Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom szülei azt kérik, az...

Párom szülei azt kérik, az indulótőkémet fordítsam az ő házukra? Hogy hátráljak ebből ki?

Figyelt kérdés

Most végeztem az egyetemen, nagyszüleim megváltak a nyaralójuktól és az abból befolyt összeget nekem szánták. Hogy tudjak miből elindulni az életben (ház, új autó, egy kis megtakarítás).

A barátommal 2 éve élünk együtt, én költöztem hozzájuk, de amennyire megoldható, külön kasszán vagyunk a szüleitől. Annyi, hogy én nem adok bele az olyasmikbe, mint pl. új mosógép, teraszépítés.


Elmondtam a hírt a barátomnak, ő a tudtomon kívül a szüleinek is. Amivel nincs gond, nem akartam volna ezt titkolni, de azzal már igen, hogy ők fejben ezt a pénzt szinte el is költötték...


Merthogy ne költözzünk külön, minek, felesleges, ha lesznek unokák, úgyis mindig kell rájuk majd vigyázni és amúgy is, nagy ez a ház, eddig is elfértünk.

Elfértünk, de leginkább azért, mert tudtuk, hogy ez átmeneti. Nem ilyen házat, otthont képzelek el magamnak életem hátralévő részére... Ha nem kaptam volna ezt a pénzt, akkor is elköltöztünk volna, csak hitelből.


Párom szülei meg azt akarják, hogy ezt a pénzt fordítsam a házukra, mert hogy itt mennyi a felújítandó gond és mennyit kéne rá költeni, de utána mennyire szuper lenne. És hogy az emeletet csináltassuk meg egy külön kis lakásnak magunknak.

Én vágyom az önállóságra, a különélésre, hogy ne csak akkor szexelhessünk hangosan, ha éppen senki más nincs itthon... És mivel én költöztem ide, sok helyzetben csendben maradtam, amik súrlódások voltak, de zavartak. A saját otthonomban nem akarom, hogy bárki megszóljon, amiért egy nap 6-szor ülök autóba, vagy háromszor tusolok le, vagy éppen olyasmit főzök, amihez drágák az alapanyagok. Itt ezeket elengedtem a fülem mellett, mert nem akartam vitát.


Őszinte leszek, én egy forintot nem akarok költeni egy olyan házra, ami nem az enyém, amiben nincs tulajdonrészem. Anyósjelölték meg már ilyeneket mondanak, hogy akkor pontosan mennyi is az annyi, mert jó lenne minél hamarabb beszélni a mesterekkel.

Tudom, már az első megszólalásnál mondanom kellett volna, hogy ezt felejtsék el, de egyszerűen sokkoltam már a gondolaton is, aztán meg próbáltam elhessegetni a témát, hátha észreveszik, ilyen opció nincs...


2023. júl. 28. 14:05
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/107 anonim ***** válasza:
97%
Ne tedd, ezzel magadtól vágod el az önállóságot. Ha a párod emiatt lenéz vagy tüske lesz a szemébe: ne is vedd magadra. Ha még szóvá is teszi? Valszeg beszéld meg vele, vagy hagyd ott :/ Ez a te örökséged!!!! A nagyszüleid azt akarták volna, hogy más javára fordítsd ezt nem a tidre? Lehet hogy lenne belőle 0,00001% hasznod, de az oly kevés. Nem éri meg, remélem te is tudod és nem kezdesz bele semmi ilyesmibe. Ne hagyd magad! Nem leszel ettől rossz ember, ki akarnak használni.
2023. júl. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/107 anonim ***** válasza:
4%
Érdekes.
2023. júl. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/107 anonim ***** válasza:
86%

Mért lenne őrültség az albérlet? Náluk lakni az őrültség. A párod is megéri a pénzét, hogy merészel a te pénzügyeidről pletykálkodni! Albérlet, közben kis lakás keresése, nem nagypolgári, mert még nem vagytok nagypolgárok, a szüleit pedig látogassa egyedül a pasi, ha addig nem szakítotok.

Nyilvánvaló, hogy nem fogod a pénzedet idegeneknek (ők azok!) ajándékozni. Gyáva vagy ezt megmondani? Miféle felnőtt vagy te? Mitől félsz? Mit fognak veled csinálni, ha közlöd (természetesen magyarázkodás nélkül), hogy ez fel se merül? Csúnyán fognak veled beszélni? Jujjujjujj, hogy lehet ezt kibírni? Fel kéne nőnöd! Erősen ajánlott egy pszichológus! A szülőkhöz költözni tilos!

2023. júl. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/107 anonim ***** válasza:
9%

Ez se lenne rossz ötlet, még ha lepontozol:

[link]

2023. júl. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/107 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem is minél hamarabb költözzetek el onnan.


Én egyébként pont a Budai Walzerben lakom, amit te is írtál :)

2023. júl. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/107 anonim ***** válasza:
26%
Kérdező, van egy, vagy pontosabban kettő rossz hírem: te egy xarfaxú macskajancsival tervezel családot és te sem vagy különb egy fokkal sem, hogy nem dobtad ki a francba a mama pici fiát... És ilyen kapcsolatokban, bakker, még le is babáznak sokan és tárjuk szét a karunkat, hogy miért jut ennyi elbaxott ember ilyen kis országra... Ezért, baxki, mert már a szülők is ilyen inkompetensek...
2023. júl. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/107 anonim ***** válasza:
100%
Meglátták benned a fejőstehenet.
2023. júl. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/107 anonim ***** válasza:
82%

Megint tipikusan egy olyan kérdés, ahol felmerül bennem, hogy miért kéne neked szólni, vagy neked beszélni velük?


A párod egyetért veled, akkor mondja meg ő a szüleinek világosan, ez nem a te dolgod, felesleges is neked belemenned ilywn konfliktusokba.

2023. júl. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/107 anonymousreview60 ***** válasza:
92%

0. "Hogy hátráljak ebből ki?" Egyszerűen így: Kedves Géza és Jolán! Mivel még nem tudni, hogy ez a kapcsolat ásó-kapa-nagyharangig tart vagy rövidebb ideig, nem fogok pénzt tenni olyan ingatlanba, amiből azt nem tudom kivenni, ha mégis elválnának útjaink Krisztiánnal. (És akkor még a finom rizsa:) ... Remélem megértitek. Sajnálom, de evvan. Stb.

1. Ez a kapcsolat halott. Ahol anyósék ilyeneket szólnak be, abból később is baj lesz.

2. Ha a srác nem állította le anyuékat azonnal, akkor később sem fog kiállni melletted.

3. A saját magad által vett ingatlanban a pasinak (ha akkor még veled lesz), csak a befizetett pénze arányában szabad legyen tulajdonhányada.

2023. júl. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/107 anonim ***** válasza:
92%
B****, ez a kapcsolat halott. A legelső válaszoló is én vagyok! Illetve, ha most még nem hal meg, ez egy óriási árnyék lesz, egy örök borultság... a kapcsolatot illetően!
2023. júl. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!