Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyszülő nem látogatása...

Nagyszülő nem látogatása szerintetek korrekt viselkedés?

Figyelt kérdés

Édesanyám sose volt az a nagymama típus. Nem ajnározta az unokáit mint más nagyszülő. Nem hordta őket játszótérre, fagyizni, kirándulni, fürdeni...stb. Ha eljött hozzánk pár mondaton kívül nem volt témája a gyerekkel. Ezzel azt érte el h nem is nőt hozzá egyik gyerekem sem. Akik azóta felnőttek De én hiszem h a maga módján szereti őket...pl. tavaly kirepült a nagyobbik gyerekem és szüleim anyagi támogatásával tudtak venni egy olyan lakást, amilyet szerettek volna. Ami fáj nekem is és édesanyámnak is h a sok pénzt elfogadták a lakáshoz / ez másfél éve tortent/ de a nagyszülőkre rá nem nyitják az ajtót. Szóvá tettem a gyerekemnek h legalább havi egyszer nézzen rájuk de nem szeretne. Holott majdnem előttük jár el dolgozni Azt mondta h halas a pénzért de ennyi.Ha adtak akkor úgy adjak h feltétel nélkül és ne kelljen érte látogatni. Nem érzi jól magát náluk és ő oda nem megy ahol nem érzi jól magát! Ne is szekáljam ezzel...

Szerintetek ez normális viselkedés a gyerekemtől? Mert ő szerinte az, sőt a párja szerint is! Én a helyébe olyan halas lennék..


2022. jún. 8. 08:43
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/75 anonim ***** válasza:
15%

Hát nézd, az én nagyanyám se vitt el soha az életben sehova és nem is beszélgetett velem mélyen gyerekként. Ugyan miről kellene egy gyerekkel a nagyszulonek "mélyen beszelgetni"? Mindig mentem hozzá, mindig felhívtam, amikor tudtam. Ahogy idősebb lettem, úgy változott a kapcsolatunk, más témánik lettek. Tokeltes volt így.

Mondjuk anyám sosem várta el, hogy ajnarozzanak. Igenis nagy részed van benne, hogy ilyen a kapcsolatuk. Te elvartal valamit, amit anyad nem tudott nyújtani és ezért csak őt hibaztatod. A gyerekek kicsiként se hülyék, érzik ezeket q dolgokat

2022. jún. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/75 anonim ***** válasza:
78%

#19 vagyok, közben olvastam 16-os kommentedet.


Nos, akkor az unokának teljesen igaza van, a nagymama meg fújja föl magát!

Miért menne oda az unokája? Hogy ott is üljön mellette a nagyanyja, mint a savanyú uborka?

És neked ezek nem tűnnek föl, kérdező? Miért a gyakorira írsz ki kérdést, ahelyett, hogy a nagymamádnak megmondanád, hogy amíg ő így viselkedik, addig ne is várja, hogy bárki keresi a társaságát.

2022. jún. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/75 anonim ***** válasza:
83%

Az a baj, hogy ha gyerekként nem alakul ki semmiféle kapcsolat, akkor felnőtt korban már nem is fog. És ez föleg a nagyszülők hibája.


Most nem arról van szó, hogy ajnározni kell meg hetente állatkertbe vinni az unokát, de egy gyerek az gyerek, vele játékon és közös élményeken keresztül akakul ki kapcsolat, nem úgy, hogy a nagyszülő elmegy, megkérdezi, "hogy vagy, Józsikám? " és ennyi. Abból nem lesz semmiféle kapcsolat, akkor meg minden csodálkozunk, hogy felnőttként nem kíváncsi a nagyanyjára, aki kb. annyit foglalkozott vele, mint a szomszéd?

2022. jún. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/75 anonim ***** válasza:
67%

21-es, az én szüleim meg mindig keresik a gyerekek kedvét. Valóban nem kell programokra hurcolni őket folyton, de pl. társasozni, sakkozni, kártyázni lehet velük, anyukám sütés-főzés közben nem küldi ki őket, hanem együtt csinálják. Mesét olvasnak nekik, játszótérre lemennek együtt. Nem kell se nagy fantázia, se pénz ahhoz, hogy a gyerek érezze, hogy szeretik.

De az, amit a kérdező anyja csinált az unokájával, az nulla, az lófütty. És ahogy látom, a felnőtt unokájával se akar semmiről beszélgetni. Akkor meg mit várna el viszont?

2022. jún. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/75 anonim ***** válasza:
33%

"És ahogy látom, a felnőtt unokájával se akar semmiről beszélgetni."


Úgy mondjuk nehéz, ha a felnőtt unoka felé se néz, nem?

2022. jún. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/75 A kérdező kommentje:

23# teljesen egyet értek veled.

Aki írta h szervezzek közös programot azon is túl vagyok. Csináltam. De az unoka nem akar a nagyszülővel menni közös programra sajnos..eroltetni még nem erőltethetem. Azt mondja a lányom nincs kozos temajuk

2022. jún. 8. 10:57
 27/75 anonim ***** válasza:
28%
De a pénze azért jó volt a lakásba?
2022. jún. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/75 A kérdező kommentje:

21# dehogy hibáztatom én anyámat!!! Leírtam milyen . De elfogadom így! Ő ilyen! Nem gyermekszerető de sose hánytorgattam fel neki !!

Azt sajnálom h nincs a gyerekeimmel unoka- nagyszülő kapcsolat mint máshol. Én látogatom a szüleimet de a gyerekem már leszarja őket de szó szerint

2022. jún. 8. 11:00
 29/75 anonim ***** válasza:
53%

"A nagymama ezzel gyakorlatilag egy olyan csereüzletbe akarta az unokát belerángatni, amibe sose ment volna bele, ha tiszták lettek volna a feltételek "


És mégis mibe? Hogy havonta egyszer beugorjon hozzá, mikor naponta elmegy előtte?

Nagymama jobban tette volna, ha inkább elutazza azt a pénzt.

2022. jún. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/75 anonim ***** válasza:
38%
Xarta volna akkor le a pénzt is.
2022. jún. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!