Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért társadalmi elvárás még...

Miért társadalmi elvárás még mindig,hogy a nő csináljon mindent otthon, természetesen munka mellett?

Figyelt kérdés

Napi 8 órát dolgozom. 8-16ig.

Szóval van amikor otthonra vásárlás után már nincs mindenre energiám.

Néha látom a párom rosszalló pillantását. Vagy,hogy mérgesen nekiáll felseperni vagy ilyesmi...

Mert,hogy kemény fizikai munkát végez..

Amúgy elég ritka ,ha valamit csinál itthon..

Normális ha elmondtam neki,hogy zavar ez és én sem vagyok fáradhatatlan? Hogy előre félek mi lesz ha babánk lesz és itthon leszek és nem lesz mindig puccba vágva minden?

Nemtudom,hogy lesz ... milyen baba lesz, mennyi törődés fog igényelni pluszban

Nálatok ez ,hogy van? Kinek mennyi ideje, energiája van munka után vagy gyerek mellett?

Furcsa ha néha soknak érzem?



2023. jan. 12. 21:29
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/122 anonim ***** válasza:
82%
Nincs ilyen társadalmi elvárás, így nem lehet a kérdést megválaszolni.
2023. jan. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/122 anonim ***** válasza:
92%
Nem elvárás. Rég rossz ha valaki azt veszi priónak hogy a társadalom " mit vár el ".
2023. jan. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/122 anonim ***** válasza:
92%
#4 Gondolom a faszi is ugyanaz a generáció, őt is lelustázod ugye? Mindketten ledolgozzák a napi 8 órát, a nőtől miért elvárás a mai napig, hogy ezen felül egyedül ő csinálja a házimunkát is? És csak szólok, mert látom, nem tűnt fel: nem csak a 60-as évek múltak már el, de a 20. évszázad is. Sőt! A második évezred is. Te valahol k.rvára a múltban ragadtál, ami oké, csak illene észrevenni, hogy a világ már rég elhaladt melletted. Vagy ha ezt belátni nem akarod, legalább ne pofáznál bele a jelenbe, ha nem vagy hajlandó benne élni.
2023. jan. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/122 anonim ***** válasza:
95%
#7 "Ezen kívül álom férfi ,nagyon jó a kapcsolatunk" - szerintem csak fülig szerelmes vagy és nem látod reálisan a helyzetet. Tudom milyen ez, voltam én is így rohadék faszi mellett. Mindenképp várj a gyerekkel addig, amíg felszáll a rózsaszín köd.
2023. jan. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/122 A kérdező kommentje:

Nagyon szeretjük egymást. Nekem Ő az igazi, tudom. Csak ez a háztartás ami nem igazán akar helyre billeni.

Egyébként nem lusta, nagyon tehetséges a szakmájában és a ház körüli dolgokban rendesen kiveszi a munkáját...

Sőt néha mire haza erek (ha véletlen hamarabb ér haza) elmosogat ,de akkor arra nagyon büszke, "hogy láttad? Elmosogattam"

De nem lekezelően ,hanem lelkesen,hogy lássa örülök, hogy segített

Nem rossz ember, sem rosszindulatú.. csak nem érti, hogy habár nem nehéz munkát végzek én is fáradok azért..

2023. jan. 12. 21:50
 16/122 anonim ***** válasza:
94%

Azért, mert a nő hagyja magát.

Nálunk mindenki saját magát látja el. Mos, főz, takarít magára a férfi is.

2023. jan. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/122 A kérdező kommentje:
10 éve ismerjük egymást, abból 6 éve vagyunk együtt
2023. jan. 12. 21:51
 18/122 A kérdező kommentje:

A párom nyugodt gyerek volt és egyke..szóval az anyja elég jól eltudott végezni mellette, ebbe nőtt fel

Még az apja egész nap dolgozott általában, és az anyja bálványozta az apját és mindent is meglett..

Gondolom ezért lehet,hogy így gondolja a dolgokat

2023. jan. 12. 21:54
 19/122 anonim ***** válasza:
91%

"a ház körüli dolgokban rendesen kiveszi a munkáját..." Ezzel érvénytelenítetted az egész kérdésedet. "Amúgy elég ritka, ha valamit csinál otthon." Most akkor mi van: kiveszi vagy nem veszi ki? Valódi ez a kérdés egyáltalán?

Amúgy mi rajta az álompasi? Lepedőakrobata vagy mi?

2023. jan. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/122 anonim ***** válasza:
97%
#16 És fogadok, hogy a szomszédoknak is mindig előre köszön!
2023. jan. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!