Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom szülei azt kérik, az...

Párom szülei azt kérik, az indulótőkémet fordítsam az ő házukra? Hogy hátráljak ebből ki?

Figyelt kérdés

Most végeztem az egyetemen, nagyszüleim megváltak a nyaralójuktól és az abból befolyt összeget nekem szánták. Hogy tudjak miből elindulni az életben (ház, új autó, egy kis megtakarítás).

A barátommal 2 éve élünk együtt, én költöztem hozzájuk, de amennyire megoldható, külön kasszán vagyunk a szüleitől. Annyi, hogy én nem adok bele az olyasmikbe, mint pl. új mosógép, teraszépítés.


Elmondtam a hírt a barátomnak, ő a tudtomon kívül a szüleinek is. Amivel nincs gond, nem akartam volna ezt titkolni, de azzal már igen, hogy ők fejben ezt a pénzt szinte el is költötték...


Merthogy ne költözzünk külön, minek, felesleges, ha lesznek unokák, úgyis mindig kell rájuk majd vigyázni és amúgy is, nagy ez a ház, eddig is elfértünk.

Elfértünk, de leginkább azért, mert tudtuk, hogy ez átmeneti. Nem ilyen házat, otthont képzelek el magamnak életem hátralévő részére... Ha nem kaptam volna ezt a pénzt, akkor is elköltöztünk volna, csak hitelből.


Párom szülei meg azt akarják, hogy ezt a pénzt fordítsam a házukra, mert hogy itt mennyi a felújítandó gond és mennyit kéne rá költeni, de utána mennyire szuper lenne. És hogy az emeletet csináltassuk meg egy külön kis lakásnak magunknak.

Én vágyom az önállóságra, a különélésre, hogy ne csak akkor szexelhessünk hangosan, ha éppen senki más nincs itthon... És mivel én költöztem ide, sok helyzetben csendben maradtam, amik súrlódások voltak, de zavartak. A saját otthonomban nem akarom, hogy bárki megszóljon, amiért egy nap 6-szor ülök autóba, vagy háromszor tusolok le, vagy éppen olyasmit főzök, amihez drágák az alapanyagok. Itt ezeket elengedtem a fülem mellett, mert nem akartam vitát.


Őszinte leszek, én egy forintot nem akarok költeni egy olyan házra, ami nem az enyém, amiben nincs tulajdonrészem. Anyósjelölték meg már ilyeneket mondanak, hogy akkor pontosan mennyi is az annyi, mert jó lenne minél hamarabb beszélni a mesterekkel.

Tudom, már az első megszólalásnál mondanom kellett volna, hogy ezt felejtsék el, de egyszerűen sokkoltam már a gondolaton is, aztán meg próbáltam elhessegetni a témát, hátha észreveszik, ilyen opció nincs...


2023. júl. 28. 14:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/107 anonim ***** válasza:
94%
Ez a kapcsolat halott! Menekülj!
2023. júl. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/107 anonim ***** válasza:
97%
Legyél őszinte. Mondd meg, hogy ezt a pénzt nem fogod egy olyan házra költeni, amiben neked sosem lesz tulajdonrészed.
2023. júl. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/107 anonim ***** válasza:
98%

Abban látom, nem is kell megerősítés, hogy ebbe nem szabad belemenned, csak az a kérdés, hogyan kommunikáld ezt a párod szüleinek.


Először beszélj a pároddal arról, hogy te nem akarsz a szüleivel együtt lakni. Ebből kismillió súrlódás van, elég csak itt a gyakorin az anyós-meny konfliktusokról olvasgatni.

Ha párod ebben egyetért veled, akkor együtt közöljétek a szüleivel, hogy ti külön akartok költözni. Onnantól pedig nem is kell magyarázni, hogy a saját otthonotokra fordítjátok ezt a pénzt, nem másra.

Ha párod ebben nem ért veled egyet, akkor viszont lehet, hogy ez szakítópróbája lesz a kapcsolatotoknak.

2023. júl. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/107 anonim ***** válasza:
98%

Mindenképp közöld velük, hogy ez a te pénzed, nem szeretnéd olyan házra költeni, amihez semmi közöd.


Ha máshogy nem, mondd azt, hogy lekötötted a pénzt x évre, vagy, hogy a nagyszüleid kikötötték, mire költheted.


Szerintem amúgy eszméletlen pofátlanság. Az anyósom annak idején azzal jött, hogy miért megyünk nyaralni, mikor neki nincs pénze megcsináltatni az udvarán a térkövezést...? A házat már régen az egyik (kedvenc) fia nevére íratta, a férjemnek semmi köze a házhoz, máshol élünk, de elvárta volna, hogy beleadjunk a saját érdekeinket figyelem kívül hagyva.


A férjem akkor elmagyarázta neki, hogy azé a gond, akié a ház. Az anyós persze verte magát, hogy a másik fiának sincs pénze, de elmentünk nyaralni, aztán mit ad isten, mégis meg tudta csinálni a térkövezést.

2023. júl. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/107 anonim ***** válasza:
97%
Nem vagytok házasok. Nehogy beletegyél pénzt egy olyan dologba, amin nincs rajta a neved.
2023. júl. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/107 anonim ***** válasza:
97%

Termeszetesen igazad van es nem vagy koteles semmilyen felujitast fizetni. A parod egy barom, nem ertem mit gondolt. Talan mondjuk o is a szulok partjan all?


Alapbol nem vagyok az egyuttelesnek a hive, pont amiatt, amiket irtal. Hiaba a jo kapcsolat, egyszeruen tul sokat kell alkalmazkodni, koszi, nem.

Nem veletlenul mentunk mi is inkabb anno alberletbe.


Parod akar koltozni? Ha igen, tegyetek meg most, mert eljott az ideje.

Alberletben se rossz elni. Inkabb, mint ezt hallgatni. Aztan majd amikor ugy latod es van ra keret, veszel valamit.

2023. júl. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/107 anonim ***** válasza:
93%
És a párod mit akar? Vele kell egyetértésre jutnod.
2023. júl. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/107 anonim ***** válasza:
96%
Pároddal, vagy nélküle futás onnan.
2023. júl. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/107 anonim ***** válasza:
8%
A család nem anyagi befektetés! Fontos a pénz, de a család = szeretet.
2023. júl. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/107 anonim ***** válasza:
93%
Nade a párodnak erről mi véleménye? O maradna?
2023. júl. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!