Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom szülei azt kérik, az...

Párom szülei azt kérik, az indulótőkémet fordítsam az ő házukra? Hogy hátráljak ebből ki?

Figyelt kérdés

Most végeztem az egyetemen, nagyszüleim megváltak a nyaralójuktól és az abból befolyt összeget nekem szánták. Hogy tudjak miből elindulni az életben (ház, új autó, egy kis megtakarítás).

A barátommal 2 éve élünk együtt, én költöztem hozzájuk, de amennyire megoldható, külön kasszán vagyunk a szüleitől. Annyi, hogy én nem adok bele az olyasmikbe, mint pl. új mosógép, teraszépítés.


Elmondtam a hírt a barátomnak, ő a tudtomon kívül a szüleinek is. Amivel nincs gond, nem akartam volna ezt titkolni, de azzal már igen, hogy ők fejben ezt a pénzt szinte el is költötték...


Merthogy ne költözzünk külön, minek, felesleges, ha lesznek unokák, úgyis mindig kell rájuk majd vigyázni és amúgy is, nagy ez a ház, eddig is elfértünk.

Elfértünk, de leginkább azért, mert tudtuk, hogy ez átmeneti. Nem ilyen házat, otthont képzelek el magamnak életem hátralévő részére... Ha nem kaptam volna ezt a pénzt, akkor is elköltöztünk volna, csak hitelből.


Párom szülei meg azt akarják, hogy ezt a pénzt fordítsam a házukra, mert hogy itt mennyi a felújítandó gond és mennyit kéne rá költeni, de utána mennyire szuper lenne. És hogy az emeletet csináltassuk meg egy külön kis lakásnak magunknak.

Én vágyom az önállóságra, a különélésre, hogy ne csak akkor szexelhessünk hangosan, ha éppen senki más nincs itthon... És mivel én költöztem ide, sok helyzetben csendben maradtam, amik súrlódások voltak, de zavartak. A saját otthonomban nem akarom, hogy bárki megszóljon, amiért egy nap 6-szor ülök autóba, vagy háromszor tusolok le, vagy éppen olyasmit főzök, amihez drágák az alapanyagok. Itt ezeket elengedtem a fülem mellett, mert nem akartam vitát.


Őszinte leszek, én egy forintot nem akarok költeni egy olyan házra, ami nem az enyém, amiben nincs tulajdonrészem. Anyósjelölték meg már ilyeneket mondanak, hogy akkor pontosan mennyi is az annyi, mert jó lenne minél hamarabb beszélni a mesterekkel.

Tudom, már az első megszólalásnál mondanom kellett volna, hogy ezt felejtsék el, de egyszerűen sokkoltam már a gondolaton is, aztán meg próbáltam elhessegetni a témát, hátha észreveszik, ilyen opció nincs...


2023. júl. 28. 14:05
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/107 anonim ***** válasza:
94%

Nem lesokkolódni kell, hanem kerek-perec közölni: NEM költöd más házára a pénzedet. Ennyi, meg egyébkétn sem terveztek ott élni.


Én legalábbis fixen nem maradnék a barátom szüleinél - egy félévet sem, nemhogy oda szüljek vagy bármi.


A fenéket.

2023. júl. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/107 anonim ***** válasza:
46%

Amúgy ott indul, hogy NEM mondanám meg a barátomnak ha örökölnék. Ennyi, nem az ő dolga, főleg nem a ti korotokban.


Az pedig külön csodálatos, hogy ő elp...ázza a szüleinek azt, amihez neki sincs köze, mert ez a pénz a TIÉD egyedül.

2023. júl. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/107 anonim ***** válasza:
66%
Mondjuk nem örökölt, de mindegy. Egy normális kapcsolatban még az ember megiszt mindent a másikkal.
2023. júl. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/107 anonim ***** válasza:
44%

92-es, nem, nem osztok meg mindent, 21 évesen egy 2 éves lófsz kapcsolatban, mert nem tartozik a másikra - egy többmilliós örökség, ajándékkozás, lottónyeremény etc. nem tartozik senkire, csakis rám.


Lepontozhatsz meg vergődhetsz, de ez az igazság, főleg, mert látod mivan belőle? Az ostoba csávesz már elmondja a szülőknek, akiknek végképp nincs köze hozzá.


Ennyi a nagy ok, az én pénzügyem amíg nem vagyok házas valakivel nem tartozik a másikra. Ha akarom elmondom, ha nem nem.

2023. júl. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/107 anonim ***** válasza:
66%

94!


Te, a te lofax kapcsolatodban nem osztod meg. Másnak a 2 éves kapcsolat nem lofax. Ő megosztotta, neked nem kell

2023. júl. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/107 anonim ***** válasza:
92%
A kérdés alapján szerencsére meg sem fordul a fejedben, hogy ezt a pénzt a barátod szüleinek házára költsd, nagyon helyesen. A mai világban ritka, hogy valaki nem hitellel meg albival tudja kezdeni a felnőtt életét, hanem kapásból lesz egy lakása, becsüld meg. A nagyszükeid se arra gondoltak, hogy a nyaralójukból idegenek házát újítsd fel, nulla tulajdonrésszel. A szüleivel nem neked kell konfrontálónod, hanem a lepcsesszájú barátodnak. Ha szóba kerül a dolog, teljesen higgadtan, de határozottan mondd meg, hogy ezt te mire kaptad és mire fogod költeni.
2023. júl. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/107 anonim ***** válasza:
92%
Le leszek pontozva, de mindenki a kérdezőt ekézi, hogy "minek mondta el" meg a párját, hogy "minek mondta el". De azért egy normális családban ez nem is kellene titkolni való legyen. Ha meg már titkolni kell, akkor ott van megb_szva az egész kapcsolat.
2023. júl. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/107 anonim ***** válasza:
91%

97: "Ha meg már titkolni kell, akkor ott van megb_szva az egész kapcsolat."


Erről van szó!


(És nem is lettél lepontozva. :D)

2023. júl. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/107 Szervizmérnök úr ***** válasza:
86%

94. "nem, nem osztok meg mindent, 21 évesen egy 2 éves lófsz kapcsolatban, mert nem tartozik a másikra - egy többmilliós örökség, ajándékkozás, lottónyeremény etc. nem tartozik senkire, csakis rám."


Kezdődő kapcsolatban nem is kell, de 2 évre összeköltözve, egyfajta próbaházasságra, amiben már ki lett mondva a házasság terve, lehetősége, az kicsit más.

Itt már a kölcsönös bizalomra kell építeni, sumákolásnak nem nagyon van helye.

Ha később derül ki egy ilyen titok, az sokkal visszatetszőbb, akár a barát vagy szülők szemszögéből tekintve.

Mindamellett a barát is megkérdezhette volna, hogy megmondhatja-e a szülőknek.

De a szülők hozzáállása mindenképpen furcsa, felveti a pszichológiai nyomásgyakorlás, élet-tapasztalatlan fiatal kihasználása, azaz szélhámos munka gyanúját.

2023. júl. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/107 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem mi a kérdés, de kezdj el házat nézni, és költözni. A meglátásaid teljesen normálisak, egészségesek, amikor elmondod nekik, miért nem velük együtt tervezed az életed, csak így ahogy érzed mond el.
2023. júl. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!