Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok a helyemben?...

Mit csinálnátok a helyemben? Egész délelőtt főztem a páromnak, erre ő hazaállít és közli hogy nem éhes, mert nemrég evett meg 2 hamburgert.

Figyelt kérdés

Feltudnék robbanni. Feleslegesen keltem fel hajnalban, mentem piacra és főztem egész délelőtt.

A kedvencét főztem, húslevest és pörköltet. Csináltam neki meglepetésként piskótát, de még azt sem kóstolja meg.

Ilyenkor annyira feleslegesnek érzem magam. :(


Ja és soha nem panaszkodott a főztömre. 23N


2010. szept. 18. 12:38
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 A kérdező kommentje:

Nem volt ilyen kérdésem, hogy szerintetek hisztérika vagyok-e. Van aki annak tart, van aki nem.


Az én párom nem jár el qvázni, és nem a játékgépbe dobja a pénzt. Akinek ilyen a párja, azt még csak sajnálni sem tudom, hisz nem muszáj vele maradnia.


Már megnyugodtam, de akkor is bánt ez az egész.

2010. szept. 18. 13:29
 42/64 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva engem megleptek a válaszok. Meglepett hogy a válaszolók döntő többsége a kérdezőt tartotta hisztérikának és az úriembert simán felmentették, holott ez minimum tapintatlanság. Az a baj hogy a mai világban a nők minden elnéznek, eltűrnek a férfiaknak, nem támasztanak igényeket és ez látszik is az egyik megnyilvánulásból, hogy "örüljön hogy hazament és nem qvázik meg piál". Könyörgöm ennek kell örülni? Szerintem ez a normális és nálam pl az igényszint nem ott van hogy csak hazajöjjön. Én tökéletesen megértem a kérdezőt, engem is bántott volna mert nem kötelességem hogy a hétvégémet, szabadidőmet a konyhában töltsem és főzzek, de meg teszem mert szeretem a párom, viszont ha ezt nem értékeli akkor nem fogom csinálni. És nem hiszem hogy a kérdezőnek kéne örülni hogy a párja még vele van hanem fordítva... Nálunk a családban is így működtek a dolgok. Ha édesapám mondjuk a hétvégi ebédre jóllakottan ért volna haza míg édesanyám főzött az nem lett volna egy kézlegyintéssel elintézve.
2010. szept. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 anonim ***** válasza:
100%

13:31 Teljes mértékben igazad van!

Túl sok a rosszindulatú ember!

2010. szept. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 anonim ***** válasza:
44%
Elhiszem, hogy bánt és nem vagy hisztérika. Te felkeltél, beszerezted a hozzávalókat, elszúrtad az egész délelőttödet vele, ahelyett, hogy aludtál volna délig vagy csináltál volna valami értelmeset. Kedveskedni akartál neki és mindezt még csak nem is meglepiből, hanem előre eltervezett ajándék volt. Ha annyira megkívánta a hambit, akkor legalább mikor hazaért, kóstolta volna meg a főztödet. Velem is volt olyan, hogy tök kedvesen főztem a barátomnak, csomó időt elszúrtam vele, erre közli, hogy már nem éhes, mert az anyja teletömte. Rosszul esik az ilyen, mert annyi nincs bennük, hogy legalább értékeljék. Nagy férfiak, annyit esznek, mint a lovak, de ilyenkor meg játsszák az agyukat. Szánalmas. Én nem szólnék hozzá a helyedben egy darabig.
2010. szept. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 anonim ***** válasza:
30%

Az a probléma, hogy elbeszéltek egymás mellett és nem teszel különbséget lényeges és nem lényeges dolgok között.


Sajnos fiatalabb koromban én is elkövettem hasonló típus hibákat és a jelenlegi élettársam felesége is valószínűleg ezt tehette, mert a párom ezerszer hálálkodott már azért, hogy én soha nem cirkuszolok ilyesmin.


Érdemes végiggondolni, hogy mit szeretnénk (és mit fogunk!!!) elérni azzal, hogy hisztis kirohanást rendezünk egy fölöslegesen megfőzött ebéd miatt. Valószínűleg a férjed nem azért evett hamburgert ma, mert téged semmibe akart venni, a munkádat nem értékelte, hanem mert ott, abban pillanatban arra vágyott. A férfiak agyában ez nincs így összefüggésben és ha arra kényszerítjük őket, hogy görcsöljenek ilyesmin, nem azt fogjuk elérni, hogy jobban tisztelik a fáradozásunkat, hanem elindul bennük valamiféle ellenérzés, elkezdenek ők is tiltakozni, esetleg sumákolni, aztán később még nagyobb sérelmek még nagyobb ellenérzéseket váltanak ki.


