Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom szülei azt kérik, az...

Párom szülei azt kérik, az indulótőkémet fordítsam az ő házukra? Hogy hátráljak ebből ki?

Figyelt kérdés

Most végeztem az egyetemen, nagyszüleim megváltak a nyaralójuktól és az abból befolyt összeget nekem szánták. Hogy tudjak miből elindulni az életben (ház, új autó, egy kis megtakarítás).

A barátommal 2 éve élünk együtt, én költöztem hozzájuk, de amennyire megoldható, külön kasszán vagyunk a szüleitől. Annyi, hogy én nem adok bele az olyasmikbe, mint pl. új mosógép, teraszépítés.


Elmondtam a hírt a barátomnak, ő a tudtomon kívül a szüleinek is. Amivel nincs gond, nem akartam volna ezt titkolni, de azzal már igen, hogy ők fejben ezt a pénzt szinte el is költötték...


Merthogy ne költözzünk külön, minek, felesleges, ha lesznek unokák, úgyis mindig kell rájuk majd vigyázni és amúgy is, nagy ez a ház, eddig is elfértünk.

Elfértünk, de leginkább azért, mert tudtuk, hogy ez átmeneti. Nem ilyen házat, otthont képzelek el magamnak életem hátralévő részére... Ha nem kaptam volna ezt a pénzt, akkor is elköltöztünk volna, csak hitelből.


Párom szülei meg azt akarják, hogy ezt a pénzt fordítsam a házukra, mert hogy itt mennyi a felújítandó gond és mennyit kéne rá költeni, de utána mennyire szuper lenne. És hogy az emeletet csináltassuk meg egy külön kis lakásnak magunknak.

Én vágyom az önállóságra, a különélésre, hogy ne csak akkor szexelhessünk hangosan, ha éppen senki más nincs itthon... És mivel én költöztem ide, sok helyzetben csendben maradtam, amik súrlódások voltak, de zavartak. A saját otthonomban nem akarom, hogy bárki megszóljon, amiért egy nap 6-szor ülök autóba, vagy háromszor tusolok le, vagy éppen olyasmit főzök, amihez drágák az alapanyagok. Itt ezeket elengedtem a fülem mellett, mert nem akartam vitát.


Őszinte leszek, én egy forintot nem akarok költeni egy olyan házra, ami nem az enyém, amiben nincs tulajdonrészem. Anyósjelölték meg már ilyeneket mondanak, hogy akkor pontosan mennyi is az annyi, mert jó lenne minél hamarabb beszélni a mesterekkel.

Tudom, már az első megszólalásnál mondanom kellett volna, hogy ezt felejtsék el, de egyszerűen sokkoltam már a gondolaton is, aztán meg próbáltam elhessegetni a témát, hátha észreveszik, ilyen opció nincs...


2023. júl. 28. 14:05
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/107 anonim ***** válasza:
100%

38-as, dehogynem az ő dolga, hiszen az ő pénzét akarják elkölteni a fiú szülei.

Azt pedig, hogy el akarnak költözni, együtt kell elmondaniuk, ezzel is hangsúlyozva, hogy ez közös döntésük.

2023. júl. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/107 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező!


2 éve együtt éltek és a pasid még meg sem kérte a kezed...


Ráadásul elmondta a szüleinek, hogy te pénzhez jutottál.


A szülei meg rávetették magukat a te pénzedre és most sarokba szorultál.


Őszintén?


Én összecsomagolnék és hazaköltöznék.


Ez a kapcsolat sehová sem vezet, csak arra jó, hogy téged kihasználjanak.


Legközelebb senkinek, még a barátodnak se kösd az orrára az anyagi helyzetedet.


A barátodtól nem volt szép, hogy az anyjáék orrára kötötte a te dolgodat - szerintem közösen akarnak téged lehúzni.


MENEKÜLJ!!

2023. júl. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/107 anonim ***** válasza:
87%

Mondjuk, ha én örökölnék egy percet se laknék anyóssal.

A szüleidhez miért nem költözöl haza, amíg nincs meg a lakásvásárlás?


Barátod meg majd akkor hozzád költözik, ha szeretnéd.


Ebből csak vennék a lapot, hogy te nem többgenerációs életmódban akarsz élni.

2023. júl. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/107 A kérdező kommentje:

Miért kérte volna meg a kezem, amíg egyetemre jártunk?

Nekem kicsit nevetséges, hogy jegyben járunk, de esküvő az majd csak évek múlva lesz valamikor... 21-22 évesek vagyunk, semmiről nem késtünk el még.

2023. júl. 28. 17:52
 45/107 A kérdező kommentje:
Nem vesztünk össze, meg semmi, szóval nem akarok költözni innen, amíg nincs meg a végleges lakás.
2023. júl. 28. 17:54
 46/107 anonim ***** válasza:
16%

Nem akarom védeni a párod szüleit, de ha két évig náluk laktatok, simán gondolhatták, hogy te jól elvagy náluk és szívesen laknál egész életedben a közelükben. Ettől függetlenül persze pofátlanság, hogy gondolatban már a te pénzedet költik, de lássuk be, ez nem következett volna be, ha albérletben (szüleitől külön) laktatok volna együtt, meg akkor sem, ha mindegyikőtök a saját szüleinél lakott volna (tehát nem éltetek volna együtt).

Úgy akartatok élni, mintha felnőtt párkapcsolatban lennétek, holott két eltartott voltatok, akikről többé-kevésbé a szüleik gondoskodtak.

2023. júl. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/107 anonim ***** válasza:
97%

Egyik baratnom is odakoltozott a pasijahoz aki az anyjaval elt. Osszehazasodtak, felvettek a babavarot, majd a penzt rakoltottek anyos hazara, amiben persze baratnomnek egy nyamvadt tulajdoni szazaleka nem lesz. Idokozben ossze is ugrottak ezerszer. A ferje persze nem valt le az anyja csecserol, mindig kimaradt a konfliktusokbol. Mostanra jutottak el odaig, hogy sajat hazat vettek, de persze hitelt kellett felvenni hozza, mert a babavarobol nem maradt. Anyos nagy kegyesen odaadta nekik indulonak azt az osszeget, ami az o hazara lett koltve, azt terjesztve, hogy o milyen nagyvonalu, elinditotta a fiatalokat. Baratnom meg 4 honapos terhes, nem tudom milyen eletuk lesz igy, nyomot fog hagyni a hazassagukon.

Ezt csak azert meselem el, hogy legyen neked tanulsag kerdezo, olyan hapival nem erdemes letelepedni, aki nem teszi iranyba a csaladjat, mert ez lesz a vege.

2023. júl. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/107 anonim ***** válasza:
21%
Jo nagy lavinàt inditottàl el,🙂 szerintem ennyi hozzâszolâsbol azèrt lehet jol dönteni.
2023. júl. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/107 anonim ***** válasza:
32%

"Miért kérte volna meg a kezem, amíg egyetemre jártunk?"


Minek költöztél vele össze, ha még úgyis csak egyetemre jársz?!


Ha összeköltözéshez nem volt korai, akkor házassághoz sem lett volna, hiszen az ugyebár csak egy papír, vagy nem?! :)


Egyébként jobb ötletem van:


mondd nekik azt, hogy ezt a pénzt te az esküvődre akarod félre tenni és most már semmi akadálya nincs a lagzinak! És nézd meg a reakciókat! :D

2023. júl. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/107 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem aludj rá egy felest. Akarom mondani igyál meg egy felest lassan és aludj! xD
2023. júl. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!