Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom szülei azt kérik, az...

Párom szülei azt kérik, az indulótőkémet fordítsam az ő házukra? Hogy hátráljak ebből ki?

Figyelt kérdés

Most végeztem az egyetemen, nagyszüleim megváltak a nyaralójuktól és az abból befolyt összeget nekem szánták. Hogy tudjak miből elindulni az életben (ház, új autó, egy kis megtakarítás).

A barátommal 2 éve élünk együtt, én költöztem hozzájuk, de amennyire megoldható, külön kasszán vagyunk a szüleitől. Annyi, hogy én nem adok bele az olyasmikbe, mint pl. új mosógép, teraszépítés.


Elmondtam a hírt a barátomnak, ő a tudtomon kívül a szüleinek is. Amivel nincs gond, nem akartam volna ezt titkolni, de azzal már igen, hogy ők fejben ezt a pénzt szinte el is költötték...


Merthogy ne költözzünk külön, minek, felesleges, ha lesznek unokák, úgyis mindig kell rájuk majd vigyázni és amúgy is, nagy ez a ház, eddig is elfértünk.

Elfértünk, de leginkább azért, mert tudtuk, hogy ez átmeneti. Nem ilyen házat, otthont képzelek el magamnak életem hátralévő részére... Ha nem kaptam volna ezt a pénzt, akkor is elköltöztünk volna, csak hitelből.


Párom szülei meg azt akarják, hogy ezt a pénzt fordítsam a házukra, mert hogy itt mennyi a felújítandó gond és mennyit kéne rá költeni, de utána mennyire szuper lenne. És hogy az emeletet csináltassuk meg egy külön kis lakásnak magunknak.

Én vágyom az önállóságra, a különélésre, hogy ne csak akkor szexelhessünk hangosan, ha éppen senki más nincs itthon... És mivel én költöztem ide, sok helyzetben csendben maradtam, amik súrlódások voltak, de zavartak. A saját otthonomban nem akarom, hogy bárki megszóljon, amiért egy nap 6-szor ülök autóba, vagy háromszor tusolok le, vagy éppen olyasmit főzök, amihez drágák az alapanyagok. Itt ezeket elengedtem a fülem mellett, mert nem akartam vitát.


Őszinte leszek, én egy forintot nem akarok költeni egy olyan házra, ami nem az enyém, amiben nincs tulajdonrészem. Anyósjelölték meg már ilyeneket mondanak, hogy akkor pontosan mennyi is az annyi, mert jó lenne minél hamarabb beszélni a mesterekkel.

Tudom, már az első megszólalásnál mondanom kellett volna, hogy ezt felejtsék el, de egyszerűen sokkoltam már a gondolaton is, aztán meg próbáltam elhessegetni a témát, hátha észreveszik, ilyen opció nincs...


2023. júl. 28. 14:05
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/107 anonim ***** válasza:
93%

Hat akkor fekudj ra a vasarlasra, mert nem 2 perc azert, “maholnap” nem tudsz koltozni akkor se, ha mar ma azonnal talalsz is valamit. Raadasul ennek nem kene egy hirtelen dontesnek lennie, at kell alaposan gondolni, tobb hazat megnezni, akar felujitani, ha ugy van.


Nem vagyunk egyformak, nekem ez nem menne, de ha te kibirsz meg igy itt akar fel evet is, mert ki tudja, mikor lesz belole vasarlas es tenyleges koltozes, oke, maradjatok.

2023. júl. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/107 anonim válasza:
93%
Csatlakozom az előttem szólókhoz! Ne is gondolkodj, menjetek külön, sajátba. Arra figyelj, ha te fizeted ki az ingatlant, csak a te neveden legyen, bármekkora is mosta szerelem!!!
2023. júl. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/107 anonim ***** válasza:
97%

Te ott laksz ès ha beleadsz a költsègekbe ennyi elèg.

Eszedbe ne jusson beleadni egyebet,kivève ha tönkreteszel valamit.

Ügyvèd is ezt mondaná.

2023. júl. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/107 anonim ***** válasza:
54%
Ha tudsz akkor az örökségedből vegyél a saját nevére egy minigarzont és abba költöttetek be a barátoddal.
2023. júl. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/107 A kérdező kommentje:

Még nézelődünk, mert nagy bennem a kettősség, hogy jó lenne egy kész lakás, ahová csak beköltözni kell (pl. Budai Bolero vagy Walzer, amiket néztem ma), de közben a régi, igazi nagypolgári lakások is tetszenek, úgy, hogy mi újíttatjuk fel, a saját stílusunkra, ízlésünkre.


Mivel a párom ebbe nem ad bele, ez 1/1 az enyém lesz. Majd ha esetleg családot alapítunk, kertes házba költöznénk, az már közös, de úgy, hogy ő is rak bele pénzt.

2023. júl. 28. 14:56
 26/107 anonim ***** válasza:
93%

Igen utolsoval is egyetèrtek.

23-as vagyok ujra.Vegyèl sajât ingatlant ha tudsz akâr befektetèsnek is

2023. júl. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/107 anonim ***** válasza:
89%
Még a kezed se kerte meg a pasi de mar költenek a pénzed, és te még mindig ott vagy? Normális vagy? A kérdés nyilván költői
2023. júl. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/107 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező, majd írd meg, hogy fogadták a szülei, mikor bejelentettétek, hogy saját otthont szeretnétek.
2023. júl. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/107 anonim ***** válasza:
91%

Nagypolgari lakas szep, de hiaba futod szarra telen, hideg erzet lesz benne a nagy belmagassag miatt es a szamlatok is oriasi lesz.

Sok penzt fizetni es meg igy is fazni, szornyu :D

2 telet vegigcsinaltam egy ilyen lakasban, de nekem szemely szerint nem jott be, tul fazos vagyok ehhez.

Talan, ha padlofutes lenne benne, dob a dolgon, de ezt nem tudom.

2023. júl. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/107 anonim ***** válasza:
88%
Ott rontottad el, hogy egyáltalán megemlítetted, hogy pénzt fogsz kapni, nem kellett volna, még a barátodnak sem, legfeljebb akkor amikor már elköltöztetek. Most van ez a helyzet, hogy a párod szülei fűznek, hogy költs a házukra, te pedig két dolog között örlődsz: Nem költöd a házukra a pénzed, de akkor mit fognak gondolni rólad, hogy nem segítesz, a másik dolog meg, ha beleölöd a pénzed és mégsem lesz olyan felhőtlen az együttélés (ami benne van a pakliban és sokszor meg is esik), akkor mihez kezdjél.
2023. júl. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!