Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom szülei azt kérik, az...

Párom szülei azt kérik, az indulótőkémet fordítsam az ő házukra? Hogy hátráljak ebből ki?

Figyelt kérdés

Most végeztem az egyetemen, nagyszüleim megváltak a nyaralójuktól és az abból befolyt összeget nekem szánták. Hogy tudjak miből elindulni az életben (ház, új autó, egy kis megtakarítás).

A barátommal 2 éve élünk együtt, én költöztem hozzájuk, de amennyire megoldható, külön kasszán vagyunk a szüleitől. Annyi, hogy én nem adok bele az olyasmikbe, mint pl. új mosógép, teraszépítés.


Elmondtam a hírt a barátomnak, ő a tudtomon kívül a szüleinek is. Amivel nincs gond, nem akartam volna ezt titkolni, de azzal már igen, hogy ők fejben ezt a pénzt szinte el is költötték...


Merthogy ne költözzünk külön, minek, felesleges, ha lesznek unokák, úgyis mindig kell rájuk majd vigyázni és amúgy is, nagy ez a ház, eddig is elfértünk.

Elfértünk, de leginkább azért, mert tudtuk, hogy ez átmeneti. Nem ilyen házat, otthont képzelek el magamnak életem hátralévő részére... Ha nem kaptam volna ezt a pénzt, akkor is elköltöztünk volna, csak hitelből.


Párom szülei meg azt akarják, hogy ezt a pénzt fordítsam a házukra, mert hogy itt mennyi a felújítandó gond és mennyit kéne rá költeni, de utána mennyire szuper lenne. És hogy az emeletet csináltassuk meg egy külön kis lakásnak magunknak.

Én vágyom az önállóságra, a különélésre, hogy ne csak akkor szexelhessünk hangosan, ha éppen senki más nincs itthon... És mivel én költöztem ide, sok helyzetben csendben maradtam, amik súrlódások voltak, de zavartak. A saját otthonomban nem akarom, hogy bárki megszóljon, amiért egy nap 6-szor ülök autóba, vagy háromszor tusolok le, vagy éppen olyasmit főzök, amihez drágák az alapanyagok. Itt ezeket elengedtem a fülem mellett, mert nem akartam vitát.


Őszinte leszek, én egy forintot nem akarok költeni egy olyan házra, ami nem az enyém, amiben nincs tulajdonrészem. Anyósjelölték meg már ilyeneket mondanak, hogy akkor pontosan mennyi is az annyi, mert jó lenne minél hamarabb beszélni a mesterekkel.

Tudom, már az első megszólalásnál mondanom kellett volna, hogy ezt felejtsék el, de egyszerűen sokkoltam már a gondolaton is, aztán meg próbáltam elhessegetni a témát, hátha észreveszik, ilyen opció nincs...


2023. júl. 28. 14:05
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/107 anonim ***** válasza:
97%
Mit mond a párod?
2023. júl. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/107 anonim ***** válasza:
96%

Ideje lenne kicsit a sarkadra állni, és beleállni ezúttal ebbe a konfliktusba.

Nem lehet mindig elkerülni.


Teljesen igazad van, hogy nem adod oda a pénzed. Mi van, ha pár hónap múlva szakítotok? Nekik lesz egy felújított házuk, neked meg semmi.


De ha ennyire el akarod kerülni a konfliktusokat: mondd azt, hogy a pénz a nagyszüleidnél van, és akkor adják oda, ha egyetértenek az általad választott autóval/ingatlannal. Vagy hogy cserébe a támogatásért haszonélvezeti jogot kérnek.

Kerülő megoldás, ha elmondod a párodnak, hogy ez így nem volt szép, és állítsa le a szüleit. Elvégre ti már megbeszéltétek, hogy külön fogtok élni.


Legalább azt is sikerül közben tisztázni, hogy most neki mik is a tervei.

2023. júl. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/107 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem meg nem is kell magyarázkodnod. Az a te pénzed, amihez senkinek semmi köze, még a barátodnak sem, nemhogy a szüleinek. Osszák csak be fejben, ha akarják, te meg természetesen nem adsz nekik semmit. Nem kell kamuzni, hogy lekötötted, meg azt mondani, hogy nem, mert nem lesz belőle részed, mert akkor meg majd azt mondják, hogy jaj, dehogynem, majd megoldjuk. Nem, és kész, biztosan nem magyarázkodnék.

Egyébként a helyedben mennék onnan minél előbb, ki akar ilyen pofátlan emberekkel együtt élni? Amúgy a pasid sem százas, ha nem állította le a szüleit már rég!

2023. júl. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/107 anonim válasza:
98%
Egy barátnőm hasonló helyzetben volt pár éve. A párjával és annak anyjával lakott, sok pénzt beleadott a ház újítgatásába, berendezésébe, apránként. Néhány év alatt olyan elviselhetetlen lett a viszonyuk, hogy albérletbe költöztek a barátjával. Mindent otthagytak. (Új fürdőszoba, mosógép, mosogatógép, egyebek)
2023. júl. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/107 anonim ***** válasza:
87%

A 2 évnyi bérleti díjat kifizetném és azonnal elköltöznék a helyedben.

Én oda sem költöztem volna.

2023. júl. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/107 A kérdező kommentje:

Elég nagy összeghez jutottam így, szóval költözni akár már maholnap tudnánk, de annak nem láttuk értelmét, hogy most pakoljunk el albérletbe, onnan pedig sajátba.


Párom az én véleményemet osztja, meg ő már korábban is inkább albérletbe ment volna, de azt ő is belátta, hogy őrültség lenne.


És hiába a szeretetről szól a család, azért ekkora összeget, több tízmilliót szerintem senki nem ad oda puszira, úgy, hogy neki magának semmije nincsen.

2023. júl. 28. 14:32
 17/107 anonim ***** válasza:
88%
15-össel kell egyetértenem.
2023. júl. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/107 anonim ***** válasza:
97%
16-os, az jó hír, hogy a párod veled ért egyet. Még ma este együtt mondjátok is el a szüleinek, hogy külön fogtok költözni.
2023. júl. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/107 anonim ***** válasza:
97%
Oké, akkor ha megint szólnak, akkor kozlod, hogy nem, Kati néni, Jani bácsi, mi költözni fogunk, az én pénzemet egy lakásba fogjuk fektetni, aminek én leszek a tulajdonosa - vagy ha a párod is hozzajarul, akkor nyilván mi pénzünk és mi leszünk a tulajdonosok.
2023. júl. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/107 Szervizmérnök úr ***** válasza:
94%

"Anyósjelölték meg már ilyeneket mondanak, hogy akkor pontosan mennyi is az annyi, mert jó lenne minél hamarabb beszélni a mesterekkel."

Érdekes felfogás, szélhámosok szoktak élni ilyen pszichológiai hadviseléssel.

Hagyod magad baleknak nézni vagy nem, innen kezdve az a kérdés.

2023. júl. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!