Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sógornőm abortuszra akar...

Sógornőm abortuszra akar menni, a hozzáállása miatt nem akarom vele tovább igazán tartani a kapcsolatot. Én lennék rosszul bekötve?

Figyelt kérdés

Sógornőmnek friss kapcsolata van, 3 hónapja vannak együtt, már együtt is élnek. Egyik nap azzal írt rám, hogy terhes, de abortuszra megy, mert még nem most terveztek babát, csak fél év múlva. Itt még nem ítéltem el, csak fura volt.

Pár nap múlva röhögve hívott fel, hogy mikorra megy a nőgyógyászhoz, meg, hogy hihetetlen, hogy a párja spermája ennyire erős, hogy már az előváladéktól terhes lett. Kiderült, hogy csak megszakítással “védekeztek”. Férjemnek is írt, tele röhögős smileyval, hogy hogy járt, meg, hogy “ez tuti nem egy baba”.

Nekem morálisan nem fér bele, hogy valaki poénnak veszi az abortuszt, hogy röhögcsél rajta.

Nekünk lombikkal sikerült a baba, de ne értsetek félre, nem önsajnáltatásból mondom. De, hogy még a saját testvérének is röhögve mondja, aki évekig küzdött a gyerekért számomra nonszensz.

Mi a véleményetek?


2022. máj. 26. 17:29
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/72 anonim ***** válasza:
69%

Teljesen mindegy, hogy friss e a kapcsolat, van e már gyereke, mikor akartak stb

Akkor sincs közöd a döntéseihez. Nem tartozik rád.

2022. máj. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/72 anonim ***** válasza:
19%
41: Nincs valóban nincs de mégis csak egy elpazarolt emberi életről beszélünk.
2022. máj. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/72 anonim ***** válasza:
96%
36, szerintem is korai, bár láttam már hasonlót, és jó vége lett. Nem ez a lényeg. Már most tervezi, hogy fél év múlva akar gyerek ugyanebbe a kapcsolatba, akkor nem lesz korai?
2022. máj. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/72 anonim ***** válasza:
85%
39.: Szerinted milyen jellemre vall abortusszal röhögve kérkedni egy lombikosnak? És még a kérdező pátyolgassa? Ugye ez egy rossz vicc? A másik: dehogy sírja tele a párnáját az ilyen érzelmi analfabéta...
2022. máj. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/72 anonim ***** válasza:
83%
42.inkább nem kívántról azért mégse kívánhatod hogy mindenki szüljön főleg nehéz körülmények között vagy ha a gyerek sorsa eleve rossz lenne...ez a felfogás rég rossz. Itt más az eset, de azért ez elég korlátolt vélemény...Meg kb ha egy nő elvetél az is szerinted elpazarolt emberi élet lenne úgy hogy nem tehet róla?...azért ne vegyél mindenkit egy kalap alá
2022. máj. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/72 anonim ***** válasza:
85%
42.meg balesetek is vannak, nincs 100százalékos védekezés. Bármikor becsúszhat egy nemkívánt gyerek és aki nem szeretne nem lehet ráerőszakolni főleg nem rábeszélni..
2022. máj. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/72 anonim ***** válasza:
11%

45: Olyanokat írsz amiket nem állítottam.


"Meg kb ha egy nő elvetél az is szerinted elpazarolt emberi élet lenne úgy hogy nem tehet róla?"

- mivel elvetélt ezért az nem elpazarolt élet mivel eredetileg sem tudott volna megszületni.


Amiatt elpazarolt mert mint ahogy kiderült a nőnek már van 2 gyereke és akart egy harmadikat ezzel az új csávóval csak egy icipicit később.

Emiatt jogos az állításom hogy elpazarolt élet.

"főleg nehéz körülmények között vagy ha a gyerek sorsa eleve rossz lenne"

nem is állítottam, megint te magyarázod bele a kisebbségi érzéseidet.

nyilván az állításoddal egyetértek viszont arra kérlek hogy olvasd el még egyszer azt a történetet amit a kérdező írt.

2022. máj. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/72 anonim ***** válasza:
18%
De itt nem arról van szó, hogy szeretne e gyereket, vagy nem, hanem arról, hogy egy gyilkosságon röhög. Szerintem undorító, de úgyis vissza fogja kapni az élettől, lehet, hogy később rákos lesz és aztán majd azon fognak nevetni.
2022. máj. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/72 anonim ***** válasza:
18%
48.Na ez már más megvilágítás, eddig valahogy nem jutott el nekem. Így persze szerintem is undorító-.
2022. máj. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/72 anonim ***** válasza:
23%

"főleg nehéz körülmények között vagy ha a gyerek sorsa eleve rossz lenne"


nem is állítottam, megint te magyarázod bele a kisebbségi érzéseidet.


Igen de ez nem kisebbségi érzet, csak mondom ez is lehetőség, hogy ilyen is lehet..

2022. máj. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!