Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom szülei azt kérik, az...

Párom szülei azt kérik, az indulótőkémet fordítsam az ő házukra? Hogy hátráljak ebből ki?

Figyelt kérdés

Most végeztem az egyetemen, nagyszüleim megváltak a nyaralójuktól és az abból befolyt összeget nekem szánták. Hogy tudjak miből elindulni az életben (ház, új autó, egy kis megtakarítás).

A barátommal 2 éve élünk együtt, én költöztem hozzájuk, de amennyire megoldható, külön kasszán vagyunk a szüleitől. Annyi, hogy én nem adok bele az olyasmikbe, mint pl. új mosógép, teraszépítés.


Elmondtam a hírt a barátomnak, ő a tudtomon kívül a szüleinek is. Amivel nincs gond, nem akartam volna ezt titkolni, de azzal már igen, hogy ők fejben ezt a pénzt szinte el is költötték...


Merthogy ne költözzünk külön, minek, felesleges, ha lesznek unokák, úgyis mindig kell rájuk majd vigyázni és amúgy is, nagy ez a ház, eddig is elfértünk.

Elfértünk, de leginkább azért, mert tudtuk, hogy ez átmeneti. Nem ilyen házat, otthont képzelek el magamnak életem hátralévő részére... Ha nem kaptam volna ezt a pénzt, akkor is elköltöztünk volna, csak hitelből.


Párom szülei meg azt akarják, hogy ezt a pénzt fordítsam a házukra, mert hogy itt mennyi a felújítandó gond és mennyit kéne rá költeni, de utána mennyire szuper lenne. És hogy az emeletet csináltassuk meg egy külön kis lakásnak magunknak.

Én vágyom az önállóságra, a különélésre, hogy ne csak akkor szexelhessünk hangosan, ha éppen senki más nincs itthon... És mivel én költöztem ide, sok helyzetben csendben maradtam, amik súrlódások voltak, de zavartak. A saját otthonomban nem akarom, hogy bárki megszóljon, amiért egy nap 6-szor ülök autóba, vagy háromszor tusolok le, vagy éppen olyasmit főzök, amihez drágák az alapanyagok. Itt ezeket elengedtem a fülem mellett, mert nem akartam vitát.


Őszinte leszek, én egy forintot nem akarok költeni egy olyan házra, ami nem az enyém, amiben nincs tulajdonrészem. Anyósjelölték meg már ilyeneket mondanak, hogy akkor pontosan mennyi is az annyi, mert jó lenne minél hamarabb beszélni a mesterekkel.

Tudom, már az első megszólalásnál mondanom kellett volna, hogy ezt felejtsék el, de egyszerűen sokkoltam már a gondolaton is, aztán meg próbáltam elhessegetni a témát, hátha észreveszik, ilyen opció nincs...


2023. júl. 28. 14:05
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 101/107 anonim ***** válasza:
0%
Nyuszikám...
2023. júl. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/107 anonim ***** válasza:
100%
Mi a nehézség neked ebben a kihátrálásban? Miért nem tudod megmondani nekik, félsz valamitől? Attól, hogy elhagy a párod, attól, hogy rossz véleménnyel lesznek rólad a nemet mondásod után a szülők, hogy érzelmi zsarolásba fognak kezdeni? Hogy minősítő szavakat mondanak rád? Én ezektől félnék, nekem emiatt lenne nehéz.
2023. júl. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/107 anonim ***** válasza:
3%

Belekalkulálták? Kérdező...akkor te meg belekalkuláltad gondolom hogy nem ingyen élősködsz valaki nyakán évekig.


Nagyon gáz vagy, az ingyen lakhatás az kellett, de valamit adni cserébe az már nem. De tudod, majd visszakapod. Hagyd ott a pasit, had találjon helyetted nem kicsinyes, önző nőt.

2023. júl. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/107 anonim ***** válasza:
100%
103-as olyan nincs, hogy a gyerekük párjától azt kérik/várják cserébe, hogy az ő házuk felújításába adjon pénzt. Azt mondhatják, hogy nem lakhat náluk. Akkor már a két fiatal döntése (ill. anyagi helyzetük függvénye), hogy albérletben összeköltöznek vagy külön élnek, amíg nem végeznek mindketten a tanulmányaikkal.
2023. júl. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/107 A kérdező kommentje:

Nem élősködtem, így lett megbeszélve, nekik ez így tökéletesen megfelelt. Ezen mit nem tudtok felfogni? Majd ti úgy húzzátok le a gyereketeket, meg annak a párját, ahogy szeretnétek.


A normális válaszokat köszönöm szépen, beszéltem/beszéltünk velük délután, előtte pedig a barátommal volt egy hosszabb beszélgetésem. Minden rendben szerencsére!

2023. júl. 29. 18:36
 106/107 anonim ***** válasza:
100%

Na, eszerint nem lett a szülők részéről sértődés meg szájhúzogatás?

(Mert én kb. 90%-ra tippeltem volna, hogy lesz.)

Örülök, hogy tévedtem. :-)

Sok szerencsét a közös élethez!

2023. júl. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/107 A kérdező kommentje:

Annyira itt nem akartam a részletekbe menni, de anyukája részéről ment egy kicsit az, hogy hát de itt milyen jól elvagyunk most is, később is sokkal jobb lenne a kertes ház, mint egy lakás stb.

Párom állította le azzal, hogy anno ők is vágytak a külön életre az apjával, nem véletlenül vették meg ezt a házat és nem a nagyszülőkhöz költöztek be.


Kicsit szerintem itt a válaszolók közül páran jobban túldramatizálták a helyzetet, mint amilyen valójában is volt.

2023. júl. 29. 18:48
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!