Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyszülő nem látogatása...

Nagyszülő nem látogatása szerintetek korrekt viselkedés?

Figyelt kérdés

Édesanyám sose volt az a nagymama típus. Nem ajnározta az unokáit mint más nagyszülő. Nem hordta őket játszótérre, fagyizni, kirándulni, fürdeni...stb. Ha eljött hozzánk pár mondaton kívül nem volt témája a gyerekkel. Ezzel azt érte el h nem is nőt hozzá egyik gyerekem sem. Akik azóta felnőttek De én hiszem h a maga módján szereti őket...pl. tavaly kirepült a nagyobbik gyerekem és szüleim anyagi támogatásával tudtak venni egy olyan lakást, amilyet szerettek volna. Ami fáj nekem is és édesanyámnak is h a sok pénzt elfogadták a lakáshoz / ez másfél éve tortent/ de a nagyszülőkre rá nem nyitják az ajtót. Szóvá tettem a gyerekemnek h legalább havi egyszer nézzen rájuk de nem szeretne. Holott majdnem előttük jár el dolgozni Azt mondta h halas a pénzért de ennyi.Ha adtak akkor úgy adjak h feltétel nélkül és ne kelljen érte látogatni. Nem érzi jól magát náluk és ő oda nem megy ahol nem érzi jól magát! Ne is szekáljam ezzel...

Szerintetek ez normális viselkedés a gyerekemtől? Mert ő szerinte az, sőt a párja szerint is! Én a helyébe olyan halas lennék..


2022. jún. 8. 08:43
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/75 A kérdező kommentje:
Ez bánt engem is h a pénzét eltettek a lakásba, aztán onnan le vannak szarva!! Szó szerint az ajtót se nyissák rájuk. Ha másért nem legalabb azt nézhetne h anyagilag segítettek neki...
2022. jún. 8. 11:04
 32/75 anonim ***** válasza:
45%

25-ös, elolvastad a 16-os kommentet????


Idézek belőle, a nagymamáról szól a mondat:


"Most is volt szülinap és igen elhívtuk nagy kegyesen eljött tiszteletből, melyet végig ült mint egy savanyú uborka..mindenkinek feltűnt elsonek távozott is a helyszínről"


Van találkozás, akkor se lehet vele beszélgetni. Mit kéne az unokának csinálnia? Térden állva könyörögnie a nagyinál, hogy méltóztassék beszélgetni vele?


Azt már meg se kérdezem, hogy a nagymama hányszor hívta el magához az unokáját egy kicsit beszélgetni. Fogadok, egyszer se.

Akkor mit kifogásolsz az unoka viselkedésén?

2022. jún. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/75 anonim ***** válasza:
68%
#29 pontosan, volt egy ki nem mondott elvárása. Az én nagyanyám is ilyen volt, csak én nem fogadtam el tőle a pénzt, mert tudtam, hogy mire megy ki a játék. Sose szeretett engem gyerekként! Akkor felnőttként se akarja, hogy látogassam, és ezt ne is próbálja megvenni. Vérig sértődött amúgy, hogy visszautasítottam a pénzét.
2022. jún. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/75 anonim ***** válasza:
12%

32!


Hát tudod, ha én adnék egy akkora összeget az unokamnak, hogy abból lakást vegyen, aztán még arra se meltatna, hogy havonta egyszer belépés 10npercre munkába menet egy kávéra, akkor én is csak ülnék, mint egy savanyú uborka, ha véletlen épp ott lenne az anyjanal, amikor megyek és bizony mielőbb tavoznek

2022. jún. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/75 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező, ezt írod: "Ez bánt engem is h a pénzét eltettek a lakásba, aztán onnan le vannak szarva!"

A 16-os kommentedben magadt írtad le, hogy a nagymamád sz...ta le a gyerekét (téged), az unokáját, meg mindenki mást, aki ott volt, és akivel ott beszélgethetett volna.

Amúgy tényleg, szokta hívni magához az unokáját?

2022. jún. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/75 A kérdező kommentje:

Bocsánat a 16# lehet félre érthető volt.

A nagyszülő szülinapja volt. A lányom eljött hozzájuk ugyan , amikor kérdezték persze válaszolt, de azon kívül úgy ült az asztalnál látszott h nem szívesen jött el. Rá volt írva az arcára és ez anyukámnak is feltűnt.

Majd elsokent távozott is a párjával...

Ezen a szülinapon kívül nem volt náluk a jó egy év alatt . Rajuk se nézett! A lányom volt a savanyú uborka. Mert nem szeret náluk...mondvan nincs közös témájuk se

2022. jún. 8. 11:16
 37/75 anonim ***** válasza:
41%
Nos, bunkó a gyermek, finoman fogalmazva is. Kereshetne közös témát, ha akarna. Az egyik szomszédom 92 éves, vele is képes vagyok beszélgetni, a másik szomszédban a kislány 4 éves, vele is megoldom. Értelmes ember képes erre.
2022. jún. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/75 anonim ***** válasza:
80%

Ez általános esetben így történt volna:

A nagyszülők már az elejétől foglalkoznak az unokákkal, így a kapcsolattartás meg se szakad. Vesznek nekik lakást AJÁNDÉKBA, ha úgy látják jónak, az unokák meg továbbra is látogatják őket x időközönként, mert szeretnek ott lenni.


Nálatok így történt:

A nagyszülők nem foglalkoztak az unokákkal, így a kapcsolat megszakadt. Vettek nekik lakást amit csak AJÁNDÉKNAK ÁLCÁZTAK. De az unokák továbbra se látogatják őket, mert szeretnek ott lenni.

Ezen meg besértődtek, pedig ők cseszték el ezt már évekkel ezelőtt.

2022. jún. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/75 A kérdező kommentje:
38# igen Jól látod a helyzetet sajnos
2022. jún. 8. 11:32
 40/75 anonim ***** válasza:
57%
Anyosomnal meg úgy történt, hogy foglalkoztak az unokakkal, aztán kamaszkorban minden fontosabb lett nekik és már nem volt idő q nagymamára csak q saját szuletesnapjukon és unnepnapokon, amikor pénzt várhattak el tőle.
2022. jún. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!