőkről írtam,és pláne nem Dunában lövetésről.Azokra reflektáltam akik tudatosan nem akarnak gyereket,holott lenne rá lehetőségük.A társadalom fejlődéséhez hozzátartozik a saját utódnemzés és nevelés is.Mielőtt megkapom, nekem sincs utódom.Már nem is lesz.Ebből kifolyólag nem is érzem magam egyenrangúnak,azokhoz képest akiknek van és normálisan feltudták nevelni.
2022. febr. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/181 anonim ***** válasza:
9%
De ezt az egzisztenciális kérdést is vizsgálhatjuk több oldalról. Mert tegyük fel valaki 25 évesen egy jólfizető állásba és 35 évesen eljut odáig hogy családot alapítson. Nos, mi a garancia hogy a munkahelye később sem rántja ki alóluk a szőnyeget?
2022. febr. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/181 anonim ***** válasza:
96%
Én sem szoktam érteni ezt. Olyan világot élünk, főleg ebben az országban, hogy a jövő hét is kétséges, nem hogy 15-20 év! Megszűnhet a jól fizető munkahely, kirúgnak, akármi. Akkor mi van? Ott állnék meglőve egy gyerekkel meg férjjel, hogy akkor most mi van?!
2022. febr. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/181 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! a sok hasznos válaszokat nem gondoltam volna ilyen sok választ kapok!
2022. febr. 5. 15:50
 90/181 anonim ***** válasza:
94%
Azt nem tudom más, miért nem akar 30 éves kor alatt szülő lenni, azt tudom én akarnék, de nincs párom és úgy nehéz. Pedig anyagi feltételeim adottak hozzá, hogy felneveljek még egyedül is egy gyereket.
2022. febr. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!