Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyszülő nem látogatása...

Nagyszülő nem látogatása szerintetek korrekt viselkedés?

Figyelt kérdés

Édesanyám sose volt az a nagymama típus. Nem ajnározta az unokáit mint más nagyszülő. Nem hordta őket játszótérre, fagyizni, kirándulni, fürdeni...stb. Ha eljött hozzánk pár mondaton kívül nem volt témája a gyerekkel. Ezzel azt érte el h nem is nőt hozzá egyik gyerekem sem. Akik azóta felnőttek De én hiszem h a maga módján szereti őket...pl. tavaly kirepült a nagyobbik gyerekem és szüleim anyagi támogatásával tudtak venni egy olyan lakást, amilyet szerettek volna. Ami fáj nekem is és édesanyámnak is h a sok pénzt elfogadták a lakáshoz / ez másfél éve tortent/ de a nagyszülőkre rá nem nyitják az ajtót. Szóvá tettem a gyerekemnek h legalább havi egyszer nézzen rájuk de nem szeretne. Holott majdnem előttük jár el dolgozni Azt mondta h halas a pénzért de ennyi.Ha adtak akkor úgy adjak h feltétel nélkül és ne kelljen érte látogatni. Nem érzi jól magát náluk és ő oda nem megy ahol nem érzi jól magát! Ne is szekáljam ezzel...

Szerintetek ez normális viselkedés a gyerekemtől? Mert ő szerinte az, sőt a párja szerint is! Én a helyébe olyan halas lennék..


2022. jún. 8. 08:43
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/75 anonim ***** válasza:
79%
Nem értem a problémát. Adott egy nagyszülő-unoka kapcsolat, ami gyakorlatilag olyan, mintha egy vadidegennel való kapcsolat lenne, mert nincs közöttük érzelmi kötelék. A nagyszülő adott egy ajándékot. A gyerek elfogadta. Mi kellett volna, hogy változzon? Eddig se érdekelték egymást, biztos eddig se látogatta, akkor meg mi a probléma? Most ez akkor ajándékozás volt, vagy visszterhes ügylet? Mert ez utóbbi esetében tisztázni kellett volna, hogy a pénzért cserébe elvárja a gondoskodást/látogatást, csak akkor ne hívja ajándéknak! Perelje vissza, az ajádnékot is vissza lehet ám követelni, ott a bíróság, be lehet sétálni panasznapon és előadni a történetet, vagy elmenni ügyvédhez. Azért, mert te szereted és tiszteled a szüleidet, nem jelenti, hogy a gyerekednek is tátott szájjal kell hajbókolnia egy számára semleges embernek.
2022. jún. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/75 A kérdező kommentje:
41# de ha már segítettek a szüleim anyagilag , akkor nem érdemelnének meg annyit h legalább havonta egyszer 10 percre benéz hozzájuk. Legalább annyit megkérdezni hogy vagytok ?
2022. jún. 8. 11:52
 43/75 anonim ***** válasza:
70%

42-re:

Immár sokadszorra kérdezem: Hívta a nagymama őt időnként magukhoz?

2022. jún. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/75 A kérdező kommentje:
Csak akkor hívta a nagymama ha szülinapot tartott vagy karácsonykor...azon kívül nem
2022. jún. 8. 12:01
 45/75 anonim ***** válasza:
73%
Kérdező! Értem sem rajongott nagyanyám, de akkor a pénzét se fogadtam volna el ha adott volna.
2022. jún. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/75 anonim ***** válasza:
69%

Hát akkor erős túlzás azt várni, hogy havonta beugorjon hozzá az unokája.

Arról el lehetne a gyerekeddel beszélgetni, de nem számon kérően, hanem érdeklődve, hogy miért nem érezte jól magát a nagymamájánál legutóbb szülinapkor.

2022. jún. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/75 anonim ***** válasza:
69%
Miért akar hirtelen a nagyi kapcsolatot tartani az unokával?
2022. jún. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/75 anonim ***** válasza:
67%

de ha már segítettek a szüleim anyagilag , akkor nem érdemelnének meg annyit h legalább havonta egyszer 10 percre benéz hozzájuk. Legalább annyit megkérdezni hogy vagytok ?


NEM! Minek? Eddig se volt szokás, akkor miért menne? Nem érdekli, ahogy eddig sem. A nagyszülő adott, miért ne fogadta volna el? A karácsonyi ajándékok után is köszöngetni kellett hónapokig?

