Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom szülei azt kérik, az...

Párom szülei azt kérik, az indulótőkémet fordítsam az ő házukra? Hogy hátráljak ebből ki?

Figyelt kérdés

Most végeztem az egyetemen, nagyszüleim megváltak a nyaralójuktól és az abból befolyt összeget nekem szánták. Hogy tudjak miből elindulni az életben (ház, új autó, egy kis megtakarítás).

A barátommal 2 éve élünk együtt, én költöztem hozzájuk, de amennyire megoldható, külön kasszán vagyunk a szüleitől. Annyi, hogy én nem adok bele az olyasmikbe, mint pl. új mosógép, teraszépítés.


Elmondtam a hírt a barátomnak, ő a tudtomon kívül a szüleinek is. Amivel nincs gond, nem akartam volna ezt titkolni, de azzal már igen, hogy ők fejben ezt a pénzt szinte el is költötték...


Merthogy ne költözzünk külön, minek, felesleges, ha lesznek unokák, úgyis mindig kell rájuk majd vigyázni és amúgy is, nagy ez a ház, eddig is elfértünk.

Elfértünk, de leginkább azért, mert tudtuk, hogy ez átmeneti. Nem ilyen házat, otthont képzelek el magamnak életem hátralévő részére... Ha nem kaptam volna ezt a pénzt, akkor is elköltöztünk volna, csak hitelből.


Párom szülei meg azt akarják, hogy ezt a pénzt fordítsam a házukra, mert hogy itt mennyi a felújítandó gond és mennyit kéne rá költeni, de utána mennyire szuper lenne. És hogy az emeletet csináltassuk meg egy külön kis lakásnak magunknak.

Én vágyom az önállóságra, a különélésre, hogy ne csak akkor szexelhessünk hangosan, ha éppen senki más nincs itthon... És mivel én költöztem ide, sok helyzetben csendben maradtam, amik súrlódások voltak, de zavartak. A saját otthonomban nem akarom, hogy bárki megszóljon, amiért egy nap 6-szor ülök autóba, vagy háromszor tusolok le, vagy éppen olyasmit főzök, amihez drágák az alapanyagok. Itt ezeket elengedtem a fülem mellett, mert nem akartam vitát.


Őszinte leszek, én egy forintot nem akarok költeni egy olyan házra, ami nem az enyém, amiben nincs tulajdonrészem. Anyósjelölték meg már ilyeneket mondanak, hogy akkor pontosan mennyi is az annyi, mert jó lenne minél hamarabb beszélni a mesterekkel.

Tudom, már az első megszólalásnál mondanom kellett volna, hogy ezt felejtsék el, de egyszerűen sokkoltam már a gondolaton is, aztán meg próbáltam elhessegetni a témát, hátha észreveszik, ilyen opció nincs...


2023. júl. 28. 14:05
 51/107 A kérdező kommentje:

Nem voltunk eltartottak, a saját kiadásainkat magunknak fizettük, a rezsibe beleadtam, nyaralásoknál álltam a részemet. Rám ők sosem költöttek egy forintot sem!


"Ha összeköltözéshez nem volt korai, akkor házassághoz sem lett volna, hiszen az ugyebár csak egy papír, vagy nem?! :)"

Nem, a házasság kicsit nagyobb lépés, mint az összeköltözés.

2023. júl. 28. 18:06
 52/107 anonim ***** válasza:
20%
Ordas kamu ez.
2023. júl. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/107 anonim ***** válasza:
97%
Mondjad anyóséknak, hogy oké, de az egész ház az én nevemre menjen - többé nem lesz téma meglátod.
2023. júl. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/107 anonim ***** válasza:
5%

Kérdező! Ha most zaklatott vagy, tényleg igyál egy felest és relaxálj!

50-es

2023. júl. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/107 anonim ***** válasza:
15%

"Nem, a házasság kicsit nagyobb lépés, mint az összeköltözés."


Ha ezt 2 évnyi együttélés után így gondolod, akkor nem ő számodra az igazi..


Am. érdekes, hogy a házasságtól jobban félsz, mint attól, hogy lehúznak a párodék..

2023. júl. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/107 A kérdező kommentje:
Nem félek a házasságtól, de 21 évesen nem szeretnék még feleség lenni. Valamint egy esküvő nem két forint, egyelőre a pénz másra kell. Indítsuk el a saját életünket, kettesben, utána majd jöhet a lánykérés, eljegyzés.
2023. júl. 28. 18:15
 57/107 anonim ***** válasza:
78%
Inkább az enyémre fordítsd. Eskü kedvesebb vok mint anyosodek.
2023. júl. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/107 anonim ***** válasza:
3%
Hát fizesd ki nekik azt a pár milliót amivel tartozol nekik a 2 évi ottlakásért és utána vegyél sajátot. Probléma megoldva
2023. júl. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/107 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező!


Igazad van, de csapnivaló politikus vagy....

ilyen f@sztarisznya anyósjelöltéket le kell sürgősen leszerelni....


Megmondod nekik, hogy OK. ha akarjátok a zsetont akkor cserébe kéred a ház tulajdonjogának egy arányos részét.... mindjárt nem lesz f@szfejeknek akkora követelési hajlandóságuk.....


Ha meg mégis belemennének - amit kétlek, mert ez nekik csak addig buli, amíg nekik nem kerül semmibe - , akkor meg a saját házadra költesz.

Ha nem akarsz ott maradni, akkor kéred, hogy fizessenk ők ki Téged a tulajdonhányod arányában,vagy kérvényezni fogod a bíróságtól az ingatlan értékesítését.


Mindjárt nem lesz akkora pofájuk...


Egyébként érdemnes lenne a 42 - es válaszoló sorain elgondokodnod.... mert, ha ilyen a "párod", akkor ez nem kapcsolat.

2023. júl. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/107 anonim ***** válasza:
97%
MENEKÜLJ... Vagy cselezz.
2023. júl. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!