Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyszülő nem látogatása...

Nagyszülő nem látogatása szerintetek korrekt viselkedés?

Figyelt kérdés

Édesanyám sose volt az a nagymama típus. Nem ajnározta az unokáit mint más nagyszülő. Nem hordta őket játszótérre, fagyizni, kirándulni, fürdeni...stb. Ha eljött hozzánk pár mondaton kívül nem volt témája a gyerekkel. Ezzel azt érte el h nem is nőt hozzá egyik gyerekem sem. Akik azóta felnőttek De én hiszem h a maga módján szereti őket...pl. tavaly kirepült a nagyobbik gyerekem és szüleim anyagi támogatásával tudtak venni egy olyan lakást, amilyet szerettek volna. Ami fáj nekem is és édesanyámnak is h a sok pénzt elfogadták a lakáshoz / ez másfél éve tortent/ de a nagyszülőkre rá nem nyitják az ajtót. Szóvá tettem a gyerekemnek h legalább havi egyszer nézzen rájuk de nem szeretne. Holott majdnem előttük jár el dolgozni Azt mondta h halas a pénzért de ennyi.Ha adtak akkor úgy adjak h feltétel nélkül és ne kelljen érte látogatni. Nem érzi jól magát náluk és ő oda nem megy ahol nem érzi jól magát! Ne is szekáljam ezzel...

Szerintetek ez normális viselkedés a gyerekemtől? Mert ő szerinte az, sőt a párja szerint is! Én a helyébe olyan halas lennék..


2022. jún. 8. 08:43
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/75 anonim ***** válasza:
76%
Azért a gyereked is jó számító. Nagyit leszarom, de a pénze kell. Én biztos visszakövetelném a lakás árát, akár bírósági úton is.
2022. jún. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/75 anonim ***** válasza:
71%

Az sem korrekt, hogy adok valamit - állítólag önzetlenül - majd később az utólag általam meghatározott feltételek alapján fizetséget várok érte (legyen az akár anyagi, akár nem anyagi természetű). A nagymama ezzel gyakorlatilag egy olyan csereüzletbe akarta az unokát belerángatni, amibe sose ment volna bele, ha tiszták lettek volna a feltételek ("adok pénzt, cserébe szeress és látogass" y ez nem így működik).

Az más kérdés, hogy az unoka is elég opportunista módon viselkedett, de szerintem még mindig kevésbé inkorrekt, mint a nagyszülő. Nem ígért semmit, így nem csapott be senkit. A mamával ellentétben nem is próbált manipulálni.

2022. jún. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/75 A kérdező kommentje:
Pedig kiskorukba is összejártunk. Én semmi rosszat a nagyszülőkre nem mondtam holott én is láttam h nincs az az ajnározás. De nem szóltam én tisztelem, szeretem a szüleimet
2022. jún. 8. 10:05
 14/75 anonim ***** válasza:
74%

Tipikus esete a szeretet megvételének.

Ha egy anya csinálná ezt, hogy időtöltés, szeretgetés helyett megvesz a gyereknek mindent, amit kiejt a száján, kígyót békát köpködnének rá, de mivel a nagyi csinálta, az unoka a hibás, hogy elfogadta a pénzt.

Kis kettős mérce???

2022. jún. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/75 anonim ***** válasza:
31%
Nem kell az unokat ajnarozni
2022. jún. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/75 A kérdező kommentje:

6#

Nem érzem magam hibásnak! Összejártunk de hiába ha a nagyszülő nem foglalkozott vele!!! Azzal én mint szülő nem tudtam mit kezdeni! Nem vitte sehová el, nem beszélgetett vele melyen semmiről. Ezek miatt nem alakult ki köztük bensőséges kapcsolat. Hordhattam én hozzájuk ha így alltak hozza. Most is volt szülinap és igen elhívtuk nagy kegyesen eljött tiszteletből, melyet végig ült mint egy savanyú uborka..mindenkinek feltűnt elsonek távozott is a helyszínről...ennel többet en mit tudok tenni értük?

2022. jún. 8. 10:14
 17/75 anonim ***** válasza:
70%

Az a baj, hogy az embereket nem a maga módján kell szeretni, hanem az ő saját módjukon. Lehet nem érdekelné őket a pénz, ha a nagyi jâtszott volna velük kicsinek. Szívesen látogatnák, ha úgy nőnek fel, hogy a nagyi szereti őket, az ő számukra is felfogható módon.


Szerintem is az lett volna fair, amit a 12-es mond, hogy mikor a nagyi odaadja a pénzt, akkor tisztázza, hogy azt a figyelmet, amit mások az egymás iránt érzett szeretettel önzetlenül adnak egymásnak, ő szeretné készpénzzel megvásárolni.

2022. jún. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/75 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem ez a te és a nagyszülők hibája, a gyerek egy szinte tiszta lap, más értékeket kellett volna neki átadni és a nagyiéknak meg jobb kapcsolatot kellett volna vele kialakítani, ha nem tetszik a jelenlegi viselkedése.


Ha ennyire hiányzik nekik az unoka, menjenek el ők hozzá, vagy legalább hívják fel és hívják el magukhoz. Te is szervezhetnél a gyerekekkel olyan közös programot, aminek az egyik pontja a nagyiék meglátogatása.


Egy beszélgetés se lenne rossz a gyerekkel, hogy valójában miért ódzkodik ennyire a nagyszülőktől.

2022. jún. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/75 anonim ***** válasza:
70%

14-esnek nagyon igaza van!


A nagymamának is, meg unokájának is van névnapja, születésnapja, meg ott van húsvét és karácsony is, amikor összejöhet a család. Akkor szoktak találkozni? Megköszöntik egymást? És akkor a nagymama hajlandó szóba állni az immár felnőtt unokájával?

Tartok tőle, hogy nem. Ha ui. ezeken az alkalmakon beszélgetne vele, akkor elindulna köztük valami, és az unoka időnként biztos beugrana hozzá.

Vagy nem is köszöntik egymást, akkor meg nem is tudom, mire föl várná nagymama, hogy az unokája beugrik hozzá beszélgetni.

2022. jún. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/75 anonim ***** válasza:
75%

1. Anyuddal kéne beszélni, hogy nem tudna-e nyitni felétek

2. Megpróbálhatsz nyitni felé te is, nekem furcsa, hogy valakinek kérdéseket tesznek fel, bevonják és ennek ellenére "savanyú uborkaként ül", és nem is beszélget. Ha elment elsőként, akkor lehet, hogy rosszul érezte magát valami miatt? Te tudsz beszélgetni a szüleiddel? A gyereked mit csinál másképp?

3. Ha nem érzik jól magukat, a nagyszülőknél, akkor ez tényleg terhes. Először próbálj több közös programot szervezni.

2022. jún. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!