Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyszülő nem látogatása...

Nagyszülő nem látogatása szerintetek korrekt viselkedés?

Figyelt kérdés

Édesanyám sose volt az a nagymama típus. Nem ajnározta az unokáit mint más nagyszülő. Nem hordta őket játszótérre, fagyizni, kirándulni, fürdeni...stb. Ha eljött hozzánk pár mondaton kívül nem volt témája a gyerekkel. Ezzel azt érte el h nem is nőt hozzá egyik gyerekem sem. Akik azóta felnőttek De én hiszem h a maga módján szereti őket...pl. tavaly kirepült a nagyobbik gyerekem és szüleim anyagi támogatásával tudtak venni egy olyan lakást, amilyet szerettek volna. Ami fáj nekem is és édesanyámnak is h a sok pénzt elfogadták a lakáshoz / ez másfél éve tortent/ de a nagyszülőkre rá nem nyitják az ajtót. Szóvá tettem a gyerekemnek h legalább havi egyszer nézzen rájuk de nem szeretne. Holott majdnem előttük jár el dolgozni Azt mondta h halas a pénzért de ennyi.Ha adtak akkor úgy adjak h feltétel nélkül és ne kelljen érte látogatni. Nem érzi jól magát náluk és ő oda nem megy ahol nem érzi jól magát! Ne is szekáljam ezzel...

Szerintetek ez normális viselkedés a gyerekemtől? Mert ő szerinte az, sőt a párja szerint is! Én a helyébe olyan halas lennék..


2022. jún. 8. 08:43
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/75 anonim ***** válasza:
68%

"EZ a nem kertem vagy amit ad adja onzetlenul es hasonlo divatos dumak a mai fiatal nemzedekektol.bicskanyitogatoak."


Előre nem közölni az elvárásait az, ami bicskanyitogató. Te komolyan mondod, hogy a lelkednek jólesne, ha egy rokonod látogatna, csak azért, mert pénzt adtál neki? Nem szeret, nyűg vagy neki, de jópofizzon?

2022. jún. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/75 anonim ***** válasza:
45%
#51 Akkor ne fogadja el, ha nem szeret és csak nyűg vagyok neki.
2022. jún. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/75 anonim ***** válasza:
69%
De akkor mondd előre, hogy ez a feltétele. Ez a gusztustalan sunyiság a kiakasztó ebben. Hogy előbb ad, aztán árulja el a feltételeket.
2022. jún. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/75 anonim ***** válasza:
59%

De mit szeretne azon, aki gyerekkorában le se tojta?

Fogjátok már fel, hogy a szeretetet nem lehet kikényszeríteni!!! Az vagy szívből jön, vagy sehogyan!

2022. jún. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/75 anonim ***** válasza:
68%

#51 Ês amúgy mi ezt meg is tettük a férjemmel. Megköszöntük, hogy a szülők akartak adni pénzt, elmondtuk, hogy nagyon hálásak vagyunk, de úgy érezzük, hogy ezt a pár milliót nem szeretnénk elfogadni.


Mindkét szülőpártól, pont azért, hogy ne érezzék úgy, hogy beleszólhatnak az életünkbe. Pedig jóban vagyunk, anyósomékat is elég gyakran (heti többször) látjuk az én családommal is igyekszünk hetente találkozni (és, mint írtam a nagyszüleimet heti 2x látogatjuk), naponta beszélünk, mégha csak annyi is, hogy "Minden rendben? Kell segítség?"


De a férjem úgy érezte, hogy nem szeretné, ha anyum beleszólna a gyereknevelésbe és nem akartunk sértődést pont ezért, mert nem kellett kimondani, hogy mit "várnak cserébe".

2022. jún. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/75 anonim ***** válasza:
83%
55, értem, de nem tudhatta a lány, hogy ez lesz. Én simán arra gondoltam volna, hogy a nagyi olyan ember, aki "pénzzel szeret". Hisz miért akarna valaki hirtelen kapcsolatot velem, ha eddig nem érdekeltem?
2022. jún. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/75 anonim ***** válasza:
33%

#56 És annyira rohadt nagy dolog nem látványosan szenvedni a szülinapján cserébe? Amire ha jól értem eddig is mindig ment?


Igazi hálás viszonzás ez az ajándékért cserébe.

2022. jún. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/75 anonim ***** válasza:
72%

#55


Csak nem mindenki ilyen előrelátó s óvatos.

Van aki, ha ajándékot kap, tényleg azt is hiszi, hogy ajándékot kapott (mivel azt mondták neki, hogy ez ajándék), nem azt hogy besétált egy rejtett csapdába.

2022. jún. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/75 anonim ***** válasza:
80%

A "mai fiatal nemzedék" végre kezd ŐSZINTE lenni, és felvállalja a gondolatait, véleményét, ami a sokak által hőn áhított régi világban egyáltalán nem létezett. Illik, nem illik, illendő lenne, ami mind mind olyan elfoglaltságot takar, ami meg kell tenned akkor is, ha nem akarod, és beledöglesz, és nem jön szívből. Ennek ugyan mi értelme van? Olyan ez, mint a nem illett elválni, ha ütött-vágott a férj, tűrni kellett, mert ÍGY ILLIK. Templomba járni is illik, meg a tetves temetőbe, közben otthon meg ment a majré, meg az abúzus.

Sose felejtem el, nagyanyám minden átkozott vasárnap kiment a temetőbe a férje sírját gondozta, de úgy, hogy végigkáromkodta, mert egész életében verte az az agresszív barom. Ja, bocs, szerinted a "drága nagypapám", mert így ILLIK. Én a temetések egy részét is óriási képmutatásnak találom, mert sokszor csak jót mondanak az elhunytról, pedig mindenki tudta, hogy egy szemét állat volt. Annyit érdemelne, hogy az árokpartján hagyják a kóborkutyáknak, de nem, több százezres temetéssel kell búcsúzni, mert így ILLIK.


Pfujjjj

2022. jún. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/75 anonim ***** válasza:
39%

#58 Akkor viszont ne viselje ezt a terhet. Vegyenek fel további hitelt és fizessék ki a nagyszülőket.


Ez a hozzáállás semmiképp sem etikus.

2022. jún. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!