Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyszülő nem látogatása...

Nagyszülő nem látogatása szerintetek korrekt viselkedés?

Figyelt kérdés

Édesanyám sose volt az a nagymama típus. Nem ajnározta az unokáit mint más nagyszülő. Nem hordta őket játszótérre, fagyizni, kirándulni, fürdeni...stb. Ha eljött hozzánk pár mondaton kívül nem volt témája a gyerekkel. Ezzel azt érte el h nem is nőt hozzá egyik gyerekem sem. Akik azóta felnőttek De én hiszem h a maga módján szereti őket...pl. tavaly kirepült a nagyobbik gyerekem és szüleim anyagi támogatásával tudtak venni egy olyan lakást, amilyet szerettek volna. Ami fáj nekem is és édesanyámnak is h a sok pénzt elfogadták a lakáshoz / ez másfél éve tortent/ de a nagyszülőkre rá nem nyitják az ajtót. Szóvá tettem a gyerekemnek h legalább havi egyszer nézzen rájuk de nem szeretne. Holott majdnem előttük jár el dolgozni Azt mondta h halas a pénzért de ennyi.Ha adtak akkor úgy adjak h feltétel nélkül és ne kelljen érte látogatni. Nem érzi jól magát náluk és ő oda nem megy ahol nem érzi jól magát! Ne is szekáljam ezzel...

Szerintetek ez normális viselkedés a gyerekemtől? Mert ő szerinte az, sőt a párja szerint is! Én a helyébe olyan halas lennék..


2022. jún. 8. 08:43
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/75 anonim ***** válasza:
77%

#59 Nagyon őszinte dolog elfogadni olyan valakitől több milliót és azt sugalni, hogy kedveled, ha havi egyszer nem akarod látni.


Itt a nagyi is be van csapva. Adott az unokájának egy óriási ajándékot, mert a maga módján szereti. Az unoka pedig elfogadta a pénzt, nem mondta azt, hogy nem kedvellek, ezért nem fogadok el tőled ilyen értékben ajándékot, ami amúgy az őszinte hozzáállás lett volna.

2022. jún. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/75 A kérdező kommentje:

Szuleim úgy gondoltak segítik őket elindulni. Önzetlenül..csak szegények arra álmukba se gondoltak h odaadjak a megtakarításukat és utána le lesznek szarva..emberszamba sincsenek véve...hisz az ajtó nincs rájuk nyitva...

Biztos velem van a baj de én fordított esetben rájuk nyitnám azért az ajtót...ha már a munkájuk gyümölcsét nekem adtak ..Akkor olyan rossz emberek nem lehetnek

.

2022. jún. 8. 13:39
 63/75 anonim ***** válasza:
67%

"Itt a nagyi is be van csapva. Adott az unokájának egy óriási ajándékot, mert a maga módján szereti"


Hát nem tudom, huszonvalahány év alatt nem tűnt fel a nagyinak, hogy az unokája közömbös iránta, mert nem azt a fajta "szeretetet" igényelte, amit ő szeretetnek nevez. Azért legkésőbb kamaszkorban már làtszik, melyik gyerek kötődik a nagyszüleihez, meg melyik nem, feltételezem, a kérdező gyereke akkor sem foglalkozott a nagymamájával (miért tette volna?), mit gondolt a nagyi tulajdonképpen?


Hogy évekig lefosta az unokával való foglalkozást, nincs köztük semmi bizalom és szeretet, de ha ad némi pénzt, ez meg fog változni? Sőt, ha a nagyinak eddig nem volt igénye az unokára, akkor most miért van?

2022. jún. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/75 anonim ***** válasza:
72%

"csak szegények arra álmukba se gondoltak h odaadjak a megtakarításukat és utána le lesznek szarva"


Mert mit vártak, ha őket se érdekelte az unoka?

2022. jún. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/75 anonim ***** válasza:
16%
#63 Az érv szempontjából lényegtelen, hogy a nagyinak feltűnt-e bármi.
2022. jún. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/75 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező, azt értsd meg, ez nem úgy működik, hogy adok valakinek valamit, amit nem kért (akármilyen nagy dolog is, és akármekkora segítség), aztán kérek valamit cserée, amit utólag én határozok meg.

Más kérdés, hogy egy ilyen ajándékot elfogadni is gerinctelen dolog, ha nincs kötődés. Ezt viszont nem fogod tudni megváltoztatni.

2022. jún. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/75 A kérdező kommentje:

Nem fogom tudni megváltoztatni sajnos mert a gyerekem is makacs. Ha felhozom a témát ő le is zárja h hagyjam vele békén! Nem szeret náluk és nem fog elmenni ne is erőszakoskodjak .

Szüleim is megmondtak ne is szóljak neki ha nem jön nem jön. De nekem fáj mert látom h szüleimnek is iszonyúan fáj h így áll hozzájuk.

2022. jún. 8. 13:56
 68/75 anonim ***** válasza:
31%

Jaj, hagyjuk már ezt a kamu kérdést...


Az egyik pillanatban még azt bizonygatod, milyen rossz nagyszülők voltak a szüleid, a másikban meg már a gyereked a sz*r, mert nem érdeklik a nagyszülei, akik lesz*rták.


Tudod, mit kéne tenned, ha ez nem kamu? Semmit. Játsszák le egymás között, felnőtt emberek. Ha ennyire nem bírod ki, akkor mondd meg a gyerekednek, hogy szerinte vissza kéne adnia a pénzt, a szüleidnek meg azt, hogy tudjanak rá, ha ilyen nemtörődöm nagyszülők voltak, miért nem kérdezed meg tőlük, min csodálkoznak?

2022. jún. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/75 A kérdező kommentje:
68# nem bizonygatok semmiféle rossz nagyszülőseget. Ok ilyenek én elfogadtam így őket! Nem lehet mindenki gyermekszerető.
2022. jún. 8. 14:10
 70/75 anonim ***** válasza:
70%
De, bizonygattad, illetve elsimerted az elején, hogy a szüleid érdemben nem foglalkoztak az unokával. Akkor min csodálkoztok?
2022. jún. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!