Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Albérletkérdés családtaggal...

Albérletkérdés családtaggal kapcsolatban? Hogy kérdezzünk rá finoman?

Figyelt kérdés

Testvéremmel 28-33 évesek vagyunk, én vagyok az idősebb. Mi a férjemmel vidéken élünk, ő Budapesten.


Van két gyerekünk, viszont anyagilag elég nehezen jövünk ki a fizetésünkből. Mindketten dolgozunk, én óvónő vagyok, férjem szakmunkás, mellette vállal kisebb munkákat is. De albérletben élünk, mellé van egy hitelünk is. Volt félretett pénzünk, az egy önerőre elég lett volna, de az esküvő után a szülei mondták, hogy ne ugorjunk bele egy lakáshitelbe, csináljuk meg magunknak a családi házuk felső szintjét. Úgyis nagy a ház kettejüknek. Naivan belementünk, sajnos nem lett jó vége. Mindegy.

Már 1,5 éve albérletben lakunk, de a kiadásaink mellett nem tudunk félretenni. Szeretnénk Budapestre költözni, ott neki is lenne ismerős útján jobban fizető munkája, az én munkám is valamivel jobban becsült lenne talán (itt az önkormányzat folyamatosan szívatja az óvónőket, hosszú ez).


Viszont ugye Pesten egy családnak az albérlet egy vagyon. Amennyivel több jönne be, az el is menne az albérletre.

De a tesóm 2 éve vált el, a válással eléggé megszedte magát. 4 lakással és egy osztrák nyaralóval szállt ki, plusz nem kevés pénzzel. A lakásokat kiadja, kérdeztem tőle még tavaly, hogy mennyiért, mondta, hogy 250-től 290-ig. Nekünk még a legolcsóbb is borzasztóan drága lenne, férjem szerint próbáljak beszélni vele, hogy esetleg fizetnénk valamekkora összeget, de nem a teljeset (nem azért, mert nem akarjuk, hanem mert nem tudjuk).


Nem örökre nyilván, és tudjuk, hogy ez egy hatalmas szívesség lenne, nem is verni akarom az asztalt, hogy igenis ez nekünk jár. De nagyon nagy segítség lenne, legalább az elején.



2022. márc. 14. 09:57
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/144 anonim ***** válasza:
98%
csepelen, közel a hév-hez (15 perc alatt a Petőfi hídnál vagy vele)120 ezer kb.egy kétszobás lakás. Miért huznád le a tesódat, ha mástól bérelhetsz ennyiért is??? nem értelek.
2022. márc. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/144 anonim ***** válasza:
27%
Nem is a munka hőse egy ovónő. Nem szakad bele, olyan rohadt sok mindent nem kell csinálnia.
2022. márc. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/144 anonim ***** válasza:
27%
30as akkor mi? napi 6 órát "dolgozik" amiből 2 órát alszanak a gyerekek, egy órát az udvaron vannak míg ő beszélget, fél óra az ebédeltetés mikor ő is eszik és a dajka ugrál. Maximum alvásidőben papírozik 1 órát. Érdemi munkát maximum napi 3 órában végez. Van egy rakat szünete, tanítás nélküli nap sttb.
2022. márc. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/144 anonim ***** válasza:
30%
Egy ovi és egy bölcsi mellett lakok. Hát nem szakadnak meg a dajkák és az óvónők sem.... kint cigiznek az épület előtt vagy beszélgetnek. Mindig kint áll 2-3.
2022. márc. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/144 A kérdező kommentje:
Beraknálak titeket egy 3 évesekkel teli csoportba, ahol van mondjuk 2 SNI-s gyerek is. Higgyétek el, hogy nem úgy mennétek haza, hogy milyen jót pihentetek munka közben.
2022. márc. 14. 11:20
 36/144 anonim ***** válasza:
49%
Kérdező, oké, én bemennék egy 3 évesekkel teli csoportba ha te mész helyettem 12 órázni covid intenzívre. :-D Én benne lennék a cserében
2022. márc. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/144 anonim ***** válasza:
59%
Ne háborogjál, hanem keress hirdetéseket inkább, és ne a tesódtól várd el az ingyen lakhatást! Ahelyett hogy itt pofázol, nézegethetnél hirdetéseket is, ha már ekkora vészhelyzet van!
2022. márc. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/144 anonim ***** válasza:
30%
Nyugi, kérdező, itt mindig az eredeti posztolót savazzák. Ha úgy írnád ki a kérdést, hogy „van öt ingatlanom, mert megkopasztottam a gazdag házastársamat a váláskor, és a tesóm szeretne olcsóbban lakni az egyikben, de nem engedem oda”, akkor sokkal durvábbakat kapnál.
2022. márc. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/144 A kérdező kommentje:
Mi az, hogy pofázok? Állatok neveltek téged, vagy mi ez a stílus?
2022. márc. 14. 11:24
 40/144 anonim ***** válasza:
56%
Oké, hogy ez itt a gyakori és nem a kérdezőt védem, de nem normális stílusban feltett egy kérdést, a válaszoktól meg hányingert lehet kapni. Lehet normális stílusban is válaszolni attól még, mert a kérdezőék elrontották... Ti is hibáztok, gondolom... Szánalom ez a színvonal, komolyan.
2022. márc. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!