Nem azzal tiszteli meg a férfi a társát, ha rohan haza megenni az ebédet, amit főzott neki a párja, hanem azzal, hogy örömmel siet hozzád haza, mert vele akar lenni.


És mikor siet egy férfi örömmel haza? Ha egy kedves, mosolygós nőt talál otthon, aki egy ilyen "baki" után vigyorogva azt mondja: Megkívántad a hamburgert? Egészségedre! Majd megeszi a levest, meg a pörköltet később, hiszen mindkettő melegíthető, nemde? Legyél sokkal lazább ezekben a dolgokban, megéri!


Tapasztalatból beszélek, elhiheted. Az én párommal madarat lehet fogatni azért, mert hagyom élni, levegőt venni és nem korlátozom felesleges hülyeségekkel és ez kölcsönös. Ok, természetes, hogy vannak alapszabályok nálunk is, de abba azok az alapvető emberi normák tartoznak, mint hűség, becsület, tisztességes, kulturált beszéd, egymás kölcsönös tisztelete.


Azzal nem sértett meg Téged, hogy nem ebédre eszi meg a pörköltedet, hanem máskor, ez nem az a kategória, amin érdemes felháborodni.

2010. szept. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 A kérdező kommentje:
Az én családomban ismeretlen dolog volt az, ha anyukám főz, akkor bárki a családból ne legyen éhes, mert ő ebéd előtt evett.
2010. szept. 18. 14:46
 47/64 anonim ***** válasza:

Ez viszont most már egy másik család, ez a TE CSALÁDOD, itt nem feltétlenül kell ugyanazokkal a szabályokkal élni, mert nem biztos, hogy eredményes, ugyanis mások vagyunk, másféle normák is jók lehetnek és nem mellesleg más korban élünk!


Pl a barátnőm családjánál az volt a szokás, hogy a nők körbeugrálták a férfiakat, folyton a kedvencüket főzték, háztartásbeliként éltek, a barátnőm is így akart élni, a férje viszont nem erre vágyott... El is váltak.

2010. szept. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 anonim ***** válasza:
0%
Mondok neked egy hasonló példát az életemből. Utcabálra készültünk pár hete. Sajnos nem jött össze, mert későn ért haza a párom részben a saját hibájából, részben a körülmények miatt. 100 nőből 99 tuti hisztizett volna, én megértő voltam. Egész héten azt se tudta, hogy tegye jóvá, kedveskedett, a következő hétvégére már moziba mentünk. Mire mentem volna, ha hisztizek? 2 hét mosolyszünet, mozi meg semmi. Megéri? Szerintem nem.
2010. szept. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 anonim ***** válasza:
0%

Annyira utálom, hogy az ilyenek miatt engem is (és a legtöbb nőt) leírják hisztisnek.

Megy a női mártírkodás. Nem kell felkelned hajnalban, és főzni neki. Te ezt választottad. A párod viszont, épp azért, mivel felnőtt, ha éhes, tud magának enni szerezni, és nem várja, hogy anyuci majd megetesse.

Ne érezd magad feleslegesnek, fog enni. Csak nem akkor, mikor hazaért, hanem pár óra múlva. Nem értem, ez miért téma.

2010. szept. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim ***** válasza:
14:31-es! Na látod ez tipikusan az a hozzáállás amiről beszéltem. Mindent megengednél a férfinak, mindent szépen mosolyogva elfogadsz csak hogy ne tartson hisztisnek, ne legyen balhé és megtartsd a férfit. És hol van az ami neked fontos? Ha kérdezőnek ez fontos (szerintem is az) akkor álljon ki mellette. Mind a két félnek kell engedményeket tenni és tiszteletben tartani ami a másiknak fontos. És talán itt tényleg a legfontosabb dolog a tisztelet. Ha a férfi semmibe veszi a nő igyekezetét, törekvését akkor nem tiszteli meg annyival hogy nem zabál be a mekibe mert épp azt megkívánta. A másik fele meg az, hogy mi lenne ha mindenki mindig megtenné amire épp az adott pillanatban vágyik? Inkább ne is gondoljunk bele. Ez most éppen lehet hogy kis dolognak tűnik, de ha ez a hozzáállása, akkor nagyobb dolgokban is ez lesz és a nő meg csak tűrhet és mosolyoghat egész életében! Ennél sokkal büszkébbnek és önérzetesebbnek kell lenni, ha a szeret a férfi akkor ezért nem fog elhagyni.
2010. szept. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!