Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megmondjam, hogy nem szerelemb...

Megmondjam, hogy nem szerelemből házasodom?

Figyelt kérdés

Anyám félt engem, hogy túl hamar ismerkedtem meg a szakításom után a mostani párommal, miért kell másfél év után esküvő, hová rohanunk... És lehet, hogy most azt érzem, ő az igazi, de elmúlik majd a rózsaszín köd és megbánom a házasságot.


De az igazság az, hogy ebben a kapcsolatomban sosem volt meg az a lángoló érzelmes, rózsaszín ködös szerelem. Nem is hiányzott. Szeretem a vőlegényemet, de nem vagyok szerelmes belé. Viszont megadja mindazt, amire vágyom és ez nekem bőven elég.

Lehet, hogy a családomat látva, és az előző kapcsolatom miatt is vagyok ennyire magabiztos a döntésemben, nem tudom. Ne egy kiöregedett vénlányként képzeljetek el, aki hozzámegy éppen az első férfihez, aki rámosolygott 40 év alatt... 21 éves vagyok, de nem vágyom randizós korszakra, szerelmi csalódásokra. Állandóságra, egzisztenciára és biztonságra annál inkább.

Ezt így senkinek nem mondtam, magamnak is jó időbe tellett, mire beismertem.


2022. ápr. 17. 19:33
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/161 A kérdező kommentje:

18-as, engedd már meg, hogy én jobban tudjam, hogy a saját kérdésem miről szól.. :D

Ha nem érdekel az én lelkivilágom, ne válaszolj. Egyszerű a történet.

2022. ápr. 17. 20:08
 22/161 anonim ***** válasza:
93%
A te érdekeidet nézve sem vagyok biztos ebben. Most hozzámész, lesz két gyereked majd 27-28 évesen szerelmes leszel. Akkor mi lesz? Nem hiszem, hogy csak hatalmas lángoló szerelemből lehez házasodni, de egy rossz kapcsolatból menekülve nem hiszem, hogy jó ötlet.
2022. ápr. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/161 anonim ***** válasza:
94%

"Mert a Don Juannal a szerelem majd elmúlik úgyis, és ülhetek a kút fenekén, hogy most mihez kezdjek."


A szerelemből lett szeretet és tisztelet örökre megmarad., ha kölcsönös.

De a te kis langyos érzéseidet akármikor elsöpri egy nagy szerelem, ami betoppan majd az életedbe 5 év múlva, vagy 10 év múlva.

2022. ápr. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/161 A kérdező kommentje:
Nem fogja elsöpörni az egzisztenciát és az anyagi biztonságot viszont.
2022. ápr. 17. 20:10
 25/161 anonim ***** válasza:
90%
14 évesen sem voltam ilyen ostoba, mint ez a 21 éves.
2022. ápr. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/161 anonim ***** válasza:
92%

Mikorra tervezitek az esküvőt? Hol fogtok lakni? Most együtt laktok? Mennyit vagytok együtt? A jegyesség lehetne hosszabb, hogy még jobban megismerjétek egymást. Esetleg össze is költözhetnétek, vagy több rövidebb-hosszabb pihenőket, nyaralásokat tölthetnétek együtt.


Tudtok mindenről beszélgetni, dolgokat megbeszélni, együtt tervezgetni?


"Lehet, hogy a családomat látva, és az előző kapcsolatom miatt is vagyok ennyire magabiztos a döntésemben, nem tudom."

Mit láttál a családodban és az előző kapcsolatodban, ami befolyásolja a döntésedet?


Ha nem is írod itt le a válaszaidat, érdemes ezeken elgondolkoznod.

2022. ápr. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/161 anonim ***** válasza:
91%

24

És ha olyanba leszel szerelmes, aki jó az ágyban, szép, kedves veled és még gazdag is? :D Ja, aha, akkor máris röppensz majd a karjaiba.

2022. ápr. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/161 anonim ***** válasza:
91%
"Igazából a vőlegényem ezt nem tudja, nem is tervezem beavatni." - tehát átvered szerencsétlent. Ez nem szeretet. Akit szeretek, annak nem hazudok, és nem viszem bele egy ilyen komoly dologba önző módon.
2022. ápr. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/161 anonim ***** válasza:
93%
Szegény anyád, ennyire nem ismer? Hát mutatkozz be neki. Mondd el mindenképp.
2022. ápr. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/161 anonim ***** válasza:
91%

Nem rosszindulatú, csak még még nagyon éretlen. Az empátiát tényleg nem ártana fejleszteni.

Kérdező, nem a vőlegényedről szól a kérdés, de a kapcsolatotot és egy esetleges házasság már róla is szólna, nem? Írtad, hogy ő szerelmes beléd, te meg nem akarod vele közölni, hogy te nem. Én nem tudnám így átvágni. Hidd el, ő is meg fogja érezni, hogyan érzel te iránta. Én nem ugranék bele a házasságba 21 évesen, pláne ilyen körülmények között. Nem mellesleg 21 évesen milyen végzettséged, anyagi biztonságod van? El tudnál látni két gyereket egyedül, ha 5-8 év múlva netán vége szakadna a kapcsolatnak?

Amire hidd el, van esély. Te az előző, toxikus kapcsolatod miatt nem vagy most szerelmes, de hidd el, a szerelem még rád találhat. Akár a mostani pároddal, akár mással. Ő is átpártolhat máshoz, olyan emberhez, aki szeretni fogja szerelemmel, ha megérzi, hogy részedről nem ez a helyzet. Előbb-utóbb ki fog derülni az igazság számára. Legjobban tennéd, ha várnál még és ha pár év múlva így is egymásra hangolódtok, akkor vedd elő a témát újra.

2022. ápr. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!