Szerintem te vagy fordítva összerakva, ha azt hiszed, hogy most egy csapásra majd életük végéig hálából látogat olyan embereket, akikkel addig semmi ilyen jellegű kapcsolatuk nem volt. Mondják akkor meg a kedves nagyszülők, hogy az X ezer Ft az havonta hány perc látogatás, és számolják el, hogy meddig tart, ha már azért adták, hogy ezt kérjék viszonzásul. A nagyszülőket se értem, hogy ha eddig nem volt látogatás, akkor most miért lett olyan fontos?

2022. jún. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/75 anonim ***** válasza:
23%

Nem, nem korrekt. Valahogy a gyerekednek azt kell elmagyarázni, hogy bár nem elvarasbol latogatasert cserebe adtak a nagyszulok a penzt, de...

Ezek elvek: ha pl. egy alapitvanytol.nyer tamogatast ott is kell kepeket mutogatni, cikkezni, vigyorogni pedig ott is "ingyen" adjak amit adnak a raszoruloknak. Egy EU-s palyazatnal is van vissza nem teritendo tamogatas, de ott is cserebe mediamegjelenes, kint tabla 5 evig, hogy mibol epult a hodalyod stb.

Szoval ez egyfajta illendoseg, kaptak torlesztoreszlez, kamatos kamat es mindenfele szerzodes nelkul x milliót (nem irod, de mindegy mennyit), tehat minimum udvariassag,hogy a szponzorunkkal kedvesek vagyunk x fele modon x ideig biztositjuk arrol, hogy neki (is) köszönhetjük az eletben valo elindulasunkat, almaink megvalositasat.

EZ a nem kertem vagy amit ad adja onzetlenul es hasonlo divatos dumak a mai fiatal nemzedekektol.bicskanyitogatoak.

Siman leulnek a gyerekemmel es ha nem hajlando ertelmes beszelgetes kereteben elfogadni, hogy pl. legalabb havi vagy kethavi vagy csaladi/nemzeti unnepek alkalmaval ranyisson a nagyszulokre vag, legalabb racsorogjon es igyekezzen egy tavolsagtarto, de udvarias 3 perces beszelgetessel valamifele kapcsolatot kiepiteni, akkor a kerdesedhez irt ervelesehez csk annyit mondj, hogy ok dragam, akkor kezdd el szepen nekik visszatorleszteni azt az osszeget mondjuk egy otp banki hitelhez hasonloan, hiszen nem kerted, kkor nincs ra szukseged.


Fontos sajnos il,en esetekben azt is tudatositani, hogy csalad praktikusan nem kizarolag a juj de szeretjuk egymast es mindenki mindenkit.agybafobe simogatrol szol, hanem mint mar evezredek ota a vagyonmegorzesrol, hogy miert az osok megdolgoznak azt a leszarmazott orokli es nem a szomszed kisfiu, de leazarmazottkent nem is illik ugy felfogni, hogy ez jar, meg ezt nem kell megkoszonni.

Ez gyermeked ezzel a viselkedessel radasul a kisebb gyerekeid erdekeit es eletben valo elindulasat is veszelyezteti, mert szamos esetettudok, mikor egy ilyen miatt a nagyszulok mar a kisebb unokaknak csak azert se adtak semmit, sot volt ahol az orokseget igyekeztek vegrendelettel ugy rendezni, hogy mashova keruljon.

2022. jún. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/75 anonim ***** válasza:
19%

Engem meglepnek a válaszok.


Az én véleményem, hogyha egy idős embernek örömet okozok azzal, hogy elmegyek a szülinapjára, akkor nem duzzogok végig, hogy ott kell lennem. Akkor sem, ha semleges a viszony.


Azt gondolom, hogy ebben az esetben ez nem "semleges" viszony, hanem nincsenek jóban. Ha anyud nem bántotta soha, akkor a lányod bunkó.


Én eljátszanám azt, hogy elmennék anyummal nyaralni a férjemmel és olyan programokat csinálnék, ami élvezhető fiatalabbaknak is. Amit utána posztolnék facebookon.


Néha ha a lányom jönni akar, akkor nem érnék rá, mert anyumék jönnek. Ne erőltesd rá, hogy menjen, az nem működik, sőt kvázi hátráltasd. Nyugodtan mond meg, hogy nem szeretnéd, ha bántaná az édesanyádat, ha nem tud felnőtt módjára udvariasan beszélni egy idős nénivel, akkor inkább ne is találkozzanak.


Én heti 2x járok nagyimhoz, mert minden este megy valaki a családból. A havi egy nevetségesen kevés.

2022. jún. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!